parkovisko v tescu nefunguje? keď je greenbike tak tam policajti úspešne chodia pokutovať a papučkovať.. možem ***** takých športovcov čo si vyvezú riť až do polky lesa tam spravia 3km "športu" a cestou domov sa zastavia v mekáči.. tomu čo je na železnej sa volakedy hovorilo príroda nie nákupné centrum!
09.09.2012 - 09:36:16
00
Mne to tiež pripadá ako nadávanie za každú cenu. :n:
Sú to mestské lesy a akcie cez víkend sú ok (veď na to tie ML sú). Stále lepšie akcie pre deti tu ako napríklad v Auparku.
Aj tak nik z bikerov nebude cez víkend jazdiť na Snežienke alebo na Kamzíku. Maximálne prejde okolo a zmizne ďalej.
09.09.2012 - 10:51:59
00
Cez tyzden je to este hosie...
Auta parkuju kade tade. Vo stvrtok som videl zaparkovane auto priamo na turistickom chodniku (cervena), pri prvom opekacom altanku za Cervenym mostom, oproti rybniku, tesnepred Klepacom. To aby asi nedostal papucu pri parkovani na prilahlom chodniku...
Niektori jedinci su fakt vymeteni.
09.09.2012 - 11:04:16
00
kajo, triki: vďaka za doplnenie informácii, ohľadom Bielych Skál. Mne sa to miesto páči, má svoju atmosféru.

Včerajší výjazd, ktorým som zavŕšil skúsenosti všetkých svojich výjazdov v tomto pohorí a absolvoval som to, čo som už veľmi dávno chcel. Prejazd cez celé pohorie Malých Karpát. Z Bziniec pod Javorinou ako najsevernejším bodom a Devínom ako bodom najjužnejším. Zároveň boli navštívené aj príslušné kopce, tj Salašky (588m) a Devínska Kobyla (514m). Odteraz už môžem kľudne spávať :lol:

Výhoda bola v počasí, keďže pri nejakých 30°C by som to nešiel. Ráno bolo dosť dlho okolo 12°C, cez deň priemerne 20°C. Bolo pekne a to je hlavné. Jediná dlhšia prestávka bola samozrejme na Dobrej Vode, cca 45minút a potom chvíľku na Pezinskej babe.
Ráno som išiel z domu na hlavnú stanicu (13km) o 4:50, vlakom o 5:57 do NMnV. Do Devína som prišiel presne hodinu po západe slnka, čiže na Kobyle som mal nočný výjazd :)

Výjazd hodnotím úspešne, jediná "kríza" bola v Sološníckej doline, kde keď som si predstavil ten tiahly dlhý výšlap popod Peterklin, tak som radšej išiel na Skalku po červenej značke, najstrmšie úseky vedľa bicykla.
Ku koncu sa mi išlo čoraz lepšie, to som nečakal, čiže do budúcnosti je tam potenciál. Celý čas som išiel pekne vkľude, nikam sa nenáhlil, ale všetky kopce čo sa vždy dali vyšlapať, som vyšlapal aj teraz. Chcel som ísť s čo najľahším batohom, takže len 1l fľaša na chrbte a bez foťáku. Nižšie fotky z mobilu.

Trasa v mape (ak by niekoho zaujímali niektoré menej tradičné úseky, rád odpoviem)
http://mapy.hiking.sk/?trasa=HPcwc (výškových bolo o 400 menej, mapa to zle počíta, verím tachometru).

Prílohy:

