O 13,00 hod. odchod od lávky v parku. Trasa: Kade-tade celým Zoborom so zameraním na singláče.
Prípojné miesto Drážovce-kostolík 14:00 hod.
22.09.2012 - 10:38:16
00
Dobrá jazda dnes, len sa mi chalani niekde stratili. asi som minul odbočku :$
22.09.2012 - 18:03:42
00
tak sa este vratim k tej stovke. Bohuzial som to nedal :( . Zaplatil som asi novacikovsku dan lebo som prepalil zaciatok. Cely cas som si hovoril, ze sa nebudem hnat a staci mi to prejst. Bohuzial som nezvladol psychicky napor, kedze na Zibrici sme boli s bratom medzi poslednymi (a to som nemal dojem, ze sa flakam). Tak sme zacali dolekopcom behat. V Kostolanoch pod Tribecom sme uz boli okolo 60 miesta. Na Tribeci sme mali 5hod. co bol velmi slusny cas pre nas. Uz pri vystupe na Tribec som mal dost velke problemy s kolenami, ale myslel som si, ze sa to podda. Bohuzial sa tak nestalo a pri klesani z Tribeca to uz bolo velmi zle. Uz dlhsiu dobu mam problem s lavym a preto som asi viac zatazoval pravu nohu a asi preto sa ozval pravy meniskus (uz som ho mal operovany). Dosiel som este na stvrtu kontrolu v Zlatne tusim na 63 mieste s casom okolo 6:30 (klesanie z Tribeca som uz mal velmi pomale). Cas som mal dobry tak som siel dalej, bolo mi to luto zabalit. Dufal som, ze to prejde aj ked som uz mal problem aj do mierneho kopca. Brat uz mal asi pol hod. naskok. No potom mi zrazu zavolal, ze ma strasne otlaky a nemoze ist dalej. To uz bol posledny klinec do rakvy :) . Tak sme to na Brezinach stocili do Topolcianok. Nemalo zmysel ist dalej, na Vtacink by sme sa aj tak v takom stave nedostali a z Topolcianok bola asi posledna sanca dostat sa rozumne do Nitry. Inak musim priznat, ze aj bez problemov s kolenami by som to zvladol asi len z poslednych sil. Nedal som vlastne ani polku, ale rozbity riadne. Ozyvaju sa svali, ktore som malo pouzival (bajkujem, ale aj behavam, obcas aj hore-dole kopcom). Chodidla som mal cele polepene proti otlakom. Napriek tom u mam asi 5 naozaj velkych hnusnych otlakov...

Vcera som si povedal, ze na takuto kravinu sa uz nikdy nedam nahovorit! Dnes uz analyzujem ako som isiel, kde som urobil chybu... Zeby predpriprava na buduci rok :) ?
23.09.2012 - 12:40:57
00
"kkk55"
Chválim ťa,aspoň za tú odvahu ísť do tej "mordy". Chápem ťa.
Mám podobné problémy s kolenom (meniskus) ale na biku mi to nevadí.
23.09.2012 - 13:15:46
00
Dobrá jazda dnes, len sa mi chalani niekde stratili. asi som minul odbočku :$

To sme zblúdilci dvaja.(zostup zo Zobora)
Pre technické problémy som vás už nechcel zdržiavať. Ešte som si zdola šliapol červenú a modrú. Strmý stupák ako na Tri duby to síce nie je ale za to dobrá "morda" po skalách a koreňoch.
23.09.2012 - 13:22:32
00
dakujem. Na bajku to nastastie nevadi ani mne dokonca dokazem aj nieco odbehnut do tych 20km, ale tentokrat to bolo prilis.
Dost ma mrzi, ze som sa nedostal na ten Vtacnik. Este som tam nebol a tiez som sa tesil na nocny pochod ten som tiez este nezazili. Ale nevadi. Vtacnik mozno skusim este tento rok na bajku a stovku mozno opat o rok. Aspon mam dalsiu motivaciu.
23.09.2012 - 13:24:49
00
tak sa este vratim k tej stovke. Bohuzial som to nedal :( . Zaplatil som asi novacikovsku dan lebo som prepalil zaciatok.

