Ponúkam jednu stredne náročnú trasu v okolí BB.Vychádzame zo Sásovej/378m.m./ smer Šachtičky.Ide sa asfaltkou až hore na hotelŠachtička/957m.n.m./.Toto je najťažší úsek trasy.Je to síce len 5km ale v 20% stúpaní,takže nazačiatok dostanete do tela.Trvá to asi 45min.ako kto sa cíti.Kto si chce pridať môže ešte vybehnúť na Pánsky diel/1100m.n.m/.Oplatí sa ,za dobrého počasia sú z neho nádherné výhlady na všetky strany-N.Tatry,V.Fatra.Poľana,Krem.vrchy.My obídeme hotel a dostaneme sa na Starú asfaltku,ktorá nás dovedie do sedla Dolný Šturec.Z neho ja viac možností.Bud Pod Jelenskú skalu adalej do Jelenca.alebo dole do Španej doliny alebo cez Piesky na St.Hory.My pôjdeme po lesnej dobrej ceste Pod Jelenskú skalu.Všetky trasy sú dobre označené Cčkom.Dostaneme sa ku cyklosmerovníku Žliabkar,kde môžme v prípade záujmu vytlačiť bajk asi 100m doprava hore a napojiť sa na trasu na Donovaly.Ale my pôjdeme po žltom C-čku doľava dole smer Horná Richtárová.Ide opäť o skalnatú lesnú cestu 6,6km dlhú.V jednom mieste sú krásne výhľady na V.Fatru s Krížnou,Ostredkom,Ploskou a Čiernym kamenom ako na dlani.Pokračujeme po vrstevnici a potom zjazdom až na St.Hory.Cestou si môžme pozrieť bunker Morho,kde mali za SNP partizáni ileg.tlačiaren.Odporúčam zastaviť sa pri Studničke Panny Márie,významným pútnickým miestom a nabrať si vynikajúcej horskej vody z údajne zázračného pramena,o čom svedčia mnohé dakovné plakety na múre.Potom už bez zastávky po hl.ceste cez Polkanovú,Uľanku,Jakub až do BB a na sídlisko Sásová.Celá trasa má 39km adá sa prejsť za 2:45h.Vrelo odporúčam.
02.09.2012 - 22:06:04
00
velmi uzitocne by bolo dat k trasam aj zaznam.
03.09.2012 - 15:15:51
00
ja by som si rad vyskusal taktu trasu ale ja mam ten problem ze ja som v bb len na intraku a nwm ci by sme to stihli ... ale rad by som sa pridal keby to trva take 4 hodinky
07.09.2012 - 11:57:45
00
keyboard_arrow_up