Kellys Green bike tour

18.08.2012 - 19.08.2012
5. kolo - Na bicykli deťom
MTB maratón
Cestný beh
Bratislava - Partizánska lúka (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Reportáže
Zúčastnených bikerov (47)
armourAskijkobluesmanbonfoDomestikdrifter_00Enemyhirwilshunt3riron.hidejamajkajanoheftyjjsanKaskajakenttaurkepoMagicMamutkomanik-zamariana88matts41maxxspmijatMikeemilsumobbymomusomotiioborpatooopatronpetkoBPeto02quoman1sano.tsinko8888stawosteve25SueTomino115Tommy911vlsuxemanpetyojozuzu3011
ja som stal niekde v prvej tretine startovneho pola....az po bk som isiel tempom ze som nebrzdil....to sa mi islo nejak zazracne dobre a vladal som.... a za bk som si hodil uz svoje tempo a isiel podla seba...a tam to uz bolo davno dostatocne roztrhane.... :-)

asfalt som dupal tesne za skupinkou najrychlejsich dupacov....a teda nezavidim nikomu kto tu skupinu musel dobiehat z dvovodu pomalsich jazdoc pred sebou.... :-( to tempo bolo dost brutalne od zaciatku :-D

motii: ja sa priznavam pri konci som tlacil....polovicku jedneho stupania pred kamzikom som musel vytlacit.....kamzik som vyslapat zvladol....to uz som tlacit nemusel....a to som myslel ze prave ten budem tlacit :-D :-)

ten koridor pre cca. 20-30 najrychlejsich jazdcov by nebol od veci... :-D idealne by bolo ale nerobit ho podla minulorocnych vysledkov...ale podla aktualnej kondicie...cize kedze zupny pohar ma viac kol tak prve dat podla minuleho roka...a v dalsich kolach by sa koridor robil podla casov z predosleho preteku....takze na okolo bratislavy by sa brali do koridoru najrychlejsi ludia z kaktusu v sv.juri......a na kgbt by sa brali najrychlejsi s okolo BA :-) bolo by to idealne riesenie....

chapem ked dojde par minut pred startom niekto kto ma na bednu a postavi sa uplne pred vsetkych....a proste sa tam nacpe....ale nechapem naco sa tam nacpu aj taky ktorych obehnem po prvych 100m ????!!!

co sa tyka prveho stupania tak (kedze celo uz bolo davno predomnou) ja som nestretol nikoho kto tlacil alebo vyrazne brzdil....a dokonca pri zakricani ''z lava'' sa pretekary uhli viac doprava...a uvolnili mi lepsiu stopu :-)

Domestik: odhadujem ze od startu sa dupalo cez 36km/h to je 10 m/s
rovnica je rychlost krat cas cize 95 sekund krat 10 m/s to jest 950 metrov(celo ti uslo cca. o kilometer :-D slusny naskok :-D ).....a to si myslim ze sa dupalo este rychlejsie :-D
19.08.2012 - 22:45:07
00
No raz som tlacil aj ja ale za to mohla palica medzi kolesom a retazou :)
19.08.2012 - 22:51:33
00
tento rok to bolo ozaj v pohode, minuly rok sa slo tvrdo cez 40

tak tak tento rok som sice nesiel ale minuly rok som tam po starte daval okolo 40 kym som sa dostal pod kopec :)
19.08.2012 - 23:44:08
00
navrhujem pre borcov urobit samostatnu vlnu a mozno aj den
vopred, aby nemali problemy v prvom kopci :lol:


Bonito, tu sa nejedná o nejaký rozmar "borcov" aby sa im išlo lepšie v prvom kopci...

Celý problém spočíva v tom, že ľudia sa na štart neradia podľa svojich schopností a potom po štarte brzdia tých, ktorí by vedeli ísť rýchlejšie.

