matoXTR
Pekne take sa kazdy den nevidy :wasntme:

správne sa červenáš, vraziť "y" na koniec slovesa to sa naozaj každý deň nevidí :tmi:
30.09.2012 - 23:55:51
00
toto uz je moc aj na mna
02.10.2012 - 14:43:37
00
:D :D :D toto čítanie je proste super :rock:

astro..ak zabijem... ty si učiteľ, či sa len vyžívaš v doje..ávaní ľudí kvôli gramatike? :lol: :rofl:
ale inak súhlasím, treba tu mať poriadok, aj keď ste chlapi :P :P :P :*
02.10.2012 - 14:55:33
00
Funny
Oj! Aký slovník, taký by som od teba veru nečakal :tmi: :?:
02.10.2012 - 14:57:01
00
Funny
Oj! Aký slovník, taký by som od teba veru nečakal :tmi: :?:


Nebudem sa hrať na chrumkavú... a neni to žiadna strašná nadávka :?:
02.10.2012 - 15:20:58
00
Funny
a neni to žiadna strašná nadávka :?:

Poriadok tu každopádne treba mať, aj keď sme tu chlapi a aj baby
"neni" neni slovenské slovo, správne je "nie je" :P
02.10.2012 - 15:28:40
00
Funny

Poriadok tu každopádne treba mať, aj keď sme tu chlapi a aj baby
"neni" neni slovenské slovo, správne je "nie je" :P


ja píšem neni a nikomu to nevadí :P ale hovorím to pekne spisovne, "nie je" :!:
a predstav si, ešte nielen píšem, ale aj hovorím "ni" :P :lol:
02.10.2012 - 15:30:47
00
Rád si niekedy vypočujem :coffee:
A aby som zodpovedal tvoje otázky: nie, nie som učiteľ a nie nevyžívam sa v doje**vaní ľudí kvôli gramatike ale znásilňovanie slovenského jazyka mi jednoducho trochu prekáža a považujem za spoločensky vhodné vyjadrovať sa spisovne. A aby som ešte všetko uviedol na správnu mieru - tému som nezaložil ja, len som využil to čo tu už bolo a som rád, že sa pridali aj iní, ktorým bijú do očí slová ako "prylba alebo pytný režim" a pod.
02.10.2012 - 15:35:49
00
jaj astro, okrem "pytneho rezimu" som si tu uz kadeco precital...

vzdy ma vedelo rozhodit, ked som studoval super-ultra-mega skripta na vyske, ked tam bola gramaticka chyba...

funny, vyjadrovacie schopnosti (aj slovom aj pismom) dnes - to je pre mna tazka rana. a kedze mam dve male deti, tak verim, ze z nich vyrastu slovencinari:-)))

hoci starsia dcera uz prisla zo skoly (je prvackou) s otazkou, ze nechape naco maju slovencinu, ked aj tak vsetci hovoria po slovensky... tak aby sa raz necudovala:-))
02.10.2012 - 16:05:46
00
aj tak je najkrajsie slovicko pre cechov nie je,lebo su z toh v prdeli,tak bude je nebo neni :D NIE/JE
02.10.2012 - 16:15:03
00
Astro, ja som nenapísala nič na to, že si založil tému.. :-) hm...ak považuješ za znásilňovanie slovenského jazyka to, že niekto použije "neni" miesto "nie je"... tak ok... pytná voda, to je už iná kategória.... to vadí aj mne. Ale "neni"...hm ... :-)

AdidasMan..ja si tiež dosť zakladám na ovládaní gramatiky a pravopisu...ale zase niekedy hovorím...ako mi huba "narástla"...iný kraj, iné slová, iné vyjadrovanie. Ja poviem miesto nie "ni" a to znamená čo? Že som buran, čo neovláda slovenčinu? Nemyslím si. A zase je trochu iné, doťahovať sa s niekým a tomu prispôsobiť aj štýl písania (nie chyby..), a je iné, keď píšem úradnú listinu napr.. ozaj tam nenapíšem neni... ale "nie je".
02.10.2012 - 21:13:13
00
Funny, ty si z Gemera? ...ja len, ze to "ni" mi je nejake povedome :)
02.10.2012 - 22:33:13
00
Rád si niekedy vypočujem :coffee:
A aby som zodpovedal tvoje otázky: nie, nie som učiteľ a nie nevyžívam sa v doje**vaní ľudí kvôli gramatike ale znásilňovanie slovenského jazyka mi jednoducho trochu prekáža a považujem za spoločensky vhodné vyjadrovať sa spisovne. A aby som ešte všetko uviedol na správnu mieru - tému som nezaložil ja, len som využil to čo tu už bolo a som rád, že sa pridali aj iní, ktorým bijú do očí slová ako "prylba alebo pytný režim" a pod.

schvalne... bud pis vsetky ciarky alebo ziadne :P
03.10.2012 - 00:23:44
00
funny, vobec som nemyslel teba osobne, len osm ta oslovil - to neni som si velmi ani nevsimal. som z PK a ked som mal frajerku zo ziliny, tak tiez som pre nich hovoril neskutocne tvrdo:-)) ale zas v martine povedia aj hovňo, take veci ma rozhadzat nemozu... a neni pouzivam aj ja:-))

a aby som sa priznal aj ja - sa mi zadarilo napisat do oficialnej komunikacie "automobili" - tak som to potom hodil,ze aby to malo taky taliansky styl, hoci sme kupovali VW Group...

ale na tu salku kavy s astrom a debatou o slovencine by som sa pridal aj ja:-)))
03.10.2012 - 08:37:40
00
muffin... som Zvolenčanka, ale ex-ova rodina je z PT...a tam som sa "nakazila" :-D :-D

stax :-)

AdidasMan Však ja viem..je to...zober si len ZV a BB...aj tam sú dosť rozdiely. Nehovorím o DT či PT. Keď som spoznala muža, myslela som si, že je z Detvy, a on z PT :-D tak mäkko rozprával a to ni... no :-D A keď som ako nejaká 14-tka bola na prázdninách v ZA, prišla som domov a všetci do mňa, kde som bola, že otrasne rozprávam :-D

no tak tá šálka kávy neznie zle :-)
03.10.2012 - 08:50:40
00
keyboard_arrow_up