Komentár súboru: Obec Bzince pod Javorinou a 12°C :)
1.jpg
1.jpg 183.09 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Z obce vedie hore zaujímavý chodník, v strednej časti strmší-nešlapal som, v smere dole to je pekný zjazd. Tu na fotke je naľavo prameň, teraz bol ale suchý.
2.jpg
2.jpg 252.73 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Chodník vyústi na lúke s 3 chatami. Na ľavo pri chate ide.
3.jpg
3.jpg 148.59 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tu už je vrchol, od lúky po kvalitných lesných cestách, pár desiatok metrov pod vrcholom tlačenie.
4.jpg
4.jpg 233.74 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ráno pri hrade.
5.jpg
5.jpg 259.94 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Po dvoch rokoch na modrej značke na Plešivci. Napravo na fotke vidieť v ďiaľke Záruby, Geldek,...
6.jpg
6.jpg 211.55 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zjazd do Prašníka.
7.jpg
7.jpg 300.25 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Dobrovodská lúka "Pod skalkami". V hornej časti lúky sú dva pramene: Schovávací a Kamenný stok. V lesoch množstvo menších lezeckých skál.
8.jpg
8.jpg 273.6 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zelená značka Výtek-DV, lokalita Banky.
9.jpg
9.jpg 215.2 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pár metrov po asfaltke, na kedysi peknom mieste-Cerovej. Asfaltka vedie z Prekážky do Rakovej. Ja som ale išiel cez les do Trstína.
10.jpg
10.jpg 290.22 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Trstín-Rasochov.
11.jpg
11.jpg 289.85 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Smolenický park. Nejakí debili sa tu preháňali po lesnej ceste-žltej značke na nejakých testovacích autách...
12.jpg
12.jpg 110.75 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Skok na Somára.
13.jpg
13.jpg 176.54 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Dôležitý bod bratislavskej časti Malých Karpát, TV veža na Kamzíku.
14.jpg
14.jpg 91.11 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zašumený pohľad na vrchol Devínskej Kobyly (514m n.m.), brána otvorená, ľahko sa sem teda išlo.
15.jpg
15.jpg 65.9 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Koniec pod hradom Devín, Tu sa fotia tí, ktorí absolvujú Cestu hrdinov SNP, keďže toto je posledný smerovník červenej značky po cca 750km z Dukly.
16.jpg
16.jpg 68.38 KiB thumb_up0thumb_down

09.09.2012 - 11:09:10
01
No ale teba na tej fotke nevidím, si tam nebol. :-D Slušná štreka a počasie naozaj skoro ideálne. Čachtický hrad je stále zatvorený?
09.09.2012 - 14:23:27
00
No to máš teda pravdu, nie som ani na jednej, čiže bicykel si spravil výlet sám a aj sa sám odfotil :D
Ale nie nenapadlo ma to, na telefóne som ešte samospúsť nepoužil.

K trase: iní by to prešli za kratší čas, ja som si išiel tak ako mi to vyhovovalo, svojím tempom. Plus pôvodne som chcel v oblasti pred Dobrou Vodou ísť inou trasou, ale pri pohľade na hodiny a uvážení, že je to zbytočné, som išiel štandardne cez Výtek.
Celkovo by tých nad 5000 výškových metrov, aj s inými lokalitami spolu, bolo pre mňa reálnych. Ale to bude méta do budúcna :)

Hrad bude zatvorený až do 5/2014 http://www.cas.sk/clanok/225155/cachticky-hrad-zatvoria-na-rekonstrukciu-najdu-zamurovanu-bathorycku.html Aj včera ráno tam už bolo počuť hukot, nákladné autá tam jazdili. Je tam aj strážnik, ktorý vyháňa ľudí, ktorí prejdú cez oplotenie.
Ono hrad je práveže pekný aj zdiaľky, je fotogenický. Zvnútra je taký istý ako všetky podobné ruiny.
09.09.2012 - 17:13:36
00
No dnes som okrem prejazdu zo Stupavy do Limbachu celu cestu karpaty obchadzal takze moj vyjazd sem patri len okrajovo ( http://mapy.hiking.sk/?trasa=Qxi7o ). Za pochvalu stojí že od Bernolákova s výnimkou useku Karlovka - Devin z do Stupavy vsetko po znacenych cyklocestach, co ma sklamalo ze som nanasiel Stefanikov pomnik pri letisku (ani jedna tabulka - smerovnik). Fotky dnes len dve, z pristavneho mosta a mosta Lafrancony, Karpaty len v dialke :)

Prílohy:

Komentár súboru: Pohlad z mosta Lafrancony
lafrancony.jpg
lafrancony.jpg 75.71 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pohlad z Pristavneho mosta
pristavny.jpg
pristavny.jpg 48.66 KiB thumb_up0thumb_down

09.09.2012 - 18:31:49
00
keso: podľa tracku si išiel okolo MRŠ mohyly pri letisku, je tam pred ňou parkovisko, či si si to nevšimol? Ale súhlasím s tým, že tam chýba akékoľvej značenie. Napríklad červená turistická značka od Mohyly do Ivanky je tak zle značená, že nič horšie som asi nevidel. Síce stratiť sa tam nedá, ale aj tak. Verím, že keď príslušný turistický klub konečne vyznačí úsek Ivanka-Vajnory-Biely kríž, že obnovia aj túto prvú časť značky.
Ja som tam bol prvý krát v polovici júla: post601790.html#p601790 Osobne ma okrem Mohyly v celej tej rovinatej časti mimo lesa pri Šúre nič nezaujalo a nemám dôvod sa tam vrátiť. Možno až na tú cestu okolo plotu letiska, to bolo také netradičné.

