vyska 180, vaha 82.
vyberam uz iba z tychto dvoch z toho dovodu ze: predajna trek, haibike a ctm v jednom neni ochotna bavit sa o nejakom kompromise na cene. maju trek 6900 co by som bol aj ochotny priplatit ale potom ti este zapilia ze pytaju 20 evri za zlozenie :) tak to cloveka odradi nie kvoli cene ale kvoli pristupu. kellys a autohor ma nezaujali. este pripada do uvahy http://www.bikeshop.sk/katalog/action/productdetail/oc/2509.xhtml cena by tam bola tiez 1100. tam je to uz namiesane sram, shimano, formula ...


Keď sa bavíme len o týchto dvoch bicykloch, tak by som zobral meridu, rám sa mi viac páči :) Za predpokladu že fakt sadne geometria a v predajni je fajn prístup :D
Inak akú máš hmotnosť/výšku? Nejaké iné možnosti nepripadajú do úvahy/aké iné značky berieš ako možnosť - čo sa dá kúpiť v tom kamennom obchode?
11.09.2012 - 18:34:06
00
krejzi:...to je sranda...mas rovnaku vysku a hmotnost, ako ja (+-cm a kg), mne sadla ta Merida v 20", skusal som aj 19", ale ta mi bola "mala" ;)
11.09.2012 - 20:29:53
00
Hoď fotku ako máš nastavený posed :)
Ako tak pozerám na geometriu, ten rám je pomerne krátky - to by mi vadilo, prakticky by som sa na to neposkladal tak nech je to pohodlné a funkčné :) Keď pozerám na geometriu 29" meríd tak je to o dosť lepšie, prekvapivo veľký rozdiel to je... Tento rok som ani geometrie 26" verzií nepozeral, predpokladal som že sa poučili a že to bude podobné ako majú pri 29" kua :)
11.09.2012 - 20:42:40
00
krejzi no ale to GT nevyzerá vôbec zle, mixu by som sa nebál, sú to všetko kvalitné komponenty a navyše tam vidím kolesá na priemyselných ložiskách... ale chybu neurobíš ani s jedným z nich.
11.09.2012 - 20:44:26
00
skusal som 20" ram a bolo to v rozkroku take natesno. gulky by som si neobil, ale urcite by ich posteklilo :D . maju mi zlozit 19" lebo akurat na predajni nemali nic v tej velkosti tak vyskusam to a budem mudrejsi. cube je len 20". na tom som uz sedel a celkom by sa to dalo. GT sa mi vo velkosti L zdalo trosku dlhe. M som neskusal ale podla geometrie co pozeram by to uz asi bolo male.
11.09.2012 - 21:53:00
00
GT v M-ku je o 12mm nižší rám ako merida v 19", pričom je ešte o nejaké 2mm dlhší :)
Takže by mal sadnúť aj ten. 20" by som na tvoju výšku nebral, pokiaľ nepotrebuješ takú dlhú sedlovú trubku (aj keď ten cube je len o pár mm vyšší ako merida v 19", čo je divné, kua prečo to tak označujú :D).
12.09.2012 - 09:07:24
00
zobral som tu meridu vo velkosti 19". je v povodnej specifikacii + islo sa jemne dole s cenou. plaste sa zoderu a da sa tam nieco lepsie. brzdy a kolesa uvidime casom. dakujem vam vsetky za rady ;)
15.09.2012 - 17:10:10
00
keyboard_arrow_up