Je to zaujimave ze teraz po xxx rokoch testuju vzorky na pristrojoch ktore v tej dobe neboli a tym padom ani nemohli dokazat ci vitaz bol nasypany alebo nie.To by USADA mala konzervovat vsetky vzorky vitazov z pro tour a testovat o 10 rokov.......Az tak by sme sa necudovali keby nebol ziadny vitaz za tie rocniky!
24.08.2012 - 09:54:51
00
jeden zaujimavy pohlad na celu situaciu:

prava na preteky TdF ma usporiadatel ASO. ASO ako organizator kazdeho preteku zaradeneho do kalendara UCI ma povinnost usporaduvat preteky podla pravidiel UCI, vratane antidopingovych pravidiel (UCIADR). Podla UCIADR o sankciach za doping rozhoduje narodna cyklisitca asociacia (v tomto pripade US Cycling - USC) podla procesnych pravidiel uvedenych v UCIADR. Voci sankciam sa moze potrestany odvolat na sportovy arbitrazny sud (CAS). A tu je pes zakopany: pre organizatora ASO su zavazne rozhodnutia o dikvalifikacii a pripadnom anulovani vysledkov prijate podla pravidiel UCI prislusnou narodnou federaciou, pripadne tretou osobou na ktoru narodna federacia postupila jurisdikciu a tiez su zavazne rozhodnutia CAS. Podla stanoviska UCI nema USADA ziadnu jurisdikciu v pripade a nemoze rozhodovat o sankciach. USC tvrdia to iste a poziadali USADA, aby im predlozila vsetky dokazy, ktore udajne ma a aby USC, resp. UCI na zaklade tychto dokazov rozhodli o pripadnej sankcii. USADA to odmietla a tvrdi, ze rozhoduje sama na zaklade vlastnych pravidiel. Podla nedavneho rozhodnutia federalneho sudcu Sparka v kauze Armstrong vs. USADA nie je sice federalny sud kompetentny vo veci konat a preto Armstrongov navrh zamietol, avsdak z komentov v odovodneni je jasne, ze aj sudca mal vazne pochybnosti o jurisdikcii, umysloch a procesnej cistote postupov USADA. Sucasny krok Armstrongovych pravnikov je do znacnej miery postaveny na argumentoch z rozsudku sudcu Sparka a zjednodusene znamena: "mila USADA, rozhodnite si ako chcete, nasledne si svoje rozhodnutie strcte za klobuk a pripadne si nim vytapetujte zachod, pre ASO a Armstrongove tituly z TdF to bude mat rovnaku vaznost ako rozhodnutie uzbeckeho parlamentu o statnych sviatkoch". V celej kauze bude teda dalej rozhodujuci postoj UCI, ktory je zatial jasny: podla UCI nemoze USADA ani WADA rozhodovat o sankciach, ale moze a mala by ich vlastne vysledky vysetrovania poskytnut UCI resp USC aby standardne podla pravidiel UCI rozhodla narodna asociacia a v pripadnom odvolani CAS. USADA sa ale rozhodla ignorovat UCIADR a rozhoduje podla akychsi vlastnych pravidiel. Teda je zjavne ze oni pripad UCI neodovzdaju. Moj tip je taky, ze z toho bude dlha zakopova vojna medzi UCI a USADA o jurisdikciu a ak sa tento spor niekedy dostane na sud alebo arbitraz, tak UCI to zrejme vyhra. USADA sa ale bude snazit sudu vyhnut, lebo si je tiez vedoma, ze by zrejme nebola uspesna. takze dlhe roky bude na svete rozhodnutie USADA o dodatocnej diskvalifikacii, pricom UCI a ASO sa nim (zrejme opravnene) nebudu riadit, USADA bude kydat blato na UCI, ze kryje Armstrongov doping a tak vydierat UCI aby dodatocne uznali ich jurisdikciu. Summa summarum, ide tu o mocensky boj medzi USADA/WADA na jednej strane a UCI na druhej. Armstrong je vitanym prostriedkom.

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/diskusie/2039612/1/Armstronga-zbavia-titulov-z-Tour-de-France.html#ixzz24RqvLTrf
24.08.2012 - 10:09:56
00
je logické,že tituly mu nemôže odobrať antidopingová agentúra,takže už len nadpis článku a celý jeho text sa hodí akurát tak do bulváru.Odobrať mu ich môže zastrešujúci orgán čiže uci po predložení dôkazov a preskúmaní.
...no bolševici boli hovno oproti oproti dnešným demokratom.
24.08.2012 - 10:59:09
00
Pozor, demokrati boli vždy svine. Od nich sa to boľševici iba naučili. :D
24.08.2012 - 14:33:33
00
podla mna zbytočný hon na čarodejnice....prd našli...a po tej dobe....určite je v tom dajaká židovská politika a prachy...kurvy sú to
darmo Lance bol najlepší
24.08.2012 - 15:50:00
00
bol fakt dobrý, len ked sa na pozrieš lepšie on porazil aj tých čo dopovali.... :o :o
24.08.2012 - 16:16:44
00
myslím,že tu bude ešte kopec zákulisných kšeftov keďže o všetkom nakoniec bude rozhodovať uci na základe toho čo jej predložia.
24.08.2012 - 19:55:28
00
Ešte , by mali odobrať prvenstvá Anquetilovi, Merxovi , Hinaultovi, Indurainovi.........u tých tiež nič nenašli a to sa mi zdá veľmi podozrivé. :-)
24.08.2012 - 20:18:57
00
bol fakt dobrý, len ked sa na pozrieš lepšie on porazil aj tých čo dopovali.... :o :o


tak najlepsi nemusi dopovat, dopuju taki ktori na to nemaju a chcu vyhrat, to je jak keby som ja zacal dopovat a aj tak mi to nic nepomoze bo kazdy druhy z tohto fora ma hravo predbehne bez dopingu :)
24.08.2012 - 22:07:43
00
a prečo týmto spôsobom nepreveria komplet pelotón tých ročníkov? možno by bol víťaz niekto kto skončil 56. v celkovom poradí..
25.08.2012 - 10:38:21
00
a prečo týmto spôsobom nepreveria komplet pelotón tých ročníkov? možno by bol víťaz niekto kto skončil 56. v celkovom poradí..

odkial vezmes vzorky? maju iba tych ktorym brali
25.08.2012 - 10:39:45
00
takze vitaz je automaticky prvy bez vzorky :), do ostatnych budu hucat ze udajne maju nieco na nich nech sa priznaju dovtedy kym ich to neprestane bavit ako lanca, a potom vsade zacnu rozkrikovat ze priznal sa bo odmieta sa branit :D, traposina strasna
25.08.2012 - 10:43:29
00
ti ktori svedcili proti Lancovi,sa priznali ze brali,a ze vtedy brali skoro vsetci,proste kriva vypoved pod prisahou je tak na 20 a viacej rokov :D,som zvedavy ako toto cele dopadne,komu daju tie vyhry :D
25.08.2012 - 10:47:06
00
no ale pochybujem ze niekde v pravidlach je spomenuta diskvalifikacia na zaklade vypovede. co by sa stalo keby si teraz zo 2 teamy povedali ze rodrigez sa nam nepaci dohodnime sa a povieme vsetci ze dopuje, v krvi nenajdu nic a poslu ho het? hovadina proste. bud vo vzorke nieco je alebo nie je a moze si hovorit kto chce co chce
25.08.2012 - 10:53:08
00
odkial vezmes vzorky? maju iba tych ktorym brali

verím že prvú 3. určite v danom ročníku testovali tiež..
25.08.2012 - 10:54:49
00
keyboard_arrow_up