Možno len pre všeobecné doplnenie, Štefánik je pochovaný nad jeho rodnými Košariskami na kopci Bradlo (543m). To miesto považujem osobne za asi "naj" vo viacerých ohľadoch a určite je to dôstojné uctenie jeho pamiatky.
09.09.2012 - 19:03:48
00
@Vukie: nevsimol, nenasiel a priamo ani nehladal ... dnesny vyjazd som planoval ako oddychovy po vcerajsom zapase. Cestu po Bernolakovo, Ivanku som poznal a cesta k pomniku som cakal ze bude znacena od centra Ivanky ... nebola, neriesil som siel som dalej, len som sa zastavil pri inom pomniku (vid foto) a chcel som nejake lietadlo odfotit co pristava alebo vzlieta ale nemal som stastie, jedine ma predbiehalo medzi grobmi.

Prílohy:

pomnik.jpg
pomnik.jpg 179.39 KiB thumb_up0thumb_down

09.09.2012 - 19:22:55
00
Vukie ty mas nejaky optimisticky ;) vyskomer,podobnu trasu z noveho mesta n.v. sme isli dvakrat ale bolo to okolo 2800 vyskovych
alebo mam blby ja :lol:
EDIT: opravujem 3570 vyskovych, tak by to ako tak mohlo byt s tou kobylou a vapennou
http://forum.mtbiker.sk/sukromne-akcie/male-karpaty-t16312-9105.html


Naposledy upravil silva dňa 09.09.2012 - 21:35:49, celkovo upravené 1 krát.

09.09.2012 - 20:52:46
00
vukie :y: vzdy prekvapis :D . uz niekolko krat som si vravel ze sak ten chlapec snad uz ani nema co vymysliet ale ako vidno tie "Male" Karpaty maju bezodne mnozstvo trati a vyjazdov. z tych vyskovych aj mne skoro zabehlo ked som ich videl 4800 sa mi zda tiez dost :?:
EDIT: ale vlastne ani nie ved ked sme isli Smolenice bolo vyskovych nejak cez 2000 a to je polovica tohto tvojho vyjazdu. takze +- moze byt :muscle:


Naposledy upravil matvej11 dňa 09.09.2012 - 21:02:26, celkovo upravené 1 krát.

09.09.2012 - 20:59:30
00
Trasa bola ozaj fasa :-)
Tie vyskove su ale fakt nejake divne. Podobne prevysenie som mal na trase BA-Brezova-BA. Aj ked s vynechanim Vapennej.
09.09.2012 - 21:01:54
00
Pridal by sa niekto v nedeľu na výjazd? Pohodovo, chcem si oddýchnuť od všeličoho. Trasa - vymetanie singlov a technických úsekov (Cerovka, modrá/zelená pod Dračí Hrádok, Biely Kameň, modrá do Rače,...). Proti pauze na jedlo nič nemám, naopak. Odchod ideálne okolo 9:00 spod Červeného mosta.


Ak by sa konalo niečo takéto aj najbližšiu nedeľu, tak sa pridám, v sobotu nemôžem.
09.09.2012 - 22:37:30
00
vukie prešiel si celý hrebeň karpát a furt nič?? :shake:
09.09.2012 - 23:30:13
00
silva: áno verím tachometru, za tie peniaze čo stál, by mal aj lietať :)
A popravde je mi to jedno, nech to bolo koľko chcelo, mal som pekný výlet a to je hlavné.
Už len to, že som bol na Saláškach, Vápennej (tesne pod vrcholom), Kamzíku a D.Kobyle. Pokiaľ by som nebol lenivý, tak aj ešte kúsok na Čmeľok, som chcel ísť, rovnako Tlstá hora, Klenovú, popod Vrátno, to by bolo potom ešte o inom :D

matvej: vďaka

triki: nepodarilo sa doma v MK, možno sa dnes podarí inde :lol:
10.09.2012 - 04:17:14
00
keyboard_arrow_up