Pamatám si, keď sme po tom náučnom chodníku šli v zime na Rokoš. To bol zážitok :y:
22.10.2012 - 09:25:10
00
Obor :y: , ale za vynechanie vrcholov :n: :)
Velka cast tej trasy mi je zo vcera nejaka povedoma. Kedy si tam bol? Ja som startoval 8:00 Diviaky 9:30 Rokos 13:45 Magura 16:00 Diviaky
Traverz z cervenej na Pinkove a naucny chodnik Pinkove - Rudno si siel prvy krat, alebo to tam poznas?
Secianska dolina - stupanie od konca asfaltu (chata) po zvaznicu sa dalo slapat?

Startoval som 12:30, takze si bol stale predomnou ;-). Ten traverz a naucny chodnik az po Rudno som siel teraz 4ty krat takze uz to idem spameti. Teraz ten 10-15cm chodnicek, miestami, je celkom pekne zamaskovany listim. Od luky pod Plevnou je to riadne hardcore, ne je problem kazdych 10m hodit pekneho tygra ;-), cyklotrialista by zaplesal.
Secianska dolina - ten usek po zvaznicu je kamenisty-vetsinou na pevno zapustene kamene v podlozi, pre bezneho cyklistu na gasparka s vypulenymi ocami - ked si oddychnuty tak sa to da dat v sedle, ale po 3-4h bikovania..tam to tlacim..cca 400m. Potom uz parada. Minule som neodbocil na Roven ale pokracoval traverzujucou zvaznicou dalej az som sa v pohode doviezol na zvaznice nad Chvojnicou a odtial uz znamou zvaznicou smer Poruba. Takto sa da spravit pekny okruh popod Maguru. Akurat v tej Sec. doline ta strma asfaltka je pekne otravna.
22.10.2012 - 10:47:46
00
V tej Sečianskej doline sú po obidvoch stranách zvážnice, avšak vyšlapateľná je len tá v pravo (keď sa ide smerom zo Seče). V závere Sečianskej doliny je po pravej strane chata a tam treba odbočiť, potom na rázcestí doľava a zvážnicou sa potom dostaneš na koniec asfaltky. Tým obídeš ten najhorší úsek asfaltky (i keď ten záver doliny by som asfaltkou nenazval).
22.10.2012 - 12:14:24
00
V tej Sečianskej doline sú po obidvoch stranách zvážnice, avšak vyšlapateľná je len tá v pravo (keď sa ide smerom zo Seče). V závere Sečianskej doliny je po pravej strane chata a tam treba odbočiť, potom na rázcestí doľava a zvážnicou sa potom dostaneš na koniec asfaltky. Tým obídeš ten najhorší úsek asfaltky (i keď ten záver doliny by som asfaltkou nenazval).

Siel som aj tadial spet(ked som siel z toho zaveru na Maguru), ale to je 2km oproti 400m. Skusim si to dat opacne, uvidim co je vyhodnejsie. Chcel by som celkom obist tu asfaltku. Skusim na zvaznici od Sutka do Dlzina na krizovatke s TZT modrou ist doprava smer Boskovie laz a po nejakych 700m do lava popod pansku horu dostat sa na zaver Secianskej doliny.
22.10.2012 - 13:23:04
00
Ten uvod po modrej som tiez zvazoval. Podla mapy NLC by to nemal byt problem. Nakoniec som si vybral zvaznicou, ktora sa napoji na asfalt vyssie v doline.
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html#X18.51933Y48.83123Z14L8
Tie zvaznice, co som isiel, su v tejto oblasti velmi fajn, ziadna siroka strkova dialnica, ale na druhej strane su dobre prejazdne.
22.10.2012 - 20:56:47
00
Ten uvod po modrej som tiez zvazoval. Podla mapy NLC by to nemal byt problem. Nakoniec som si vybral zvaznicou, ktora sa napoji na asfalt vyssie v doline.
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html#X18.51933Y48.83123Z14L8
Tie zvaznice, co som isiel, su v tejto oblasti velmi fajn, ziadna siroka strkova dialnica, ale na druhej strane su dobre prejazdne.

Ja som siel tou zvaznicou pod nou par krat, ako pises, tato je ako taky siroky singlac,treba vyskusat. Tu hornu co si siel, si este prejdem. Ano, len co som sem do tychto koncin zabrdol hned sa mi to zapacilo, vetsinou o dost lepsie ako zvaznice popod Maguru z PD strany. Vyhlady z urcitych miest paradne. Jedno miesto je uchvatne, taky pohlad z PD strany nie je. A to vyhlad na chrbat Magury, na usek zhruba od Boskovie laz po vrchol Magury. Teraz ked to hra vsetkymi farbami, kraasa (asi tu N48 51.968 E018 30.356)(;-) pokus o panoramu..holt mobil).V pozadi to sive je kamenne more a nad tym je zvaznica kadial som siel...tam som dostal defekt ;-), prvykrat za 4 sezony som sekol dusu.

