ano, presne takeho som myslel. Takeho, ktory pride len odbachnut pecienku (casto bez povolenky) a pritom sa snazi vyhodit z lesa kazdeho (aby mozno nebol svedok)
vies co je vobec pecienka? :D
27.10.2012 - 06:28:08
00
... Ak niekto chce vyhadzovat ludi z lesa, su to vzdy ofuknuti podnikatele s puskou na pleci a ohanaju sa lesnym zakonom, z ktoreho neovladaju ani jednu vetu... HOWGH

Vidis, ja wsom sa nechcel hadat no najskor si "odpisal" polovnikov ako takych a nakoniec si to upresnil vid citat...takto si nezainteresovani velmi rychlo utvoria skaredy obraz o polovnictve ako takom co sposobuje v buducnosti dalsie a dalsie konflikty cyklista/polovnik (hlavne tu na fore), tak si davajme vsetci pozor na taketo preslapy ak uz niekoho na deres posadime :)
27.10.2012 - 09:29:25
00
Radek, škaredý obraz o poľovníctve nerobí angel1. Škaredý obraz robia o sebe samotní poľovníci.
Veľa času trávim vonku v prírode. Z mojich skúseností sa zdá, že sú v lesoch tí darebáci-poľovníci a tí slušní sedia stále doma, lebo ich nestretávam. Ale iste niekde existujú, keď vravíš. Možno v knižkách, v telke, čo ja viem...
27.10.2012 - 13:15:18
00
Kice:
musis do okolia Ponik. Podla toho ako ich Andrej vychvaluje to musia byt nebeske bytosti :D
27.10.2012 - 15:52:04
00
clovek vidi dost rozdiel aj ked pobicykluje v rakusku. napriklad dva tyzdne nazad sme jazdili medzi Zundorfom a Nickelsdorfom a v useku par km na sotolinovej polnej ceste lemovanej krikmi bolo zakrmovane kukuricou sposobom ktory som este nevidel. kazdych cca 30m kopka asi pol kg kukurice pri krikoch. vidno tam ovela viac krmelcov a menej posedov. odzrkadluje sa to aj na pocte zvery. zajacov a bazantov tam je vidno ovela viac ako u nas.
27.10.2012 - 16:06:17
00
vidno tam ovela viac krmelcov a menej posedov. odzrkadluje sa to aj na pocte zvery. zajacov a bazantov tam je vidno ovela viac ako u nas.
Ciastocne mas pravdu, je tam "vidno" viac zveri....mozno preto pani rakusaci chodia na polovacky na malu zver k nam, mozno preto odkupuju zive zajace z odchytov od nas, ....

Kice: jedna poznamka, normalneho polovnika v lese stretnes zriedka aj koli tomu, ze on nema zaujem navstevovat frekventovane miesta v reviri, naco aj? takyto clovek hlada klud a oddych. A ano, na takychto miestach sa ani zver prilis nezdrziava. Taky nesedava doma ako to spominas, takyto nema potrebu konfliktov s kadekym. Ja som sa stretol s viacerimi policajtmi ktorych primarny umysel bola buzeracia obcana no nedovolim si tvrdit, ze policajti su kkti vo vseobecnosti. Nemienim sa tu hadat s niektorymi idividuami ci obhajovat slovenske polovnictvo no ale ak sa niekto zacne navazat do urcitej skupiny ludi na zaklade niekolkych zlych skusenosti bez toho, aby sa na problem pozrel so zdravym rozumom je toho moc aj na mna.
27.10.2012 - 17:15:13
00
Ešte raz spomeniem, názor sa formuje zo skúseností, tak keď už niekto má zlú skúsenosť, tak tú mu nikto nikdy nevezme... Ale vyzerá to tak, že väčšina tu nemá žiadnu skúsenosť len sa nechala "odplaviť na vlne" čo sa tu vytvorila. A vôbec, je to zbytočné to rozoberať...
27.10.2012 - 17:59:03
00
Podla toho ako ich Andrej vychvaluje to musia byt nebeske bytosti :D

