lenže tie pravidlá sa nepáčili nikomu pretože sypali všetci,niektorí menj iní viac a inú kvalitu.
na nejakú prísahu pred súdom??Koľko svedkov už zmenilo pôvodné výpovede pod rôznymi tlakmi.ani u nás nemôžeš pred súdom klamať.To,že niekto prisahá na bibliu hovno znamená.

btw:celý profesionálny šport je chorý a bohužial tieto choré praktiky sa tlačia dosť tvrdo už aj medzi obyčajných hoby jazdcov.

lto: Nemusíš komentovať Padrnosa. :lol:

znamená to viac, lebo v prípade, že ti dokážu, že si krivo vypovedal, už pôjde viac než o hovno. ty teda tvrdíš, že všetci tí 26 majú prípadnú basu na háku? a že všetci dopovali je možno aj preto, že tie dávky čo sa jazdia na GT sú choré. preto som aj hovoril, že etapy by sa mali skrátiť a jadci by mali menej zámienok dopovať. a naviac to nikoho neospravdlňuje. všetci vedome porušovali pravidlá. keď chceli niečo zmeniť, tak nech sa páči, nech si založia nejaké združenie alebo federáciu profesionálnych cyklistoch a začnú robiť tlak na UCI a WADA.
22.10.2012 - 16:10:45
00
iste,že tie etapy sú choré...ja sa tomu vôbec nečudujem.tvrdím len,že to čo je dnes výsledok celej kauzy nemá nič s ich svedomím ako sa dušoval hincapie a spol.
keby nechceli tak žiadna kauza by nebola.
22.10.2012 - 16:25:44
00
Celkom zaujímavý roznovor:
Jakým způsobem tedy WADA zakázané látky definuje?
S tou její metodou mám jako právník problém. Představte si, že by v zákoníku bylo napsáno, že trestným činem je krádež a všechny podobné činy. To prostě nejde. Je právní zásadou, že vyjmenujete, co se nesmí. Zde by bylo adekvátní vyjmenovat látky, které jsou zakázané. Dovětkem "...a látky jim podobné" necháváte obrovský prostor spekulacím a dohadům.

A ešte čosi (v komentároch):
"IF there was a proper trial, Lance would win it. What the USADA did was to trump up a circus where Tygart would personally chose the jury, and himself be the prosecutor,judge, (jury) and executioner."
22.10.2012 - 16:28:50
00
lto: Nemusíš komentovať Padrnosa. :lol:

:D .. jeho tiez chytili ? Uz davno o tom nemam prehlad ..
22.10.2012 - 16:44:34
00
znamená to viac, lebo v prípade, že ti dokážu, že si krivo vypovedal, už pôjde viac než o hovno. ty teda tvrdíš, že všetci tí 26 majú prípadnú basu na háku? a že všetci dopovali je možno aj preto, že tie dávky čo sa jazdia na GT sú choré. preto som aj hovoril, že etapy by sa mali skrátiť a jadci by mali menej zámienok dopovať. a naviac to nikoho neospravdlňuje. všetci vedome porušovali pravidlá. keď chceli niečo zmeniť, tak nech sa páči, nech si založia nejaké združenie alebo federáciu profesionálnych cyklistoch a začnú robiť tlak na UCI a WADA.


ano podla mna to maju na haku, lebo nik im nedokaze ze svedcili krivo, kedze sa to neda, kludne mozu tvrdit ze nieco videli kedze tam poblizko amstronga boli. ine by bolo keby tvrdili ze videli a pritom im dakto dokazal ze boli 1000km inde. ale takto im nema nikto sancu dokazat ze klamu

a ci je to dobry dokaz, no neviem, obhajca sa moze opytat: videli ste ze bere epo alebo len nieco biele? (dajme tomu ze je to biely prasok, netusim co je epo :)). ak odpovie ze videl ako berie epo tak mu tam nasype 10 kopiek bielych praskov a ze vyberte tie co su epo...
22.10.2012 - 17:01:55
00
alebo kvôli čomu sa tu opakovane zmieňujú peniaze?


keby to nebolo o :cash: tak je ticho a ani tato tema by tu nebola ;)
22.10.2012 - 17:04:13
00
lto: Nechytili. Možno preto, že nie je Američan a tým pádom môže s kľudom celú USADA poslať tam, kam patrí. :)

