Špinavé tlapy a ešte aj chlpaté nohy, no fuj! :lol:

A aby som nebol OT, moja zimná príprava nebude žiadna.

Prílohy:

Vibram 5-fingers Treksport.JPG
Vibram 5-fingers Treksport.JPG 149.27 KiB thumb_up0thumb_down

30.10.2012 - 19:15:05
00
v takychto papuciach sa ani v zime velmi behat neda :D
30.10.2012 - 19:17:23
00
divo
17 km behat ? len tak bez treningu ? sa nediv ze mas bolesti kolien :fubar:
ty si uz bojoval s kolenami minuly rok, davaj si na to bacha, skoda ich znicit. Pomoze jedine spravna obuv a nebehat po asfalte, postupne zatazovat a pridavat na dlzke

bola to blbost tych 17 km.. od tej doby som behal 5 krat po 30 minut, piatok tiez 30 minut, nedelu uz 45 minut a vcera som to zas asi prehnal 70 minut. behanie ma bavi ale kolena zrejme nie, zas ma bolelo koleno a boli vzdy to prave, aj vlani som mal problem pri behani. tenisky mam lacne adidas ale su urcene na behanie. zacal som behat v parku, kde je to snad meksie ako po betone. dnes plavanie, zajtra idem na bike jazdit, na štvrtok nieco vymyslim, piatok idem beh 60 minut + plavanie... dobre to ide. toto bude moja prva aktivna zima, na jar poctivo makat a v lete sa vidime na maratonoch :-) teraz mi to nedalo a ze zacnem s lahuckymi drepmi. na prvy krat som to nesilil a robil drepy len tak bez ciniek. rozcvicil som sa a dal 7x20 drepov bez zavazia a kolena mi kazdu seriu pukali to preco :?:
30.10.2012 - 21:11:56
00
adidas na behanie? mizuno,asics,preco nejdes ortopedovi,nech ta posle na MRko
30.10.2012 - 21:44:44
00
adidas na behanie? mizuno,asics,preco nejdes ortopedovi,nech ta posle na MRko


Skus sa pozriet, kolko elitnych bezcov beha v adidasoch. Asi az tak zle nebudu...Hint: Hadaj, v com zabehol Haile svoje rekordy?
30.10.2012 - 21:51:59
00
bola to blbost tych 17 km.. od tej doby som behal 5 krat po 30 minut, piatok tiez 30 minut, nedelu uz 45 minut a vcera som to zas asi prehnal 70 minut. behanie ma bavi ale kolena zrejme nie, zas ma bolelo koleno a boli vzdy to prave, aj vlani som mal problem pri behani. tenisky mam lacne adidas ale su urcene na behanie. zacal som behat v parku, kde je to snad meksie ako po betone. dnes plavanie, zajtra idem na bike jazdit, na štvrtok nieco vymyslim, piatok idem beh 60 minut + plavanie... dobre to ide. toto bude moja prva aktivna zima, na jar poctivo makat a v lete sa vidime na maratonoch :-) teraz mi to nedalo a ze zacnem s lahuckymi drepmi. na prvy krat som to nesilil a robil drepy len tak bez ciniek. rozcvicil som sa a dal 7x20 drepov bez zavazia a kolena mi kazdu seriu pukali to preco :?:


Kde konkretne ta boli koleno? Najcastejsia bolest kolien u bezcov je symptom problemu s ITB, co je slacha, ktora "spaja" bedro s kolenom. Ak ta koleno boli na vonkajsej strane, viac pri pomalsom behu ako rychlejsom a hlavne pri behani z kopca, tak je to najskor ITB. Ale nie som lekar ani fyzioterapeut, no vravim z vlastnej skusenosti :)
30.10.2012 - 21:55:08
00
Prečo riešiť dôsledok, keď je rozumnejšie odstrániť príčinu?


Suhlas, no je tu jedno velke ALE. Pri fivefingers treba byt brutalne opatrny, osobne by som na zaciatok radsej volil Nike Free. Tie su sice menej radikalne, no velmi ucinne a davaju naozaj pocit slobody :D No i pri nich treba zacinat pomaly, kedysi k nim Nike balili niekolkotyzdnovy treningovy plan, aby si na ne clovek zvykal naozaj postupne.
30.10.2012 - 21:58:58
00
Skus sa pozriet, kolko elitnych bezcov beha v adidasoch. Asi az tak zle nebudu...Hint: Hadaj, v com zabehol Haile svoje rekordy?
kedysi som behaval aj ja v adidach,1995-1998,potom animasanach a teraz mam mizuna,a rozdiel sa mi zda markantny, tot asi nazor
to je ufonec,ten moze behat v hocicom :D
30.10.2012 - 21:59:54
00
Kazdemu padne nieco ine, mne su adidasy uzke, inac by mi celkom vyhovovali. Momentalne mam Mizuno, Nike a Salomon, no znicil som uz aj Adidas, Puma, Asics, Saucony, Brooks...Tazko hovorit vseobecne o znackach, ide stale skor o konkretnu topanku, kazdemu sa osvedci nieco ine :) Treba skusat...a najlepsie na pase hned v predajni :)
30.10.2012 - 22:44:31
00
Tomáš zimné chlpy sa odpúšťajú to nikto nevidí. :lol:
keď niekoho bolia kolená tak asi nebehať...či?
30.10.2012 - 23:55:19
00
A aby som nebol OT, moja zimná príprava nebude žiadna.