angel1 kde ich vychvalujem? ale nemienim na niekoho nadavat pre nic, jednoducho nemam negativnu skusenost, zatial nikde, a to sa dost bikujeme po tych istych reviroch
asi si na teba zasadli :P
27.10.2012 - 19:22:28
00
zasadli ci nezasadli, aj tak ich vzdy poslem "niekam". Podla zakona je totiz polovnik rovnaky uzivatel lesa ako aj cyklista a dokonca mensinovy!! To, ze niektore lesy su sukromne im tiez nepomoze, lebo teleso cesty nie je jeho. A kedze je to zakotvene aj v ustave, ziadny polovnik mi nemoze zakazat jazdit po lesnej ceste. Lesnu cestu definuje STN 73 6108 a polovnici ani nie su schopni si ju otvorit a nastudovat. Preto sa prejavuju len stupidnymi argumentami a vulgarnostou.

Dalej polovnik podla polovneho zakona je v prvom rade povinny chranit ludsky zivot, takze ked ja sa objevim v pohone, musi!!! zastavit polovacku a odprevadit ma, resp. umoznit mi prejazd z bodu A do bodu B!!! Dalej, kazda polovacka musi byt povolena a schvalena a oznam viditelne vyveseny napr. na mestskom uurade a pod. Toto casto absentuje, takze pri vstupe do lesa ani nevieme, ze tam nieco je.

Ak sa dostanem na sukomny pozemok, ktory nie je ohradeny, musi byt jasne znaceny a to nie kartonovou lepenkou, ktora je rucne popisana, ale normovanym znacenim s manom majitela a cislom nariadenia konkretneho uradu a bla, bla. Ostatne veci ja vobec nemusim akceptovat a majitel je povinny podla zakona umoznit mi prejazd cez jeho pozemok. Nesmie ta vratit! A ak sa im to nepaci, tak prosim nech si to ohradia plotom.
28.10.2012 - 07:11:07
00
...nenapadlo niekoho, že tie klincové pasce nie sú na cyklistov, ale na motorkárov? ;-) Vo viacerých oblastiach majú práve s nimi problémy a nevedia ako ich účinne riešiť legálnou cestou...
28.10.2012 - 07:25:17
00
Na motorkarov som nasr... aj ja, ale klincove pasce su pokusom o vrazdu. Nehovoriac o tom, ze tade mozno pojde zachranar na stvorkolke k rozbitemu bikerovi ... Zivot nie je ciernobiely i ked je je strasne jednoduche ho tak ponimat.
28.10.2012 - 07:50:32
00
angel1 nejak mi nie je jasne co konkretne Ti na nich vadi (teda okrem toho, ze vsetko :D)
prvy prispevok bol o oblamanych turistickych znackach (co im urcite nenormalne "vyhovuje", ked je dobre znacenie pohybuju sa ludia po chodnikoch, ak je znicene, bludia po celom lese - mohli by ich vymaknut ako ozraty pitliacia na macky dive..), teraz zas polovacky - to ta akoze niekde nechceli pustit koli polovacke?
alebo nejaky ti polovnik zakazoval jazdit po lesnej ceste?
a ako citam uz su v nemilosti aj majitelia sukromnych pozemkov
a znova napisem: ja taketo problemy nemam a jazdim aj tam kde Ty :P
28.10.2012 - 08:21:40
00
Ma na mysli len cast polovnikov (skupinu velepanov, riaditelov zemegule) co o polovnictve ako takom nemaju ani potuchy. Napriek tomu tu neustale vo svojich prispevkoch uraza polovnikov ako takych, dakujem angel1, bez teba by som sa tu snad aj nudil :D
28.10.2012 - 08:28:06
00
no hel, lenze takato skupina ludi su jednoducho **** a je uplne jedno ci su popri tom aj polovnici, tak isto su aj vodici, volici, su obyvatelmi nejakeho mesta.... to vsak neznamena, ze VSETCI z tohto mesta su skurv*nci, ze vseti vodici su zmrdi...
28.10.2012 - 08:35:46
00
no hej, lenze takato skupina ludi su jednoducho **** a je uplne jedno ci su popri tom aj polovnici, tak isto su aj vodici, volici, su obyvatelmi nejakeho mesta.... to vsak neznamena, ze VSETCI z tohto mesta su skurv*nci, ze vseti vodici su zmrdi...
28.10.2012 - 08:36:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up