Mňa na tom zaráža okrem iného aj to, že doping je momentálne definovaný nejakým zoznamom zakázaných látok (furt som ešte nenašiel kto a ako ho zostavuje). Teda kľudne si môžem namiešať koktail z 20 preparátov a ak žiadny z nich nebude na tom zozname, tak som "de jure" čistý. V tom zmysle mi potom pripadajú byť akcie typu "jazdci Sky podpísali, že nikdy nebudú dopovať" smiešne.
22.10.2012 - 17:04:33
00
Kde to poniektorí žijete... vraj výpoveď pod prísahou je dôkaz :-). Apropo aj naši policajti , vyšetrovatelia ,politici vedia kto je v akom meste hlava mafie a napriek tomu behajú po vonku . Ja odprisahám , že ten a ten je mafián , bude to stačiť. Myslím , že som dôveryhodnejší ako Hamilton ja som x... rokov nikoho nepresviedčal , že som čistý a potom bum , v jedno ráno sa zobudím a mám iný názor.
22.10.2012 - 17:40:56
00
Kde to poniektorí žijete... vraj výpoveď pod prísahou je dôkaz :-). Apropo aj naši policajti , vyšetrovatelia ,politici vedia kto je v akom meste hlava mafie a napriek tomu behajú po vonku . Ja odprisahám , že ten a ten je mafián , bude to stačiť. Myslím , že som dôveryhodnejší ako Hamilton ja som x... rokov nikoho nepresviedčal , že som čistý a potom bum , v jedno ráno sa zobudím a mám iný názor.
na SVK zijeme,tak nepis bludy,si precitaj zakony v tom ktorom state boli sudy proti sypacom v USA,kebyze by nevypovedali proti sebe samym,co stoji rozum nad tym,tak iste nikto by nesvedcil proti sebe,ak by neboli dokazy
inac cela tato kauza je ako slovenska GORILA :D za chvilku to stichne aby sa neskor nieco neobjavilo,dtto cakam ake zvieratko pride po SASANKE a GORILE
geneticky doping uz nikto nezisti,takze HOR SA SYPAT!!!
22.10.2012 - 17:43:23
00
Trošku si to nepochopil , že niekde sú zákony kde stačí ako dôkaz výpoveď pod prísahou je jedna vec a druhá niečo hmatateľne ako bolo u Contadora by bolo vieryhodnejšie. možno by nebolo od veci aby sa VADA usídlila v Severnej Korei a nemuselo byť toľko naťahovačiek. :-) Možno by sme videli gulagy plné cyklistov ako vyrábajú na trenažéroch zelenú elektrinu, ale to by si bol potom bez práce :-)
22.10.2012 - 19:32:02
00
no, minimálne metódy by na to už mali: Prezumpcia neviny? A načo, MY vieme (určíme), kde je pravda, a máme na to 11 svedkov! Ktorí sú úplne nezaujatí, až na to, že sme ich prichytili pri čine a za svoje svedectvá dostanú spravodlivo zaplatené. :devil:
22.10.2012 - 19:48:28
00
svedkov je 26, pri cine chytili dvoch :) ak by vypovedal jeden, tak to vierohodny dokaz asi nie je, ak ich je 26, rozhodol by asi kazdy sud rovnako :) ale to je nepodstatne lebo toto nie je sud.. ako inak maju potom chytat sypacov, ked antidoping metody su kratke na farmafirmy a profi doktorov? v 90. rokoch ked prislo epo, test neexistoval, to znamena ze bolo legitimne dopovat kedze nikoho chytit nemohli? alebo take HGH sa skoro neda dokazat ani dnes (pred olympiadou vraj tusim vynasli nejaky test ale jeho ucinnost je nizka). Ved tresty sa vzdy davali aj ked chytili rodinneho prislusnika s davkami epa... niekedy to inak nejde :)
22.10.2012 - 19:58:05
00
na narkoze v spravach o LA vraveli pomali ako o vrahovi. sportovi redaktor povedal ze sa v nom hrozne sklamal. podla mna ten degesko ani na biku nesedel :D
ale halo je okolo toho vazne velke.
22.10.2012 - 20:04:54
00
svedkov je 26, pri cine chytili dvoch :) ak by vypovedal jeden, tak to vierohodny dokaz asi nie je, ak ich je 26, rozhodol by asi kazdy sud rovnako :) ale to je nepodstatne lebo toto nie je sud..

ee, keby to bolo také jasné, tak by to šlo na ten súd. Ale to - zdá sa - USADA nechce, lebo arbitráž má vo vlastných rukách. LA sa aj ohradil, že je to protiústavné, ale jeho žalobu sudca zamietol. Ďalší postup vidím v tom, že LA si počká, ako bude prebiehať arbitráž s Bruyneelom a Celayom a podľa toho sa zariadi.

ako inak maju potom chytat sypacov, ked antidoping metody su kratke na farmafirmy a profi doktorov? v 90. rokoch ked prislo epo, test neexistoval, to znamena ze bolo legitimne dopovat kedze nikoho chytit nemohli? alebo take HGH sa skoro neda dokazat ani dnes (pred olympiadou vraj tusim vynasli nejaky test ale jeho ucinnost je nizka). Ved tresty sa vzdy davali aj ked chytili rodinneho prislusnika s davkami epa... niekedy to inak nejde :)

čo takto dlhodobo sledovať krvný obraz (prípadne iné biologické ukazovatele), ako som už viackrát písal? Či myslíš, že doping (ľubovoľný) sa na nich neprejaví? Konkrétne (účinky) EPO/CERA/HEMATIDE by takto odhalili hneď. Ale možno je pre niekoho výhodné rozhodovať o tom, čo bude zakázané, a čo nie...
22.10.2012 - 20:23:21
00
ale ved krvny obraz sa sleduje uz dlhsiu dobu, dokonca pocas tour 2009 armstrong sam zverejnoval svoje udaje z krvneho pasu, avsak ked ich potom niekto zacal rozoberat na nete s tym ze vykazuju znamky dopingu, tak to z netu stiahol, ak sa nemylim :) a prave napr. na udajoch z takychto vzoriek M. Ashenden tvrdil oficialne ze Lancove udaje vykazuju znamky manipulacie s krvou. Ashende je jeden z vynalezcov tohoto krvneho pasu ale potom odstupil tusim od spoluprace s UCI, lebo sa mu zdalo ako keby to nebrali vazne
http://www.cyclingnews.com/news/report-ashenden-resigns-from-ucis-biological-passport-panel

Na krvi vsak priamo zbadas iba ucinky EPA (a spol) a transfuzii (pricom dnes sa uzivaju mikrodavky epa ktore sa takto daju len velmi tazko odhalit, navyse sa pomocou transfuzii reguluje ten krvny obraz aby bol "v norme" na testy). Ako by si odhalil testosteron (a ine vyslovene steroidy) rastovy hormon atd.? na to su ine specialne testy, nie krvny obraz
22.10.2012 - 20:51:33
00
keyboard_arrow_up