Prílohy:

magura.jpg
magura.jpg 58.42 KiB thumb_up0thumb_down

22.10.2012 - 22:11:45
00
Dnes som si presiel okrem ineho zaznacenu v mape trasu, kde ako na potvoru som uz druhykrat v tejto casti stretol zelenu mafiu na dzipe a znova si musel vypocut ako plasime zver a ze su to sukromne pozemky ze tu nemam co robit ked to nie je znacena cyklo trasa a ze ma tam nechcu viacej vidiet..nerozumiem tomu celemu..vie mi to niekto objasnit vo co go? Lebo inde som sa s takym fenomenom nestretol. Nejak su alergicky na tu oblast, alebo maju tiez ruju? :rofl:

Prílohy:

uhliste.jpg
uhliste.jpg 178.74 KiB thumb_up0thumb_down

23.10.2012 - 21:01:49
00
mna si tiez minule doberali dvaja polovnici(auto z NR) nad Porubou(na zvaznici poza vlek), ze aby som neplasil zver.... Tak som im povedal ze ja nemam motor a zver mozem vyplasit akurat tak dole kopcom :D . Treba slusne povedat ze to tam nemas v planbe nicit a ... A ak je po "ruke" neaky naznak po tazbe, tak im ho treba poriadne otrepat o ten ich zeleny modzog. Ked nebude tak treba povedat, ze sak si na chodniku, zvaznici, ceste a ty ides po nom/nej a nemaz ju ako znicit
23.10.2012 - 21:16:27
00
Keď sa tu spomína ničenie, v nedeľu som mal peknú podívanú...nejaký ***** na džípe išiel po hrebeni smerom na Šútko. Čo je začiatok stúpania na Boškovie laz, ltt obišiel ten spadnutý stojaci strom.
23.10.2012 - 22:18:06
00
Nemá niekto nejaké GPS záznamy trás prechádzajúcich Chvojnicou (úplne ideálne by boli začínajúce a končiace v Chvojnici) ;)
Ďakujem
23.10.2012 - 23:25:10
00
Treba sa ich opýtať, že koho sú tie súkromné pozemky a prečo nie sú oplotené, alebo tabuľou vyznačené (totižto to je ich obľúbená fráza, keď nič iné na teba ako cyklistu nemajú). A hneď potom by som sa ich opýtal, či oni na džípe neplašia zver, keď ja na biku áno. To že zvážnica nie je značená mi nijako nezabráni sa po nej bikovať. Pokiaľ budú po tej zvážnici chodiť autá a ťažké mechanizmy, pokiaľ bude v okolí prebiehať ťažba, nemajú šancu mi niečo vytýkať (či už podľa zákona, alebo podľa ich hesla "plašenie zvery"). Skôr by som zaútočil ja na nich, že kto povolil minulý rok na hrebeni Magury ťažbu (medzi sedlom pod Magurou a Božkovie lazom) v období hniezdenia vtákov (vtedy je ťažba zakázaná) a ešte by som podotkol zničenie turistického chodníka.
24.10.2012 - 07:30:13
00
Keď sa tu spomína ničenie, v nedeľu som mal peknú podívanú...nejaký **** na džípe išiel po hrebeni smerom na Šútko. Čo je začiatok stúpania na Boškovie laz, ltt obišiel ten spadnutý stojaci strom.

Okolo 15:00 a maly zahranicnu SPZ? Na Boskovie Laz prisli od Dlzina a vrela im voda v chladici :) Boli to urbarnici z Dlzina (teda aspon mne sa tak predstavali a pytali sa na popadane stromy) = maju pravo ist tam autom. Ziadne pindy na cyklo, spravali sa slusne.
Polovnikom na zvazniciach standardna odpoved: ked si myslia, ze tam nemam co hladat, nech volaju policiu, ak ma budu obmedzovat, zavolam ju ja.
Ak by to naozaj doslo az tak daleko, ze by sa volala a prisla policia, dozadovat sa skusky na alkohol vsetkych zucastnenych.
24.10.2012 - 07:39:58
00
Okolo 12:30 biele auto smer Šútko...
24.10.2012 - 08:32:23
00
ze su to sukromne pozemky ze tu nemam co robit ked to nie je znacena cyklo trasa

Este som zabudol, ked uz tak bojuju za vlastnikovnav tak by mali mat od vlastnikov splnomocnenie na zastupovanie ich prav a povinnosti. Samozrejme by mali mat platne LVcka, ked sa uz ohanaju faktami, pravom.... Po takychto argumente uz taky frari nebudu. Ak su polovnici maju mat polovny preukaz(ci ako sa to vola), papiere od zbrani a triezvy, ak teda nepoluju a isli len na obhliadku, mali terenak nehat niekde pod lesom a pesochodovat. Ak maju SPZ tak si treba zapisat, ja to uz idem praktizovat. Podla SPZ sa uz da nieco vyriesit ak sa nieco stane.
24.10.2012 - 12:04:42
00
Nemá niekto nejaké GPS záznamy trás prechádzajúcich Chvojnicou (úplne ideálne by boli začínajúce a končiace v Chvojnici) ;)
Ďakujem

Zvaznic je tam vela (staci pozriet do mapy NLC), aj turisticke znacenie je v podstate bez problemov zjazdne (spravny smer , ktorym ist vycitas lahko z mapy). Napr. urcite nie na Maguru po cervej zo sedla Obsiar a aj po cervenej na Cicerman treba potlacit, ale to sa este da.
A co konkretne mas zaujem, celodnovka primarne terenom alebo len nieco kratsie po zvazniciach?
24.10.2012 - 13:44:46
00
keyboard_arrow_up