Ak je trať navyše pomerne úzka, tak môžu vzniknúť dosť nebezpečné situácie, keď sa títo ľudia snažia dostať dopredu, medzi svojich. O tom, že na to treba vyvinúť oveľa vyššie úsilie v porovnaní s tým, keď by išli vpredu od začiatku ani nehovoriac.

Na Greenbike-u však zavážilo aj to, že do "štartovej rovinky" sa dalo dostať okrem štandardného spôsobu aj z boku, z ľavej strany cca 2 metre za páskou a tento vchod nebol počas štartu uzavretý, teda dosť ľudí štartovalo aj odtiaľ, čím sa vytvoril lievik prakticky už na štarte.

Btw. tiež sa mi veľmi nepozdáva, keď si niekto 2 minúty pred štartom "nacúva" do prvej lajny, no ak je to niekto skutočne rýchly kto potom nikoho nebrzdí, je to určite prijatelnejšie, ako hneď po štarte obiehať pomalších jazdcov.
19.08.2012 - 23:50:13
00
Riešite "ftákoviny". Podobne sa štartuje na skoro všetkých maratónoch. Treba s tým počítať.
Medvedie údolie: samotný "stupák" má asi 3km, na iných maratónoch sú dlhšie.

Organizácia super, pochvala. Počasie pekné, príjemných 22 C v priemere. Občerstvovačky dobré, fajné broskyne, banány a jablká. Regulovčíkov bolo dosť, aj keď ja by som to prešiel aj bez značiek. :rofl: S časom som spokojný išlo sa mi dobre.
Do cieľa som došiel celý,nohu som si zlomil v nedeľu na náučnom výjazde. :lol:
Píšem z kramárov.
20.08.2012 - 07:54:50
00
Video: http://www.youtube.com/watch?v=Kvw-LCW1PT8&feature=youtu.be&hd=1

Nestihol som dorobit hudbu, tak som tam flakol nieco co mi ponukol Youtube...

K startu... je to zle ked sa horsi pretekari stavaju dopredu, podobne ako na behoch Devin-BA ci Night Run. Ludia sa niekedy uz hodinu pred sutazov postavia na ciaru a stoja tam az do vystrelu. Raz som sa tiez tako postavil v Stupave este ked sa startovalo pri kostole snad 45 min pred startom do 5 rady... Preto sa na podobnych podujatiach robi listina pretekarov co idu na vykon do prvej 30-tky a ti sa zoradia do specialneho koridora par minut pred startom (osobne som to par krat zazil) a vtedy to je super.
Tento rok som sa na Greenbiku postavil do dlhej rady asi 5 minut pred startom, cize asi 35minut pred startom kratkej. Ked pretekari z dlhej vypalili tak som sa troska presiel a bol som asi v 5 rade na kratkej :-) co zodpovedalo aj mojmu konecnemu umiestneniu. Na asfalte som to dupal 32 km/h a tak som v prvom stupani prvy krat nemal ziadny problem s pomalsimi jazdcami ;-) vid. prilozeny odkaz na video.
20.08.2012 - 08:36:10
00
dobiehat prvu skupinu v tej "rovine" s 36km/h na tachometri teda ani tento rok nebol zrovna idealny sposob rozjazdievania sa pred prvym kopcom...

Ja som mal na tachometri 84 km/h a to som stál medzi divákmi. Asi bonus od jedného zo sponzorov pre majiteľov tachometra Kellys :lol:
20.08.2012 - 08:42:10
00
Riešite "ftákoviny". Podobne sa štartuje na skoro všetkých maratónoch. Treba s tým počítať.

