Pozná niekto túto navigáciu ? http://www.smartgps.cz/mapove-cyklonavigace/bike-gps-smartmaps-turisticke-a-cyklo-mapy/

Prílohy:

477.jpg
477.jpg 8.47 KiB thumb_up0thumb_down

24.08.2012 - 12:58:50
00
Nikdy som to v ruke nedržal, ale ...

Čo sa týka máp, sú to tie isté mapy od Plan Studia, ktoré používa Holux. Je tu o Holuxe niekde diskusia. Má to Windows CE, tak isto ako Holux Funtrek 130. To je výhoda, dá sa nainštalovať OziExplorer a používať vlastné mapy vyrobené napr v MOBACu. Výhodou je tiež rozmerovo oproti konkurencii (Holux, Garmin)relatívne veľký displej.

Čo sa mi nepáči (iba podľa fotiek) je uchytenie na bike. Veľmi komplikované, veľké, asi nepraktické. Držiak pre Garmin Oregon oproti tomuto na predstavci takmer nevidno.

Ale inak je to zaujímavé a treba privítať, že sa niečo také na trhu objavilo. Škoda, že to nepredávajú za nejakú dobrú cenu holé, bez máp a bez navigačného softu. Iba s OS WinCE. Mnoho ľudí by si doinštalovalo spomínaný OziExplorer s vlastnými mapami.
25.08.2012 - 09:26:22
00
čau Laco,prosím Ta nevieš či je do nokie N8 (symbian belle) nejaka topo mapa sk ? ktora funguje ako navigacia. vopred dík za odpoved.
30.08.2012 - 19:17:43
00
So Symbianom som sa rozišiel pred cca 2 rokmi, takže neviem, či Symbian Belle nemá nejaké špecifiká. Na Nokii E66 som používal SmartComGPS a pokiaľ to zbežne na fórach sledujem, tak na nič lepšie som zatiaľ nenatrafil. Skús hľadať na fóre Smartmobil.sk. O SmartComGPS sa dosť popísalo aj tu, skús použiť vyhľadávanie. Ešte je v hre aj Garmin Mobile XT s vektorovými garmiňáckymi mapami, ale na turistiku to nie je celkom ono. Potom ešte TrekBuddy fungujúci pod Javou.

Edit: Na Androide nie je problém poradiť dobrý GPS soft.
01.09.2012 - 18:08:07
00
dik moc za info,ja som si v maji kupil nokiu N8 tak teraz hladan do toho navigaciu na bike asi nakonec kupim tuto RoyalTek BikeGPS ale chcel by som to videt lebo nemam skusenosti z navigackami a co sa vyrob map tak to uz vubec ne ;( ale chcel by som sa to naucit.

este raz dik !
01.09.2012 - 18:40:15
00
Neriskoval by som a na bike by som si kúpil Garmin Oregon 450 za cca 250 €. Dajú sa doň dať aj rastrové mapy zadarmo. Aj satelitné Google, Shocart a pod. Je to overené, Oregon na predstavci drží ako pribitý. Držiak na predstavci mám nastálo, môžeš to vidieť v mojom profile na fotkách biku.
01.09.2012 - 20:22:57
00
dik moc za info,ja som si v maji kupil nokiu N8 tak teraz hladan do toho navigaciu na bike asi nakonec kupim tuto RoyalTek BikeGPS ale chcel by som to videt lebo nemam skusenosti z navigackami a co sa vyrob map tak to uz vubec ne ;( ale chcel by som sa to naucit.

este raz dik !

Ak už máš Nokiu N8 tak by bola škoda neskúsiť nainštalovať navigácie Trekbuddy alebo SmartComGps v poradí ako píšem. Ja mám Nokiu 500, na nej som skúšal jednu aj druhú a ostal som zatiaľ pri TB.
Trekbuddy je free aplikácia jednoduchá na inštaláciu aj používanie.
Výhoda TB je priama výroba máp v Mobacu bez potreby konverzie. Tak isto výhoda TB je, že používa a vytvára súbory trás vo formáte GPX. Pre začiatočníka je to ideálna aplikácia.
http://www.trekbuddy.net/forum/index.php
http://www.trekbuddy.net/wiki/index.php?title=Main_Page
01.09.2012 - 21:37:18
00
Dík Racho, nainštaloval som si Trekbuddy ale mám problém N8 je dotykovka a nejde mi zoom mapy, nevieš čo stím ?
02.09.2012 - 09:43:07
00
Zoom mapy sa dá urobiť len vtedy ak máš vytvorený atlas máp a nie len samotnú mapu, napr. atlas s troma vrstvami (mapami) s rôznym zoomom napr. 10, 12, 14.
Tu je dobrý návod na vytvorenie atlasu: http://www.infodata.cz/mobac/
Ďalšie pdf návody v prílohe.

Prílohy:

Návody.zip [560.33 KiB]

02.09.2012 - 19:54:31
00
Ako sa hovorí ráno múdrejšie večera. Zabudol som :fubar: včera napísať, že dá sa urobiť zoom aj s jednou mapou ale nie je to klasický zoom len priblíženie resp. prepnutie mapy napr. z mierky 1000m na 500m a naopak. Urobí sa to dotykom asi 2s na ploche displeja, najlepšie na tom červenom kompasovom kruhu v strede.
03.09.2012 - 09:49:51
00
Dík Racho, nainštaloval som si Trekbuddy ale mám problém N8 je dotykovka a nejde mi zoom mapy, nevieš čo stím ?


daj si tam normalne smartcom gps na rapide su turisticke mapy plus daju sa spravit priamo mapy v mobacu cykloserver a ide to uplne paradne
03.09.2012 - 14:05:17
00
dík chalani ale mne sa už tak ani nejedná o navigáciu ale o to jak sa dá spravit v mape nová cesta alebo tak (upravovat mapu ak sa dá tak trebars mapy ovi/nokia maps) vie to tu niekto budem mu vdační
03.09.2012 - 18:58:21
00
Vykresliť nejakú trasu, ktorú si na mape napr. v PC naklikáš, alebo si ju odniekiaľ stiahneš dokáže na podkladovej mape vykresliť hociktorá navigácia alebo navigačný SW spomínaný vyššie. Odporúčam ti prejsť si túto sekciu na fóre aby si pochytil aké-také základy o navigovaní. Budeš vedieť lepšie formulovať svoje otázky.
03.09.2012 - 23:35:50
00
ja som chcel vediet či je program na upravu map (doplnanie ciest ktore mapy neobsahuju ale v reale cesta existuje) a potom tu mapu dostat do GPS
04.09.2012 - 20:19:11
00
Zopakujem ešte raz: "Odporúčam ti prejsť si túto sekciu na fóre aby si pochytil aké-také základy o navigovaní. Budeš vedieť lepšie formulovať svoje otázky."

Alebo inak. Nainštaluj si nejaký vyššie spomínaný program, zvládni to, čo ten program dokáže a ... Však uvidíš.

Ak chceš aktívne pomáhať pri vytváraní máp, poradil by som link na mapy Shocart/Cykloserver a svoje opravy môžeš nahlasovať tu: http://www.cykloserver.cz/hlaseni-chyb/
04.09.2012 - 20:46:59
00
keyboard_arrow_up