k USADA len tolko, ako asi by dopadli ine sporty (napr. basket, us futbal..) keby im venovali len zlomok zaujmu o LA
13.10.2012 - 18:42:08
00
Uz som dnes co to popil, tak tu je aj moj nazor

Prílohy:

2012-10-13 21.20.02.png
2012-10-13 21.20.02.png 521.57 KiB thumb_up0thumb_down

13.10.2012 - 21:24:17
00
krásne omegy :-)
13.10.2012 - 22:21:37
00
Rasto nebol si aj na chronomag.cz?
13.10.2012 - 22:25:41
00
chodievam tam ale nie som tam regnutý
13.10.2012 - 22:30:06
00
Len kvoli avataru sa mi zdalo...tak potom sa mylim
13.10.2012 - 22:31:43
00
hashshirts.com
13.10.2012 - 23:02:45
00
dex: hlavne sa ukľudni, rozčuľovanie - podobne ako doping - škodí zdraviu. :) Ja som si medzitým prečítal tých 202 strán, ktoré sú na scribd-e. Asi najzaujímavejšia je z toho príloha, v ktorej sa popisuje dôveryhodnosť svedkov (keďže USADA vie, že nič iné v ruke nemá). Keby vynechali niekoľkokrát sa opakujúce veci, vošlo by sa hádam aj do 100. Nuž ale niektoré veci treba zrejme opakovať stále dookola, ako napríklad "naše dôkazy sú nezvratné a nevyvrátiteľné". Z toho, čo som čítal, mi síce neprídu nezvratné a nevyvrátiteľné, ale je tam pár zaujímavých bodov, napr.:
1. Dr. Ferrariho síce taliansky súd odsúdil "za doping", ale taliansky najvyšší súd rozsudok zrušil. Dr. Ferrari bol inak "učňom" u profesora, ktorý vymyslel metódu na detekovanie EPO, to sa celkom hodí, ak chce človek detekciu sťažiť.
2. nejaký iný profesor vie detekovať krvné transfúzie na základe krvného obrazu - pri dlhodobej intenzívnej záťaži sa krv "zriedi", teda je v nej viac plazmy a menej krviniek. U LA sa krv takto chovala na Gire, ale na TdF len prvý týždeň, potom sa vrátila do normálu. Toto by som osobne videl asi ako najpresvedčivejší dôkaz o Armstrongovom "dopingu".
3. stále ostáva otázne, či ide v takom prípade o doping, z môjho pohľadu ide skôr o liečbu, ktorá vracia telo do normálneho stavu. Presne v zmysle tohoto článku.
4. dva dobré body, ktoré si uviedol: pre koho je toto celé výhodné, resp. kto z toho čo má? USADA je súkromná organizácia, ktorá je ale financovaná zo štátneho rozpočtu. Preto, aby dostala peniaze, musí vykázať nejakú činnosť. Keby odhalili dopingovú aféru "na pretekoch okolo hnoja" určite by to nepôsobilo toľko rozruchu, ako keď odhalili "najvačšiu dopingovú aféru všetkých čias". Konšpiračné teórie by som do toho neťahal, stále ide len o peniaze. Nepoznám Ťa a nechcem sa Ťa nijako dotknúť, ale pohľad na peniaze sa trochu mení aj podľa toho, či si "živiteľ rodiny" alebo Ťa trebárs "živia rodičia" a ľudia proste musia riešiť aj takého "prízemné" veci, okrem vážnych vecí typu kto je nositeľ zeleného trička na TdF. Si predstav, že si profík v pelotóne a povedzme v 35-ke s jazdením skončíš a príjem tým pádom tiež. A potom sa vynorí hrozba, že by si mohol prísť aj o časť peňazí, ktoré už máš (ktoré máš trebárs odložené na štúdiá svojich detí). Zrazu príde chlapík z USADA a povie, že Ti na peniaze nesiahnu, ak budeš spolupracovať. Ťažká situácia. Ešte si môžeš privyrobiť napríklad napísaním knihy. Netvrdím, že to tak je. Ale nevidím ani dôvod, prečo by to tak nemohlo byť. Pýtal si sa na motív.

Druhý bod je to zníženie náročnosti GT, aby jazdci neboli takpovediac nútení hľadať záchranu v dopingu, s tým sa dá len súhlasiť. Doping však nie je čiernobiely a jazdci celkom prirodzene experimentujú s rôznymi látkami, ktoré by im uľahčili jazdu a zrýchlili regeneráciu. Keď to preženiem, aj taký jonťák je "doping" oproti čistej vode.

Ešte na margo toho "najvačšieho dopingového škandálu v histórii cyklistiky":
"Fausto Coppi of Italy admitted in a television interview (date unknown) that he used 'la Bomba' as there was no alternative if you wanted to remain competitive."
"Jacques Anquetil of France never hid that he took drugs - a common practice at the time - and in a debate with a government minister on French television said that only a fool would imagine it was possible to ride Bordeaux–Paris on just water."
"Tom Simpson of Great Britain died of exhaustion on the slopes of Mont Ventoux during the 13th stage of the 1967 Tour de France. The post mortem found that he had taken amphetamines and alcohol..."
Ďalšie tu: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_doping_cases_in_cycling
13.10.2012 - 23:49:03
00
dex:krasne napisane,sa stotoznujem so vsetkym

hlavne ze pozastavili cinnosti tych hriesnikov,ktori proti nemu vypovedali,alebo som bol zase opity ako teraz zase? :D ta domaca hruska pekne slape :D
niekto tu krasne ale velmi krasne napisal: preco nutia tych chudakov do 200km+ etap a podobne? vsetci z mojho okolia vravia ze vsetko co je cez 100km na bajku je chore a hlavne 40km+ priemernou rychlostou horske etapy.....je to proste na hlavu padnute,aby to zvladali vsetci,a hlavne tie GT,to je na hlavu postavene,aby to niekto odjazdil v takom tempe,vidiet to na podobnych,ktori boli brali pheetchoviny

PROSTE: pichaci jak hovado!!!
13.10.2012 - 23:57:36
00
tak presne
ťahať 3 týždne 200km denne 40km+ priemerkou a potom dalšie a dalšie preteky je choré a niektorí aj 10-20 rokov v kuse...na čistej vode?
možno sa to dá ale max 1-2x vyhráš dajaku etapu ak su dobre okolnosti ináč nič
14.10.2012 - 11:14:38
00
vsetko cez 100 km na bajku je choré? hmmm :D
15.10.2012 - 09:42:34
00
jj,ved tam to len zacina byt zaujimave. Asi su to babovky, ti kamarati :-)
15.10.2012 - 09:48:51
00
tak zas 20 dní po sebe 100+ km už neni o bábovkách :) hlavne s dodatkom "40km+ priemernou rychlostou horske etapy"
15.10.2012 - 10:10:36
00
no tých horských etáp s 40km+ priemerkou asi nebude veľa, každá etapa je odlišná, raz fúka, raz nie, ide sa v balíku...nie je to med lízať, ale keď to zvládajú tak to nebude nič neľudské...
15.10.2012 - 10:17:05
00
no hej dá sa to zvládnuť jasné, ale keď si predstavím ich režim aby to dali, tak takúto robotu by som nechcel mať :)
15.10.2012 - 10:23:56
00
keyboard_arrow_up