To znamená, že budeš jazdiť ako doteraz :lol:
31.10.2012 - 08:23:58
00
A aby som nebol OT, moja zimná príprava nebude žiadna.

A to napise clovek ktory v zime najazdi viac hodin na biku, ako my ostatni smrtelnici v letnych mesiacoch :D :D :D

Prílohy:

tmax.jpg
tmax.jpg 33.04 KiB thumb_up0thumb_down

31.10.2012 - 11:07:25
00
Kazdemu padne nieco ine, mne su adidasy uzke, inac by mi celkom vyhovovali. Momentalne mam Mizuno, Nike a Salomon, no znicil som uz aj Adidas, Puma, Asics, Saucony, Brooks...Tazko hovorit vseobecne o znackach, ide stale skor o konkretnu topanku, kazdemu sa osvedci nieco ine :) Treba skusat...a najlepsie na pase hned v predajni :)


Presne ako hovoríš, nie je to o konkrétnej značke, ale o kontrétnom type obuvi na konkrétnu biomechaniku chodidla a terén. Momentálne sa veľa hovorí o točení niekoľkých párov (dokonca s rôznymi značkami a s rôznym tlmením) aby nohy neboli jednostranne zaťažované. A ešte jedno dokonca - pre začiatočníka nemusí byť dobrý mäkký terén, nemá natrénovanú rovnováhu a nedostatočne pripravené šľachy a väzivá to nevedia vykompenzovať - potom nadmerne zaťažuješ kĺby, napr kolená aj v mäkkom teréne.
Ja napr. točím Asics 21XX, Nike Vomero a do terénu Inov8 Rocklite 295. Mám 187 cm a asi 85 kg. Takmer nikdy (takmer lebo dávam aj brick - bicík+beh) nejdem behať bez rozcvičky, hlavne v zime, 10 min rotopéd, 20 min strečing a uvoľnovacie cvičenia na chrbticu, po behu, min 10 min strečing + 10-15 min rotopéd na vyklusanie.
01.11.2012 - 09:16:05
00
divo nieje predsa bezne aby mal clovek v 25 rokoch problemy s kolenami...
Tak ako ti radia, nebehaj po asfalte, ale po neicom maksom, trebars aj po tartane na Dubnickom stadione (neviem ci sa da pre verejnost). Tak ako ti poradili, musis behat s mierou aby si na to telo a klby zvykli. Maximalne predlzuj trasy o 10% tyzdenne.
Dolezita je vsak vhodna obuv. Kedysi som to neriesil a nikdy ma nic nebolelo (len preto ze mam 60kg). Skorej som nicil rychlo tenisky pri malickoch. Potreboval som sirsie topanky (kedysi Adidas boli dobre). Zistil som ze na obuvi netreba setrit a tak uz peknych par rokov beham len v top modeloch od Adidasu (Adistar, Supernova). Zistil som ze beham po vonjakjsej strane chodidla (supinacia) cize som si hladal tenisky pre tento druh naslapovania. 10 rokov som behal v Adidasoch (zevraj niesu najlepsie) a tak bolo nacase skusit nieco nove. Kupil som si teda Asics Nimbus (top model, v 2E rozsirenej verzii) a boli paradne, len sa mi po 3. mesiacoch zacali trhat pri malickoch (zaplata z koze a sitie to vyriesilo a 800km si odbehali). Tak som tento rok skusil Mizuno Waverider a tie su super. Po pol roku behania a asi 300km ziaden problem, drzia nohu presne tak ako maju. Kedze je to top model, nemam obavy ze ich prestanu vyrabat a tak vidim ze mam na najblizsich 10 rokov pokoj. Na internete sa daju 150 euroe tenisky zohnat pod 100 eur co nieej zle.
Odporucam si poprezerat http://www.behej.com/forum
02.11.2012 - 08:36:01
00
neviem sa prinutit behat kratko. piatok 30 minut, nedela 55 minut, pondelok 68 minut, streda 64 minut a dnes piatok idem znova 65 minut.. po dnesku za 7 dni odbehnem cez 50 km (predtym som par krat bezal 30 minut aby si kolena zvykli) posledne dni som zacal behat a na jazdenie na bicykli som uplne zabudol. este by som mal pockat so zimnou pripravou a bicyklovat pokial sa da vsak. beham v parku ale skusim sa opytat na stadione, ci mozem behat na tartane na bezeckej drahe. ak mi to dovolia bude to super. kedysi som tam behal, ked som sa pripravoval na previerky do armady a policie ;)
budem si kupovat nove tenisky a neviem ake ci trailove alebo normalne na asfalt urcene(behal by som v nich v parku, po sotoline a tak) teniska trail je naco dobra do lesa, nespevnene povrchy a tak? a este sa chcem spytat. za 8 dni je pretek na 7,5 km po asfalte. mozem sa ho zucastnit alebo radsej nie? zatial beham pomaly a ked sa pojde velmi rychlo po asfalte aby to nebol sok pre kolena
02.11.2012 - 12:02:29
00
keyboard_arrow_up