Dubnický Maratón

25.08.2012
MTB maratón
Nová Dubnica (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (60)
200931kubo10Adik0_0AdrianKaJoNandyapobimjeamBlsnycatcherxxdivoHazardhopsalicemanjamajkajanci30jey_svkjoziCCjozino83Kefrinkirikocnerekopecky.iKTM-145MagicMamutkomartin91maxxspMcDuromickelson99michelinomirecpdoboroliver99ovepetobikerado.tilandyrasto.bredfileRoboKRockstarRebelromixSimonSvksir Pallospeedracer1sportman11swordiksyskaTomino115tomPytomy89tripeteunigenavulpeculawaldoWladixyoggiZetorWRCzuzula
Oki :) Lebo hlodá vo mne myšlienka, že by som sa bud. rok zúčastnil. Na HTčku sa mi ale nechce a s Fritzzom by som tam asi pôsobil ako exot - tak reku, či by som mal z recesie aspoň šancu vyhrať v tejto kategórii ;)
26.08.2012 - 18:45:32
00
Pripajam sa a chvalim tuto vybornu akciu, opat som si dal KLASIKa a po legendarne mokrom 2010 a horucom 2011 bolo teraz idealne pocko. Ako pre mnohych aj pre mna je Dubnicak TOP 1 u nas, nadherna trat, ktorej absolutne nic nechyba, vyzivne vyslapy technicke a narocne zjazdy v ktorych uz aj pani zosadaju. Obcerstvovacky, znacenie absolutne bez chyby. Snad jedina chybicka je ten ciel..chaos tam byva rok co rok na tomto by este organizatori mohli popracovat ale trat poprosim nemenit najblizsich 100rokov!!!..ta je vyladena do dokonalosti :y:
26.08.2012 - 20:26:06
00
absolutna spokojnosť a vdaka za tohtorčný mtb event, občerstvovačky, značenie,podpora miestnych, samozrejme spolu s fatranom best mtb an sk!!!
26.08.2012 - 21:25:44
00
Na tych poslednych lukach sa akosi stratil Miso :) a tak sme to s Karlom dobojovali spolu.

nestratil :D odpadol som ako hnilá hruška, tú Ilavskú slučku si šiel moc pekné tempo a už som s vami nemal silu uvisieť.
26.08.2012 - 21:43:35
00
Minulý rok som odchádzal z Novej Dubnice po absolvovaní trate basic s rozpačitými pocitmi. Tento rok som si dal klasik a pochopil som o čom je "dubničák"!!!
Výborná technická trať s parádnymi zjazdmi.
Výhľady ako z pohľadnice a počasie ideálne.
Len som žasol nad niektorými bikermi v zjazdoch za vrcholom Baské. Noha dole šmýkačka ako na tobogáne. Stačilo jemne pracovať s brzdami a nechať točiť kolesá,bike si už cestu nájde. Ale kŕčovito zovreté brzdy nič neriešia,hlavne v padákoch kde sa peši ide horšie ako na biku. ale OT.
Ďakujem organizátorom za super zorganizovanú akciu a o rok sa vidíme na ako píšete kultovom maratóne znova. :muscle:
26.08.2012 - 21:51:23
00
zucastnil som sa klasiku, som pravidelny ucastnik tohto maratonu. Trat, obcerstvovacky, znacenie super. Zorganizovane to bolo na 1.
Tiez sa pripajam k tomu, ze trat je odladena na 100% a nemenit ju.

p.s.: o rok znova, uz sa tesim.
26.08.2012 - 21:59:44
00
Prvy zazitok z Dubnicaku je na jednotku, trat megasuper - vyslap na Baske nie je taky strasny a prejazdy luk na Homolku boli neuveritelne krasne... Znacenie precizne ze zabludit by bolo umenim :-) a obcerstvovacky su jedna velka mnamka! kolaciky, melony, ovocie... dokonca sme to este dojedali podvecer v jedalni (mimochodom gulas v skolskej jedalni tiez na jednicku). Snad len organizacia dojazdu pokulhavala (2 male deti na dojazdovej rampe mali stastie, ze ten pretekar - tusim z hardu - bol duchapritomny a strhol to na schody, a potom aj na zem > klobuk dole! a deckam s rodicmi na zadok) ale celkovy dojem a pocity su nieco ako: "kedy to bude zase? chcem este! :-)


Naposledy upravil Blsny dňa 26.08.2012 - 22:24:58, celkovo upravené 1 krát.

