halovky a asfalt ? kolena rychlo zistia, ze ich mas... a nielen kolena. je mi jasne, ze mas 18 tak ta nic neboli. kup si nieco poriadne aby si horko nezaplakal v buducnosti
03.10.2012 - 13:14:11
00
.


Naposledy upravil PitBull dňa 05.01.2014 - 10:23:02, celkovo upravené 1 krát.

03.10.2012 - 13:15:42
00
Celkovo pozeras na zivot takto pesimisticky ? Ak hej, tak potom nejazdi ani na biku, pripadne ani z domu nevychadzaj, lebo pri vsetkom sa Ti moze skor, ci neskor nieco stat. Vsetko sa da, ale s rozumom.
03.10.2012 - 13:25:44
00
a co ked pride kriza stredneho veku ? kardiovaskularne choroby, pruh v piatuch rokoch a podobne.... ale ved predsa telo do hrobu ma ist zlincovane...
03.10.2012 - 13:50:07
00
chces mi povedat ze ako 12 rocny si zabehol kilak za 3 minuty?? :-o :-o :-o to sa mi nechce verit ;-) co sa tyka toho v com beham...tak tie tenisky maju medzi podrazkou a vnutrom boty taku specialnu gelovu vypln na absorbciu narazov ;-) a beham v nich uz 4 rok zatial uplne v pohode...asi najpohodlnejsie tenisky v akych som kedy behal :-) jedine co sa mi trochu nepaci ze behavam prevazne po asfalte.....preto uvazujem nad tym ze by som zacal znovu vyuzivat limbassky stadion na behanie...behanie po trave je uplne super lebo trava je mekka a tlmi narazy...plus ak mas dobru obuv tak je to uplne v pohode ;-)
03.10.2012 - 14:01:22
00
Je fakt ze nepoznam sportovca,ktory nema problem s klbami alebo chrbticou.Kazdy lyziar spadne a ak to neustojis tak prve co ide do riti su kolena a tie spominane vazy:(...preto kaslat na lyzovanie
03.10.2012 - 14:10:31
00
tonito, som uz po plastike a rekonstrukcii kolena ako takeho a dal som si to najma robit preto, aby som mohol opat lyzovat...:-)
pred operaciou som v pohode bicykloval, aj ked nie sutazne, nepocitoval som ziadne obmedzenia, jedine, ako aj ty pises, slapat zo sedla bol problem... a zosadanie z bic, sem tam mi koleno vyskocilo :-)
ked si uz z presova, ides pod noz u doktora kloca?
03.10.2012 - 14:21:06
00
.


Naposledy upravil PitBull dňa 05.01.2014 - 10:22:44, celkovo upravené 1 krát.

03.10.2012 - 14:31:33
00
tak z vlastnych skusenosti, ziadne zeleza v posilovni, ale upevnit si vnutorny stabilizacny system za pomoci bosu, fitlopty a pod... cvikov je kopec, najlepsie bude, ked si najdes dobreho fyzioterapeuta, ktory ti ukaze a vysvetli co ta zaujima, resp. trapi...
03.10.2012 - 14:45:24
00
Dzuch -Ban
Ja sa radcej lyzovania vzdam aj ked som slusny lyziar a mam zlyzovane Tatry krizom krazom:)Nasiel som krasu v inom sporte a ten nas nam berie naozaj vela volneho casu.Co sa tyka lekara tak nebude to robit Kloc.A Tvoje koleno sa ako regenerovalo po zakroku?
03.10.2012 - 14:46:04
00
hm, vsetci spominate kvalitne tenisky a kvalitne povrchy - co je uplne v protiklade s barefoot a minimalist runningom :) pri filozofii tychto stylov je ovela dolezitejsie naucit sa bezat naozaj 100%nou technikou s prihliadnutim na motoriku tela ako takeho (a teda pruzit prirodzene nohou, bez toho aby noha chytala "narazy" ako pri klasickom behani kedy dostavaju klby najviac zabrat). Tymto sa tu nikto nezaobera? Lebo ja klasicky behat skoro nemozem (velmi ploche nohy, silna pronacia a nasledne bolest ITB cca po 3km, ziadne speci tenisky/vlozky nepomahaju), ale beh naboso mi taku bolest nesposobuje :)
03.10.2012 - 15:12:25
00
islo to pomaly, ale isto :-) na rotopede som tocil asi po dvoch tyzdnoch... myslim, ze na tuto temu je tu uz zalozena ina tema :-)
03.10.2012 - 15:16:29
00
hmm...v dôstojníckych kanadách (hnedé) som behával 12 minútovky a mal som cca 4km, a 1500 v škole stále pod 5minút, ale to len kôli tomu, že keď som šiel na nejaké preteky som potom nemusel na telocvik chodiť, ale už viac ako 15 rokov nebehám, načo...mám sa rád a kolená dva x toľko...nechválim sa konštatujem a behať už nikdy nebudem :y: :beer:

btw: aby som nebol OT, zinmá príprava bežky, ak nieje sneh mtb, alebo doma cyklistický trenažér 8)
03.10.2012 - 15:51:34
00
hm, vsetci spominate kvalitne tenisky a kvalitne povrchy - co je uplne v protiklade s barefoot a minimalist runningom :) pri filozofii tychto stylov je ovela dolezitejsie naucit sa bezat naozaj 100%nou technikou s prihliadnutim na motoriku tela ako takeho (a teda pruzit prirodzene nohou, bez toho aby noha chytala "narazy" ako pri klasickom behani kedy dostavaju klby najviac zabrat). Tymto sa tu nikto nezaobera? Lebo ja klasicky behat skoro nemozem (velmi ploche nohy, silna pronacia a nasledne bolest ITB cca po 3km, ziadne speci tenisky/vlozky nepomahaju), ale beh naboso mi taku bolest nesposobuje :)


Akurat som tu chcel napisat nieco v podobnom duchu, usetril si mi pracu.
Beh je pre cloveka prirodzeny pohyb, nemoze skodit. Evolucia vsak pri dizajnovani nohy nepocitala s obuvou a behanim cez patu. Ziadne gely, vlozky a podobne barlicky nepomozu. Chce to vybehnut von naboso a prekopat techniku behania.
03.10.2012 - 16:24:54
00
toto bola moja prva sezonna na biku, idem si kupit trenazer, co doporucujete cez zimu na nom? len naslapavat mnozstvo kilometrov, alebo su nejake specificke pravidla pre zimnu pripravu?
03.10.2012 - 16:26:27
00
keyboard_arrow_up