Tak sme Kloptaň nakoniec dobyli v trojici - Kidak, xrunner a moja maličkosť. Teda neviem, či dobyli je to správne slovo, bo dobitý som hlavne ja :), ale boli sme tam. Kritický úsek bol hlavne na rúbanisku ešte kus pred Tromi studňami, kde sa cesta smerom od Kojšovky trochu strácala, ale v podstate sa stačilo držať hrebeňa. Bolo aj celkom dosť popadaných stromov a iných nezjazdností, takže ako cyklovýlet je to asi vhodné len pre otrlejších (a fajnšmekrov). Moja vďaka patrí chalanom, že ma vždy po nejakom čase počkali - v podstate sme išli smerom dole v trojici vždy len pár desiatok metrov, potom som ich už nevidel. :) Inak podarený výjazd, počasie ideálne, Lajoška otvorená, len ten priemerný tep neveští nič dobré...

Záznam: Garmin Connect

Prílohy:

Kloptan.jpg
Kloptan.jpg 634.5 KiB thumb_up0thumb_down

29.08.2012 - 19:21:30
00
No a teraz kto je kto?
29.08.2012 - 20:06:28
00
Zľava bedo, Kidak, xrunner

@chrinik; @zombi; @muffin: pripravte si aj ďalšiu alternatívu dopravy do Varína...zlomil som dnes váhadlo a neviem, či to za týždeň stihnem dať dokopy.
Apropo, nevie niekto poradiť zváračskú dielňu v KE, kde by mi ako ,,civilovi" zvarili hliník?
29.08.2012 - 20:21:15
00
skus Katedru Technologii a materialov na TUKE. sidlia na Masiarskej 74. Venuju sa tam zvaracim technologiam a chlapici co tam robia v dielnach su celkom sikovni.
29.08.2012 - 20:34:42
00
Vďaka Mišo.
29.08.2012 - 20:39:06
00
Bedo [tag] @Kidak
Dakujem za epicky vyjazd!
29.08.2012 - 20:42:49
00
Ach tie vahadla :) vidis riso, keby si to len cistil, tak sa nic nestane ale ty na tom musis jazdit! Pozicam ti do varina HT ? :) len prehodim kolesa.
29.08.2012 - 21:44:18
00
riso, kym praskaju vahadla, tak ok.

Prílohy:

Komentár súboru: puk laket na jahode
DSC_0055a.jpg
DSC_0055a.jpg 128.48 KiB thumb_up0thumb_down

29.08.2012 - 22:20:35
00
Kritický úsek bol hlavne na rúbanisku ešte kus pred Tromi studňami, kde sa cesta smerom od Kojšovky trochu strácala, ...[/url]

Lepšie je ísť z "Bieleho kameňa" po zelenej dole smerom na Luciabaňu a potom doprava zvážnicou po vrstevnici až na Trohanku/Tri studne. Naposledy som tam na ceste skoro prešiel trojičku kozákov. ... teda myslím tým huby, nie tých tzv. "donských".

Prílohy:

1.JPG
1.JPG 132.88 KiB thumb_up0thumb_down

29.08.2012 - 22:35:16
00
laco: na tú zvážnicu sme sa napojili, keď sme (neúmyselne) zišli z červenej asi v tom bode, kde sa dotýtajú a na červenú sme sa vrátili na Trohanke. Ale inak tá červená predtým je taký pekný lesný singlík a chalani si ho užili (a ja prežil :))
Na Kloptani sme stretli aj ďalších bajkerov a tí sa chystali späť po žltej z Troch studní k chate Izbica a potom klasika ku Erike, takže asi aj tak by to šlo.

Inak nechcel by si sa niekedy pridať? Jazdiť s takým navigátorom by bola paráda. Teraz ma ešte napadlo, či sa Locus nemal pôvodne volať Laco. ;)
30.08.2012 - 09:32:00
00
Kua Rišo, dufam, že to stihneš dať dokopy. Potom si vo Varíne s Bobom môžte vymeniť skúsenosti :P
30.08.2012 - 09:36:00
00
Ahojte,

tak pridam aj ja svoj kusok pre ostatnych, kedze aj ja cerpam vela informacii z tohoto fora....informacie sa hodia kazdemu

Na 29. augusta sme si naplanovali biking na trase Turna nad Bodvou - Zadielska dolina - Osadnik a po cervenej smer Jahodna...

Pre opis som to rozdelil na etapy:
1. etapa:
Turna - Zadielska dolina - Baksova dolina - sedlo pred Borkou, pri kaplnke odbocka do prava po spevnenej ceste, na ktoru sa napoji zelena znacka zo Zadielskej doliny - dalej po zelenej do sedla Bodovka( na znackach je Metlisko)....
Krasna bikovacka po super cestach a lukach....

2. etapa:
Bodovka - Osadnik, po zelenej(ide spolu so zltou aj ked pisu ine casy) - Skorusina....
Este za Bodovkou sa da trosku bikovat cca 10 minut, po tom, je to nosenie a tlacenie biku az po Skorusinu...aj ked to nie je dlhe, je to tazky usek po kalamite, treba davat pozor na znacky....

3. etapa:
Skorusina - Stoske sedlo - studnicka za sedlom Jedlovec....
Opat krasna bikovacka po hlavnom hrebeni.Zo Stoskeho sedla sa oplati pokracovat priamo po hrebeni, netreba ist po cervenej do kupelov Stos. Cervena sa napoji na hreben, je to vidiet aj na mape.Moznost doplnit vodu, na niekolkych miestach....

4.etapa:
Studnicka - Zbojnicka skala - Kloptan - Spalenica....
Striedave tlacenie a nosenie biku az na Kloptan. Na Kloptani som bol 14:25 alebo 14:35 a zapisany asi ako 4 clovek s bicyklom v dany den. Z Kloptane sa sem tam da ist na biku, obcas prehodit bicykel cez strom, obcas potlacit.Tri Studne - Spalenica je rubanisko, tento usek som cely tlacil az po Spalenicu.Ako pisali chlapci v prispevku o Kloptani...

5.etapa:
Zo Spalenice - kto kam chce...
Tento usek po Jahodnu je znamy, v pohode bikovacka....ja som este pokracoval do Kysaku cez Vysoky vrch...

Dufam, ze dane informacie pomozu, ak niekto ma zaujem o detaily, rad poskytnem....

Nech sa dari

Jaro
30.08.2012 - 13:09:43
00
bedo preháňaš. :$ Na Locuse nemám žiadnu zásluhu.
30.08.2012 - 14:44:00
00
nebude sa niekomu hodit volne miesto v aute na zajtrajsi Kralovsky maraton? zvazujem ze pojdem.
pripadne nema niekto volne miesto v aute?(clovek a bicykel) siel by som 50tku
31.08.2012 - 10:28:23
00
Chrinik som na tom rovnako "zvazujem" ci ist zajtra, kedze som startoval doposial na vsetkych rocnikoch. Prihlaseny som na 100-ku. Vcera v servise zistili, ze mi po 1600km odislo lozisko na zadnom kolese DT Swiss. Vela nevydrzalo :n: :n: :n: Lozisko pride az v pondelok, tak sa teraz rozhodujem ci ist aj s takymto. Ak pojdem tak pojde aj manzelka, auto mam, len nemam treti nosic na bika. Ak sa rozhodnem ist, zavolam ti, cislo mam.
31.08.2012 - 15:26:24
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up