cawte, riesim momentalne otazku prepravy bikov.]

zaujimalo ma ci ma niekto skusenosti s nejakymi nosicmi, ktore sa daju upevnit aj na sedan (konretne Seat cordoba 2003+).

Nasiel som na nete nieco taketo:
http://bikesport.wbl.sk/Nosice-bicyklov-.html?vyhledavani=&vsude=&list=&xmlid=209525
http://bikesport.wbl.sk/Nosice-bicyklov-.html?vyhledavani=&vsude=&list=&xmlid=209524
http://bikesport.wbl.sk/Nosice-bicyklov-.html?vyhledavani=&vsude=&list=&xmlid=286385

Tazne nemam a velmi sa mi don nechce investovat, kedze planujem vymenu auta(do buducna kedze uspory na auto boli investovane do biku :))

Potrebujem prevazat bud 3 biky, alebo jeden FR bike.
14.09.2012 - 10:46:14
00
Daj pri výbere pozor. Tie nosiče, čo si udal, na stránke píšu, že sú aj na sedan. Pochybujem. Pokiaľ od výrobcu nie je uvedený ako vhodný aj tvoj voz, radšej to vopred odskúšaj.
Ja som v minulosti kúpil univerzálny nosič, že mal byť takmer na všetky vozy ale v reále bol na ....
Momentálne mám strešné nosiče s upnutím na vidlicu. Som spokojný. Strešné s úchytom na rám nie vždy dobre sadnú na hrubší a nie okrúhly profil rámu.
15.09.2012 - 00:43:26
00
vdaka, preto sa pytam ci niekto z tym ma skusenosti.

Stresny nosic nechcem kedze by som musel kupovat aj ten zakladny na auto a hlavne nemam dobry pocit z prudu vzduchu posobiaceho na bike.

Asi mi neostane nic ine ako len skoncit u tazneho, kedze stale by ma vyslo na 1/3 ceny a somrovat vlecku od otca ked budem potrebovat :)

Vcera dostat bike do tatier a spat bola ostara.
16.09.2012 - 11:03:14
00
tiez mam sedan a frflem ze na to nie je ziadny normalny nosic... chcelo by to kombika a hned by to bolo jednoduchsie.
16.09.2012 - 12:59:37
00
Dovolim si ozivit tento topic. Par tyzdnov dozadu mi dorazil nosic PERUZZO Padova ALU.

Uspesne som ho otestoval na Renaulte Scenic a hlavne na mojom sedane Seat Cordoba:
Bez problemou som na nom odviezol jeden XC a jeden FR bike :), vratane dialnice (cca 110 kph)

Pre sedan som doplnil preventivne este jeden poruh, pre kazdy pripad aby mi nezalomilo kufor.

fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net
fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net

Takze zatial spokojnost
10.06.2013 - 09:29:23
00
Ja ti neviem ale tento stojan sa mi vobec nezda.. :shake: Strasne cudne ten bike odstava od auta. Aj v zadu ,aj na sirku. +pochybujem ze mozes otvorit kufor ked ho tam mas.
Ja preferujem nosic na strechu (upnutie na vidlicu) ,alebo bike do auta ak to moznosti dovolia.
10.06.2013 - 10:42:42
00
Otvorit mozem, ale nieje to idealne, bike odstava lebo je o nieco dlhsi ako klasicke biky, ale nepresiahne sirku spatakov a to iste mas u nosicoch na tazne, ktore odstavaju este viac do zadu. Cely bike je nakloneny as 10 stupnov k autu a drzia ho drziaky (ten pod vidlou je drziak pre druhy bike, len som ho tam nechal). Vyhoda oproti nosicu na tazne je ze ked do taba nejaky dobrak tukne tak to neschytaju biky. Prakticky sa da sklopit stojan este viac a bike bude prakticky "lezat" na aute.

Ja inu moznost na nosic nemam takze som musel hladat nieco co fuinguje na sedan :/ a do auta sa vojde len po rozobrati a zapratani sadneho sedadla.
10.06.2013 - 12:08:43
01
keyboard_arrow_up