26.08.2012 - 22:23:56
00
môj prvý Dubníčák, veľmi sa mi páčilo, trať, značenie, obcerstvovačky, výhľady, super. :y:
Jediné čo ma vytáčalo, boli jazdci, ktorí nevedia ani len zabučať, z ktorej strany idú, len sa zrazu objavia na 5cm vedľa teba, na mieste kde už nie je kde uhnúť. Nemám najmenší problém pustiť rýchlejšieho pred seba, len o tom potrebujem vedieť. Nepotrebujem aby ma niekto zozadu zostrelil, keď už sa mám zrakviť, tak vlastnou blbosťou.

kubo67 mne sa zase stalo, na dlhom lúčnom zjazde, že som dobiehal pomalšieho pretekára a aby mi navbehol do mojej koľaje, pre istotu som zakričal, že idem v pravej, čo myslíš, že urobil? prešiel do pravej tak ja som musel prejsť do ľavej :)
a za ochotu, že prešiel do vedľajšej koľaje som sa mu ajtak poďakoval, lebo som videl, že ho to stálo kopu síl...........
keby som nezakričal, tak by tu možno písal, že som okolo neho preletel ako blázon a nič som nepovedal.



ALE
Dovolím si spomenúť aj jedno mínus, ktoré mi vadilo a aj ma sklamalo.
Ak je možnosť pri prihlásení objednať si bezmäsité jedlo, určite by sa dalo zabezpečiť, aby sa pripravil taký počet bezmäsitých porcií ako bol objednaný........
aby ľudia ktorí si objednajú a zaplatia bezmäsitú stravu, bezmäsitú stravu dostali.

Prosím organizátorov, nech o tom porozmýšľajú.
díky


Naposledy upravil aJoN dňa 26.08.2012 - 22:34:51, celkovo upravené 1 krát.

26.08.2012 - 22:24:06
00
Tiez sa pripajam k tomu, ze trat je odladena na 100% a nemenit ju.

Trasa je fajn, ale zmena je zivot, preto cakam, kedy bude tento variant prekonany :)
Volakedy veru castejsie trasy menili.
Dnes sme bikovali v juznej casti Strazovskych a na peknej zvaznici nad Valaskou Belou som si vsimol znacenie Dubnicaku. Podla dokumentacie ma 15 resp. 16 rokov...
http://www.maraton.sk/data/mapahistoria.jpg
26.08.2012 - 22:27:30
00
to boli este pozostatky kinga... za machnacom na opatovskej strane su este vidiet znacky.. tato lokalita by bola krasna do buducich rocnikov
26.08.2012 - 22:53:17
00
Niekedy mi prislo, ze o co viac sa organizatori snazia (a ze sa snazia, to sme videli vsetci), o to viac to bajkeri nicia. Tolko sajrajtu po geloch a tycinkach som fakt uz davno nevidel pohadzaneho po ceste. Aj doma tito ludia odhodia v obyvacke tanier na zem?

Vacsina z bajkerov ma gel vo vacku alebo batohu - a ked ho vyberie (za jazdy), tak ho tam snad vie aj vratit, nie?! Alebo profik, ktory ho ma nalepeny na bajku a prazdny obal odhodi na zem (lebo ved nema kde vsak?!)... mohol si ho hodit pod dres, frajer jeden :-%

No nie?!
26.08.2012 - 23:03:44
00
môj prvý Dubníčák, veľmi sa mi páčilo, trať, značenie, obcerstvovačky, výhľady, super. :y:

kubo67 mne sa zase stalo, na dlhom lúčnom zjazde, že som dobiehal pomalšieho pretekára a aby mi navbehol do mojej koľaje, pre istotu som zakričal, že idem v pravej, čo myslíš, že urobil? prešiel do pravej tak ja som musel prejsť do ľavej :)
a za ochotu, že prešiel do vedľajšej koľaje som sa mu ajtak poďakoval, lebo som videl, že ho to stálo kopu síl...........
keby som nezakričal, tak by tu možno písal, že som okolo neho preletel ako blázon a nič som nepovedal.

