Ahojte, vcera sa mi nieco stalo s tym divnym reverznym tlmicom od Scottu - ma asi 3 roky a zrazu mi zostal pri prepruzeni vysunuty asi o 2 cm. Tym padom sa mi znizil "podvozok" a trajektoria zadneho kolesa sa tiez pekne skratila. Proste cela geometria bajku je v haji. Chcem sa spytat ci uz s tym mate skusenost a ako ste to riesili - pravdepodobne by som mal kontaktovat zastupenie scottu tu v SR a oni mi to poslu na repasovanie? fakt neviem, blbe je tiez ze bajk ma uz 3 roky, uz je asi mimo zaruky.
Mozno ho staci len nafukat, do ktoreho servisu v blave by som s tym mal zajst?
30.01.2011 - 21:02:54
00
Osobne si myslím, že sa niečo stalo s negatívnou komorou.

Skús nasledovný postup:

1. sfúkni všetky komory (aj + aj -)
2. nafúkaj + komoru na Tvoj tlak
3. nafúkaj -komoru na rovnaký tlak
4. napíš či sa niečo zmenilo resp. popíš ako tlmič funguje (aj znižovanie) alebo či nevydáva divné zvuky

Je dosť možné že to budeš musieť riešiť cez Scott sports.cz (ofic. doávateľ SK & CZ) ktorý to za mastné peniaze zrepasuje a dá dokopy. Síce kedysi som uvažoval že by som skúsol začať robiť repas týchto tlmičov, no neviem či to je možné. Najprv by som musel ten tlmič mať v rukách.
Jeden rozťahovací som síce už robil (bol to však nejaký základný).
30.01.2011 - 21:39:09
00
3 polohove tlmiča SCOTT sa opravuju repasuju (odborne kontroluju) v Nemecku
za kompletný "delux" servis som platil okolo 90 €
mimochodom ak si dobre pamatám v návode bolo napisané, aby platila záruka, musí sa 1 x za rok odborne servisovať
31.01.2011 - 15:44:12
00
vdaka za reakcie - mate obaja pravdu, je to za 98 eur poslane na repas do nemecka. Bohuzial podmienku servisu 1x do roka nesplnam. Tak asi skusim zajst do mojho overeneho servisu, nech podla navodu lappiera (ak to nebudu vediet sami) s tym nieco spravia. Inak sa cudujem ze scott ma taky uspech v predaji tychto bikov, ked su s tym len zbytocne problemy. :headbang:
31.01.2011 - 20:59:44
00
To si ešte nevozil Equalizer TC čo mal Ransom, s tým boli problémy. Ale zas na druhej strane, niekto s ním problém vôbec nemal ... tak neviem. Možno je to kus od kusu.

Inak najnovšie tlmiče čo sú na nových bikoch repasuje Bottico CZ - tie sú od DT swiss. Takže tie možno budú o niečo lacnejšie. ;)
31.01.2011 - 22:48:52
00
osobne mam už 2. SCOTT s tlmičom DT swiss a žiaden problem som s nim nikdy nemal...
(ale na druhej strane som ho nechal servisovať)
01.02.2011 - 09:25:46
00
cau, poslednu dobu mi stale fuci tlmic scott, jeden den ho nafukam jak treba (5psi/10 psi) a o dva dni zrazu vidno klznu plochu 1.5 cm aj bez toho aby som na tom sedel :( asi su teda zle tesnenia.
nemate nejaky typ kde by mi to rychlo opravili? ten tlmic ma uz 5 rokov, takze nejaka zaruka je mi uz u prdele. do nemecka na repass to radsej neposlem, lebo by to trvalo aj mesiac.
skusim sa spytat v bajkule, ale dalej neviem co :(
17.10.2012 - 23:54:42
00
to budes kor len v prdeli +komora... tesnenie.. pomeraj tlaky pred a po sfuknuti a mas jasnu odpoved
18.10.2012 - 07:18:56
00
jo skus suspension clinic
18.10.2012 - 10:40:53
00
keyboard_arrow_up