Ja by som mal jedno riesenie, ako vyriesit cyklistov na Devinskej ceste, ktore by stalo len par eur a usetrili by sa miliony za budovanie cyklotrasy. Vzhladom na fakt, ze vacsina aut vyuziva tuto cestu len ako tranzit medzi DNV a centrom mesta, cestu by som pre auta uplne uzavrel (nech chodia smerom na Lamac a dialnicu D2), povolil by som len prechod MHD a rezidentov mestskej casti Devin. Dokonca aj rezidenti Devina by mohli chodit do mesta oklukou cez DNV, ale to by uz asi bolo zbytocne radikalne, nakolko ich aj tak neni vela. Naklady by potom predstavovali len par eur na osadenie dopravnych znaciek alebo odomikatelnych barier/stlpikov, aby tam nemuseli stat policajti a kontrolovat to. Kluce od barier by samozrejme dostali len MHD a residenti.
Takyto navrh je samozrejme v BA utopia, pretoze tu sa napriek recickam primatora, zupana a ostatnych uprednostnuje individualna doprava pred verejnou hromadnou, pripadne cyklistickou.


Naposledy upravil blackpyros dňa 29.09.2012 - 13:46:43, celkovo upravené 1 krát.

29.09.2012 - 13:43:14
00
A štrk z lomu navrhujem levitovať cez kopec do Karlovky... :fubar:
29.09.2012 - 13:45:08
00
A štrk z lomu navrhujem levitovať cez kopec do Karlovky... :fubar:


Ale aky problem? Vynimku by mohli dostat aj nakladne auta prevazajuce strk aj to iba v urcitom case par hodin denne, povedzme medi rannou a poobednou spickou, v tom case ho tusim aj nosia.
29.09.2012 - 13:51:24
00
Ja by som mal jedno riesenie, ako vyriesit cyklistov na Devinskej ceste, ktore by stalo len par eur a usetrili by sa miliony za budovanie cyklotrasy...

Od kostola v Devíne po Riviéru je to v prípade využitie Devínskej cesty rovných 7 km, pričom cez DNV a Dúbravku je to 15,7 km. Neekonomické a neekologické "riešenie".
29.09.2012 - 18:51:37
00
jedna z moznosti by mohlo byt z jednosmernenie cesty ci uz v urcitych hodinach ako aj v urcitych dnoch-pocas vikendov a sviatkov, povedzme v cyklistickej sezone.(april-oktober?) Druha cast vozovky by bola pouzita ako cyklochodnik a premavku na jednosmerke by reguloval semafor, podla toho na ktorej strane by bolo viacej aut...to by nemuselo byt velmi nakladne, len je potrebne sa zamysliet detailne nad logistikou premavky....
29.09.2012 - 20:11:08
00
Nad niecim takym som tiez rozmyslal, tak ako to je na Babe :-) Ekonomicke a ekologicke riesenie by tiez moholo byt, keby bola v celom useku 40-tka :D Neviem kam sa musia vsetci ponahlat, aspon nestoja v zapche a tych 5 minut navyse ich nezabije...
29.09.2012 - 21:19:18
00
a co tak cyklobus na tom useku zadarmo? kto sa boji pojde busom a kto nie tak po ceste jak doteraz a pokoj :) nebudu pindat ani rodinky s detmi
29.09.2012 - 21:25:05
00
pio nepíš ***** keď o sihoti vieš leda tak hovno.
porovnávať pečňu a sihoť môžeš len ty a potom ten feťák z sas galkot.
29.09.2012 - 23:42:37
00
Triki, keď uverejnia zoznam povoleniek vyvolených, tak sa môžme baviť ďalej. Zatiaľ asi nemá zmysel, zbytočne urážate.
30.09.2012 - 10:04:18
00
ja ti len hovorím,že tomu nerozumieš a to že sa urážaš je tvoj problém.Ja som posledný kto by sa zastával polovníkov pretože tú lúzu roky osobne dobre poznám...
Ale napísať,že keď je pečňa prístupná tak prečo nie aj sihoť,tak sa potom nečuduj.Jediné čo sme my normálne mysliaci ubránili je najkvalitnejší vodný zdroj v tejto krajine ktorý zásobuje 250 tisíc ľudí vodou.Už jeden vodný zdroj tu zničili a ludia chodili skoro rok pre vodu do cisterny.
30.09.2012 - 10:16:33
00
a co tak cyklobus na tom useku zadarmo? kto sa boji pojde busom a kto nie tak po ceste jak doteraz a pokoj :) nebudu pindat ani rodinky s detmi

presne toto napadlo aj mna, lenze nacasovanie by mozno nevyhovovalo kazdemu, predsalen tych 7km prejdes ako nic, alebo budes cakat pol hodinu alebo takmer hodinu na autobus.
30.09.2012 - 10:29:28
00
Ja sa neurážam, len ma prekvapuje konfrontačný tón. Predpokladal by som, že vysvetlíte aký rozdiel je medzi studňami na Petržalskej strane, kde ide cyklochodník tesne v ich susedstve a studňami na Sihoti, kde by to bolo z môjho pohľadu rovnaké. Zatiaľ som sa nedozvedel nič okrem urážok a nadávok. Mimochodom v lete som sa plavil po Dunaji a množstvo ľudí na sihoťskej pláži neboli poľovníci. Ako sa tam dostali?
30.09.2012 - 10:30:04
00
dostanes sa tam velmi lahko kedze jedine ohranicenie bol vyschnuty potok ci co to tam tecie :), takze pekne suchou nohou a si tam

a ad ten bus, ved polhodka je v pohode nie? pripadne by chodil podla potreby ked by sa nazbierali ludia
30.09.2012 - 11:20:26
00
Ten "vyschnutý" potok je Dunaj (Karloveské rameno). Ak si myslel Vydricu, tá sa vlieva predsa doň.
30.09.2012 - 11:24:17
00
Dnes poobede bolo na cyklomoste riadne korzo, priam peší traffic jam... Párkrát mi hrozilo, keďže som nechcel byť agresívny, že budem musieť tlačiť. Dokonca aj z vrchola mosta smerom dole.
30.09.2012 - 23:44:40
00
keyboard_arrow_up