dobry den, zdravim vsetkych bikerov. Mam maleho bratranca, ktoremu sa podarilo stratit suciastku (neviem ako sa to presne vola) na odpruzenom bicykli Olpran Magic. viem ze to nie je ziadna svetova znacka atd, ale bicykel je vo vybornom stave a tak by bola skoda ho zahodit ked ho dieta este moze vyuzit. A teraz k veci. Je to suciastka, ktora spaja vlastne dve pruzne casti tohto bicykla (jedna co ich spaja je tlmic, no a druha ta co hladam) Neviem ako to popisat presne, ale nieco ako hriadel, naboj, oska, neviem vlastne ani ako to vyzera lebo to stratil - ale je to hned vedla pedalovej osi. V obchodoch nam povedali, ze kedze je to olpran oni sa nebudu s tym bavit lebo ze je to nekvalitny bicykel. Touto cestou sa chcem opytat ci to nahodou niekto nema doma alebo ako sa tato cast vola a kde by som ju mohol zohnat. Vopred dakujem za kazdu info :beer:
09.11.2012 - 15:40:48
00
Najskôr čap. Nájdi na okolí šikovného sústružníka ktorý ho vyrobí. Prípadne by tam možno šlo napasovať aj nejaká skrutka.
09.11.2012 - 15:45:48
00
Prípadne odfoť problémový uzol :geek:
09.11.2012 - 16:07:47
00
Možno nič fotiť nemusíš, otvor si tento obrázok (alebo si stiahni z Netu svoj) vo Photoshope alebo v Painte vo Windowse a nejako označ tú časť ktorá chýba ;) .

Prílohy:

1045.jpg
1045.jpg 640.11 KiB thumb_up0thumb_down

10.11.2012 - 11:10:54
00
pisal som z prace, obr mam na tňdomacom pc a tu je :)

Prílohy:

ggggg.jpg
ggggg.jpg 48.88 KiB thumb_up0thumb_down

10.11.2012 - 17:53:23
00
Mám ten čap doma.(nahradný)
10.11.2012 - 20:07:12
00
presne na tento biczkel? a odkial si? dalo by a to aj poslat? a ako sa to tam dava, a upevni aby to znova nevyskocilo?
10.11.2012 - 20:14:03
00
presne na tento bycikel, ja som z Oravy, dalo by sa to aj poslat ale nevravím ze to chcem predat :)ale ak chceš spustím ti to no.to su 2 casti ktore sa do seba zasrubuju jednou 8mičkou srubov.
10.11.2012 - 20:17:21
00
A závitové lepidlo, aby sa to nestratilo :D
10.11.2012 - 22:10:49
00
inak ten bicykel vypada dost novo. ak ano reklamovat nist? pri predaji by mal supermarket informovat ktory servis ich zastupuje a tam ti nemozu povedat ze to je shit a oni to nebudu opravovat.
11.11.2012 - 16:43:42
00
Ne, ani očko nenasadíš, protože to je u železa, do *****…no de…ha ha ha..neřešitelný problém hoši, já to nejdu dělat, já to nejdu dělat, já to nejdu dělat, to neuděláš, nevyšroubuješ ani to ani to ani to ani to. Chceš vyšroubovat toto, musíš toto, na toto se nedostaneš zas. To je past vedle pasti, *****…Musíš alternátor ven, toto povolit, všecko do ***** ven, aby ses dostal na tamten šrub. Se nedostaneš. Ježišmarja vole, to sou nervy ty *****. Tak dívej na to, teď se ti povolí jeden šroubek a ty máš ??... Nijak ho nechytnu..ták ,tak můžeš to je vše, tak. Krista mária vole, já se na to vyseru do *****. Já se na to, já to nebudu, já nebudu to dělat! Hoši já jedu do ***** z tadyma. Nebudu montovat celý traktor kvůli dvouminutové záležitosti, do *****! Kurvá. Do pičé. To není normální kurvá…???...Ták, hotovo, hotovo, tady to samé, když máš malý chod, použiješ očko a můžes chodit po milimetru, abys nechodil, tak udělali toto. Já ho dám a končím. A můžeš ho dát tak.. co se dá dělat.. tady tak to nenasadím už. Nenasadíš ho. Tak ho povol, ale ***** pak ho to…Boha ***** aj..aj s tyma *****. Ježišmarja to sou nervy. No to že je volny, ale jak do utáhneme? //No to právě teď sem ti to chtěl říct, jak ho utáhneš.// No nijak, no, bude volný. Povolilo se to a je to v *****. A už to neutáhnem. Už to nikdy neutáhnem. Kristova hodina vole, toto je ***** stroj, ty *****….No…No…Ježismarja vole…Já musim jak ***** sundat aj hlavu snadno z lakatoša..Abych ty ***** vyměnil jednu trubku kurvá! Do pičé! To je vole nemožné tady jedinou ***** a musíš rozdělat celý traktor, celý, tak ***** kolik to je *****. Celý traktor rozdělat ty *****. Ty kurvy slovenské! *****!...***** co to jé, kurvá. Ježišmarja, do pičé, ***** už…Bože, *****, *****, prašivá, do *****…Banální věc, který trvá, když hodně, možná 2,3 minuty, u jiných strojů. Dám, povolím jednu matku, druhou, šuch, šuch, šuch, hodím za sebe, šuch, šuch, šuch. No když si největší blbec na zeměkouli, možná 3 minuty. Tady ty ***** celý ***** den, dopičé…Já se tam nedostanu tím jiným klíčem *****, já musím vyšroubovat půl hlavy, do *****, ježišmarja *****…*****…awawawawawa..To je ***** nervy toto. Žádný stroj, Když uvidíš někdy,zkus se podívat kam vedou trubky vstřikovací, zbytku strojů na zeměkouli, ty *****, krom tohoto vole! Hajzli jedni! To je ***** nemožné…Ah..Ne…To tam nedám, to natahuju klíč. Tady je konec to je hlava, to je utáhlé momenťákem, to je *****, normálně, to nemáš šancu, to je gola jak prase, vole, čím je to utáhlé a to nepovolím. Nepovolím, tím pádem se nedostanu na to. No, to…To je u paru, on se natahuje. To cítíš, že ten klíč se tahá a nic. To de darmo pokus, takže nevím jak nevím jak vole. Tady je konec náš. Já potřebuju utáhnout tuto malý, tento malý žlutý ten. No a nedám, protože zavazí toto, zavazí ten šrub, zavazí všecko a já tam nedám klíč, já tam nedám klíč, neutáhnu to hoši…Já se na to, já to nebudu dělat, já to mrdám. To musíš celé sání, turbo, všecko odšrubovat…zase… Jo to je vole normálně dané, normální traktor, *****, že tady ty ***** všecko musíš rozdělat, no já ho tu nenasadím ani za *****, vole. No ne nenasadíš ho, kdyby ses tam posral…//buší kladivem//…No, a je tam tak akorát na *****, to rvalo hrany, zkřížení je přes hrany, no, no, nic sem neutáhl, jen sem natáhl klíč, jen sem natáhl klíč, *****. Ne, nedostaneš se tam, nedostaneš se tam, protože to je tam, to je tady toto, tady tuto ***** potřebuju utáhnout, vidiš, tady to dáš….Tady…tady todle no…tady to nedám. Tak a on jde přes hranu. Tak ne, tak ne, jináč ho nedáš, můžeš s ním točit jak chceš, no nedáš, nedáš…Nedáš…to je v *****, nedám ho tam. Hoši nedám tam ten klíč, a to se musí povolit na jiným né né né né. Jenom tento,tento de zašroubovat,ten de,ten de, tento nejde, ten je nejhorší, ten se ti povolí. Všecky sem odšruboval, všecko to drží normálně, ten se povolí do *****. Já se z toho poseru normálně. Já se z toho musím *****, normálně se pochčím *****. To s tím neuděláš nic. Hoši to je neuvěřitelné…no… já to nejdu dělat, to neutáhneme, neutáhnu to…//to aby si shodil i dekl z toho vrchu vole// Neudělám to, to musím toto sání dát do *****, všecko rozdělat nebo já nevím co s tím dopiče. Prostě to tam nejde se dostat, no. To všecko zavazí…No všecko zavazí ty *****...všecko zavazí…to musim to rozdělat celé hoši, celý lakatoš rozdělat, protože to nejde jinak, musím to bohužel…jo jo jo jo…Když ti někdo řekne, po slovensky tě pozdraví, okamžitě řeknu, počkej kámo, trubku a hned ho ***** po hlavě, hned ho zabij! Takovou trubku mít u sebe, okamžitě po té palici, okamžitě vole zabít ty kurvy, zasrané, zamrdané…Vole, to je… ne, hoši, tady taky nejde klíč dát..ha ha há. Já to nejdu dělat! Né! *****, dívé, já musím vyšroubovat to ty držáky, bo tady nenasadím klíč! Ty pičó! To né! Kurvá! A toto to s nepřej vědět, protože tady je tolik //né, né já to nechcu vědět//a tady se nedostaneš!, tady musíš golu a tady máš toto všecko a nedostaneš se na tento! Takže musíš toto, chladič ven, aby ses dostal na ty šrouby! Abys mohl toto! A ***** to! Do pičé! To není možné! Kurvá! Ty pičó! A golu tam nenasadíš….
11.11.2012 - 19:22:05
00
No ty koky, to muselo dať roboty, celý ten monológ prepísať. Pritom stačilo dať odkaz na youtube :D
11.11.2012 - 19:37:36
00
Kocúr sa vzdeláva v Pšaze, takže je už dosť múdry, aby vedel používať Ctrl/C a Ctrl/V... Ale odkiaľ to odkopíroval, lebo písať by sa mu to nechcelo.
11.11.2012 - 19:50:21
00
Ani na sekundu ma nenapadlo, že to písal on. Ale nejaký chorý jedinec sa na to musel podujať. Neverím, že existuje nejaký automatický prepisovač "hovoreného" slova, čo by toto zvládol. :D
11.11.2012 - 19:55:39
00
http://pastebin.com/LR3kjTwS (http://www.lyrics31.com/002-LA-CAMA-VACIA-ALCI-ACOSTA-LYRICS/265031/)
11.11.2012 - 20:00:20
00
keyboard_arrow_up