jasné, treba s tým počítať, ale tak sa mi zdá, že sa to každým maratonom zhoršuje... Najskôr som si myslel, že to radenie pretekárov je len "choroba" českým maratonov, kde ked prídeš hodinu pred štartom do priestoru štartu, tak už začínaš byť dosť ďaleko, u nás to také nebývalo, ale v poslednej dobe to ide dolu vodou :-(
Naozaj by sa to tu nemuselo vôbec riešiť, keby sa každý pozrie na svoju výkonnosť objektívne... Radenie do koridorov je práca navyše pre usporiadateľov, možno by jemne napomohlo, keby sa dá v prihláške nejaká taká "kolonka" - výsledok z preteku v poslednom období, príp. aktuálna výkonnosť (napr. na Behu Devín-BA, tam bola poznámka o aktuálnom čase na 10km) a to by už možno niektorých jedincov "nakoplo" už pri prezentácii, že kde je ich miesto :-)
20.08.2012 - 08:49:43
00
start je celkovo tazko doriesitelna vec. ale aby som prisiel 10 minut pred startom a bol az na konci a okolo mna chlapci s bikmi na vbreakoch to uz je dost. a hned v prvom stupaku klasicke zosadacky z biku. neskutocne. nechapem preco na zaciatku organizator nevyhlasi aby ludia pouzivali aj rozum. ked zastavim snazim sa dostat na kraj nie zoskocim z biku a idem si v pohode tempom peso. zastavim vsetky za mnou a aj vedla mna.

ale vyhrala to pretekarka z ck svaty jur, ktora cely ten neskutocne krasny singlac isla na plnych brzdach a my za nou ako husi. cely singlac. ale uhnut sa to ani za svet
20.08.2012 - 09:19:48
00
[quote=""]Video: http://www.youtube.com/watch?v=Kvw-LCW1PT8&feature=youtu.be&hd=1

Peto podla toho tvojho videa to vyzeralo ako keby si isiel uplne iny pretek ako ja :)
...ziadna tlacenica...obcas mi to prislo podla snimkov ako sukromny vyjazd...
O rok stojim v piatom rade aj ja...
20.08.2012 - 09:32:16
00
aká tlačenica, od Baby som videl tak 5 pretekárov a od BK som išiel úplne sám. až v poslednom zjazde som jedného stretol. Nerozumiem o čom sa tu bavíte :P
20.08.2012 - 09:35:11
00
nemiestny sarkazmus...
20.08.2012 - 09:43:00
00
ale vyhrala to pretekarka z ck svaty jur, ktora cely ten neskutocne krasny singlac isla na plnych brzdach a my za nou ako husi. cely singlac. ale uhnut sa to ani za svet


Ja v tom singli pustim vzdy minimalne 3 pretekarov a tento rok nebol vynimkou. Proste ked vidim sirsi usek tak sa uhnem dolava a lepsi biker za mnou ma pohodlne obehne, o par sekund ho uz nevidim. Podobne ked som na nejakom maratone tlacil, tak vzdy tak aby ma mohli obehnut, kedze to poznam aj z opacnej strany a nebudem predsa robit to co nechcem aby mi robili druhi ;-) Ale to je o ludoch a ich rozume...

Peto podla toho tvojho videa to vyzeralo ako keby si isiel uplne iny pretek ako ja :)
...ziadna tlacenica...obcas mi to prislo podla snimkov ako sukromny vyjazd...
O rok stojim v piatom rade aj ja...


Tak to robia roky skusenosti, nejdem tento maraton prvy krat :-) Prvy rocnik som musel tiez tlacit, minuly rok som uz stal v strede startoveho pola a ako tak som sa predral cez tlaciacich ludi, cize tento rok som uz isiel na istotu :-D


Naposledy upravil Peto02 dňa 20.08.2012 - 09:48:41, celkovo upravené 1 krát.

20.08.2012 - 09:45:10
00
Milan, ja som tiež od lúky na Malinskom vrchu išiel prakticky sám, no asi nie sme reprezentatívna vzorka :-)

Po druhom prejazde BK sa samozrejme začali objavovať jazdci z krátkej, no keď som zakričal (slušne), vždy bez problémov uhli.(aj v singláči)
20.08.2012 - 09:45:28
00
:D :D
20.08.2012 - 09:46:49
00
keyboard_arrow_up