Kto by mal zaujem o spolocny vyjazd na slavnostne otvorenie Cyklomosta slobody do zamku Schlooshof, tak peloton odchadza v sobotu 22.9. o 8,30 hod z Tyrsovho nabrezia.
Trasa: most SNP, most Lafranconi, Riviera, Devin, Devinska Nova Ves, Schlosshof.
Po slavnostnom otvoreni sa cyklisti presunu do Devinskej Novej Vsi na Piknik bike...
Vsetci ste vitani.
21.09.2012 - 18:24:28
00
nechapem preco tak skoro, nie kazdy sme ranne ftacata, este k tomu po piatku :)
22.09.2012 - 02:15:51
00
iron.hide, preto, aby sa stihol začiatok otvorenia v Schlosshofe.
Prídeš kedy budeš chcieť.
22.09.2012 - 09:22:13
00
Hm, to som zvedavá, niekedy to tam bolo pekne o držku


Ludia, ale toto nemyslite vazne. Tym z Vas, ktorym vadi bezna premavka na Devinskej ceste, odporucam spravit si cyklovylet v spicke po uliciach ako napriklad Trnavska cesta, Bajkalska, Vajnorska a pod. Devinska cesta im nesiaha ani po clenky. Nechcem sa nikoho dotknut, ale pre skutocnych poriadnych cyklistov (to znamena taki, ktori nesadnu na bicykel len sporadicky sem-tam, ale ti, ktori tu v BA ziju od mala a bicykluju tu uz od detstva) nemoze jazda po Devinskej ceste predstavovat ziadny problem. Samozrejme, mesto by malo mysliet aj na tych vikendovych, mesacnych a pod "radobycyklistov" a robit pre nich cyklochodniky, ale ked niesu, tak bud nech sa naucia jazdit po meste, prestahuju sa na dedinu, alebo nech sa koleckuju doma okolo panelaku. Kto chce kam, pomozme mu tam. Kto jazdi, pochopi, kto ma bicykel len ako obcasnu zabavku, ten ma posle pod ciernu zem, ale je to tak. Ako sa hovori, clovek si zvykne aj na sibenicu, kto casto jazdi, navykne si na premavku, kto jazdi obcas a nahodou vojde do premavky, tak nadava a stazuje sa.
22.09.2012 - 10:42:19
00
Blackpyros ty asi nemas deti ze?
22.09.2012 - 11:18:13
00
no ja jazdim od malicka po BA a jazdim aj po spominanom mieste. ale so synom si tam netrufnem ist. ta ciara pre cyklistov na vozovke ta nezachrani pred moznou koliziou. ked ta par metrov niekto "povozi" na kapote potom pochopis o com tu ludia pisu.
22.09.2012 - 11:33:15
00
http://bratislava.sme.sk/c/6541555/sas-je-za-spristupnenie-ostrova-sihot-cyklistom.html
24.09.2012 - 10:41:05
00
sas môže byť za čo chce keďže nemá žiadnu reálnu moc ktorou by to podporili ...
24.09.2012 - 11:01:26
00
tak ono po heroínovo -kokaínovom večierku v bratislavskom gay klube ani nič iné z huby vypustiť nemohli.
24.09.2012 - 16:12:07
00
Vidím, že smerácka propaganda má vplyv aj na tých, čo sa budú biť do pŕs, že nikým ovplyvniteľní nie sú... :rofl:
24.09.2012 - 16:31:40
00
Blackpyros ty asi nemas deti ze?


Samozejme ze nemam, ale cuduj sa svete, aj ja som bol raz dietatom. Aj ja som sa raz musel naucit jazdit v premavke ked som chcel jazdit na cestaku. Starsie deti sa kludne mozu ucit jazdu v premavke, tie mladsie na cestu ani nepatria, a zial pri pristupe mnohych dnesnych rodicov nepatria ani na cyklochodniky, kedze mnohi rodicia ocividne sami nepoznaju zasady jazdy na bicykli a nemienia/nevedia to ucit ani svoje deti, a tak to potom vyzera, cest vynimkam, nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca. Z vlastnej skusenosti viem, ze jazda po cyklochodniku je daleko viac stresujuca a narocna ako jazda po ceste. Na ceste je predsa len menej kretenov...
24.09.2012 - 18:51:22
00
no,áno aj nie,ale má to v sebe kus pravdy čo píšeš.

Inak čo sa týka ostrova tak neviem prečo nerozmýšľajú,že do devínskej sa dá dostať aj z dúbravky a tam by to mali dost jednoduché.Neviem prečo to stále chcú tlačiť cez ten úzky lievik na devínskej ceste.
24.09.2012 - 18:58:58
00
V prispevku som narazal najma na petrzalsku hradzu, ale myslim ze takyto problem je na kazdom cyklochodniku, kde sa pohybuje velke mnozstvo ludi, jednoducho Slovaci su necivilizovane hovada, opat pripomeniem, ze cest vynimkam. Preto sa snazim jazdit co najviac v Rakusku, je to iny svet, ini ludia. Najma na ich cestach su ini vodici, a este k tomu aj lepsi povrch. Ospravedlnujem sa za invektivne vyjadrovanie a to sa snazim este fakt krotit.
24.09.2012 - 19:04:38
00
ale nemusíš sa ospravedlňovať ja so to tu už dávno písal,že táto drotárska lúza potrebuje len tvrdú ruku lebo poriadku sa tu nikdy nenaučí.Na hrádzi 95% korčuliarov nevie vôbec jazdiť a vďaka takýmto somárom vznikajú potom úrazy a nie len oni aj cyklisti.Pravidlá nepoznajú proste nič.Ja by som s deckom na hrádzu nikdy nešiel,jedine tak doobeda cez týždeň.
24.09.2012 - 19:11:32
00
Korčuliari tých ešte prežijem, mňa vytáčajú do nepríčetnosťi psíčkari, ktorí si hrádzu mýlia s voľným výbehom pre psov, alebo ich majú na vodítku naprieč celou cestou. Samozrejme dokážu excelovať aj korčuliari najmä tí, ktorí sa idú v tej najväčšej tlačenici učiť jazdiť. Práve s deťmi mám najmenší problém, tu stačí naozaj trochu väčšia ostražitosť, predsa len to dieťa nemá ešte tak dobre zvládnutú motoriku a rovnováhu. To dospeláci sú niekedy dobre pripečený, keď zastavia traja a začnú sa medzi sebou rozprávať, pritom zaberú 2/3 celej šírky hrádze. Za to by som ich najradšej do tích riti nakopal.
V lete som na hrádzu ani nepáchol a keď len po robote, keď nebolo viac času ísť ďalej do Rakúska, kde jazdím každý víkend, to sa hrádzi v týchto teplých dňoch vyhýbam úplne, keďže sa vyroja sviatočný bušiči.
24.09.2012 - 20:01:25
00
keyboard_arrow_up