To by mohlo byť aj nevyjazdenosťou a neskúsenosťou dotyčného, a viem, že to tiež nebola pre teba príjemná a bezpečná skúsenosť. Preto v takom prípade (dlhý zjazd, rozhľad) na nich kričím už z diaľky, aby som sa aj ja vedel zariadiť :). Na konci zjazdu z homôlky ti to môžu niektorí potvrdiť :). Je však rozdiel, niekoho obiehať na širokej zvážnici a na zjazde z kamenných vrát. Ja stále hovorím, že slušnosť je vždy na mieste.
26.08.2012 - 23:06:36
00
43-ka, ja osobne som mal problém so značením, šiel som piaty, za prvou skupinou, a v druhom zjazde kde sa vyšlo na asfaltku a následne sa z nej odbočovalo doprava chýbal reguločík, neviem, či tam bol, no v prvej Skupine boli "naši" dvaja a dvaja z CK Alu plastu Rehák a Michálek - oni to poznali. Ja som zbehol až do Ilavy - časť si nepamätám, po ceste späť tam regulovčík bol, som myslel, že ho zabijem.... Suma sumárom, v cieli som mal tesne cez 51km.

...si celkovo málo pamätáš. Ja keď som prišiel na ten úsek, ty si už šliapal asfaltkou zospodu. Na tom mieste ale stáli dvaja regulovčíci a už aj pár "nás" civilov, išlo sa cez asfaltku rovno a potom doľava. Pekne vyznačené aj faborkami. Ale nebol si jediný kto sa z nejakého dôvodu rozhodol bez akejkoľvek šipky alebo iného označenia zmeny smeru zvrtnúť to po asfaltke dole. Našťastie po piskote sa vrátili späť na trať... osobne, keď nevidím zmenu smeru, tak platí u mňa že pokračujem rovno....(zatiaľ 100% úspešnosť) \o/
26.08.2012 - 23:36:22
00
To by mohlo byť aj nevyjazdenosťou a neskúsenosťou dotyčného, a viem, že to tiež nebola pre teba príjemná a bezpečná skúsenosť. Preto v takom prípade (dlhý zjazd, rozhľad) na nich kričím už z diaľky, aby som sa aj ja vedel zariadiť :). Na konci zjazdu z homôlky ti to môžu niektorí potvrdiť :). Je však rozdiel, niekoho obiehať na širokej zvážnici a na zjazde z kamenných vrát. Ja stále hovorím, že slušnosť je vždy na mieste.



Treba si pekne zakričať a nie je problém sa uhnúť. Ale ja mám najradšej, keď niekto si zakričí niekde, kde sa nedá poriadne uhnúť - tiež nie je bohviečo v kopci zastať pekne sa veľkomožnému pánovi uhnúť a stratiť tempo, aj keď pomalšie ako u predbiehajúceho pretekára. A často predbiehajú takí, ktorí v podstate nejdú na nejaké vysoké umiestnenie. Tí najlepší sú totiž ďaleko vpredu...
Zastať a uhnúť sa hocikde nemám problém, keď ma predbieha niekto z dlhšej trati, lebo viem, že potrebuje dupať...
27.08.2012 - 08:20:49
00
Dubnicak - super maraton, isla som ho prvy krat alebo z tych vsetkych maratonov sa mi velmi velmi lubil,ziaden problem s parkovanim, trat super, znacenie tiez, a tie obcerstvovacky, kebyze mozem som tam aj 15 minut, nevedela som sa v tej rychlosti ani rozhodnut co skor, super super...... ^_^ jedlo v cieli mnamky, aj sprchy, aj vsetko..... ;)
Mala vytka len k tomu koncu, cakala som kedy sa tam pri vjazde na ten stadion kto s kym zostreli...trebalo by tam dat nejakeho chlapa alebo bikera,, ktory vie co treba, aby uz vopred krical bikerom ze hore, hore... a nie ako tie baby, ze tesne pri nich s jemnym hlaskom, ze "hore".....a aby tiez trochu usmernoval ostatnych co sa tam plietli ako keby boli na trhu...ja neviem ta ludska predvidavost alebo tak 0 bodov ....
A za baby musim pochvalit tie slnecnicky pre kazdu babu, to taaak POTESILO, ze az :$ ....no kvetinky s nami robia divy....neviem ci to je tak vzdy, ale za toto maju u mna jedno velkééé + :y:
P.S: mate tam superne zakusky v cukrarni...take domace nie taka pasova vyroba ako u nas v meste....
27.08.2012 - 08:53:11
00
keyboard_arrow_up