Ahoj, tiez som bol na tejto akcii a dopadol som podobne ako ty, doklepal som to po Jedlove Kostolany. Myslel som ze ked som v pohode dal Trnavsku stovku tak nitrianska nebude problem. Nedostatok treningu sa vsak rychlo prejavil. No nic o to vacsia motivacia na dalsi rocnik.
07.10.2012 - 10:35:08
00
gratulujem :) a s tou motivaciou si to trafil, uz sa neviem dockat dalsieho rocnika. Myslim, ze po fyzickej stranke by som to aj zvladol len tie kolena ma zradili. Zacina mi obdobie kedy uz behavam (jesen az jar) tak sa uvidi, ale mam dojem, ze sa ortopedovi nevyhnem.

Inak minuly vikend sme to boli skusit bratom na bajku z Velkeho Pola po cervenej. Az na nejake asi tri kratsie tlacenia (par desiatok metrov) sa to dalo cele vyslapat az na Vtacnik. Takze ta hrebenovka na bajku mi nepripada az taka nerealna. Samozrejme ratam s par obchadzkami (Zobor, Zibrica, V.Tribec - vrcholy). A viac by sa mi to asi pacilo z Nitry smer Handlova. Asi si to idem naklikat do mapy :)
07.10.2012 - 11:49:33
00
neda niekto so mnou vyjazd vo stvrtok okolo pol piatej od mosta? je sice hnusne ale bude horsie:)
09.10.2012 - 14:06:58
00
nechce sa niekto stretnúť zajtra na pyramíde a spoločne zísť nejaký ten kopček dolu? okolo obeda..
19.10.2012 - 19:13:27
00
Isiel tu uz niekto z vas niekto smer Partizanske po zvazniciach....Mam taky plan, zeby som sa jeden tyzden dotrepal do skoly do NR na bicykli z PD. Cestu by som uz aj mal, ale vobec nepoznam tie strany a netusim ako to je so zjazdnostou terenu.
13.11.2012 - 20:53:49
00
"Blade"
1/ Klátova nová Ves-pod Javorový vrch-Zlatno-Jelenec 75% lesná rozbitá asfaltka
2/ Solčany-sedlo medzi Medvedím a Mišovým vrchom-Jelenec 90% lesná rozbitá asfaltka (Modrá turistická zo Solčian ale treba sa držať len cesty. Na križovatke pod Medvedím vrchom je "autobusová zastávka" - osadili ju tam v horách vtipálci a pri nej odboč vľavo. Zo sedla dole už len asfaltkou.
Pozri si to na mape. Odporúčam aj Google Earth s doplnkm lesných ciest SR.
13.11.2012 - 23:53:23
00
Od Zlatna po Jelenec ide normalny asfalt? V mape to nie je znacene ako zvaznica, ale uz ako cesta. Potom cervena od Jelenca na Zobor je v akom stave?
14.11.2012 - 17:24:57
00
od jelenca na zobor sa dostaneš v pohode..resp. v pohode pre mňa..ak týždeň nepršalo, tak si bike nezablatíš a ani nezaprášiš.. :) z jelenca je veľa ciest do Nitry cez les..len to treba poznať..keby sme sa dohodli a tvoj termín výletu by zapasoval do môjho voľna, tak by som ťa rád v tomto úseku odprevadil.. :)
14.11.2012 - 23:01:27
00
V prílohe som ti len tak narýchlo naklikal dve možnosti. Na červenú turistickú z Jelenca zabudni (čiastočne nezjazdná)
Pri jazere nad Jelencom odbočíš vpravo do kopca. Prejdeš lesom nad Žirany a spustíš sa cez pole (je tam poľná cesta. Prejdeš mostom ponad štreku cez Žirany až pod lanovku z lomu pod lesom.
Pokiaľ nie je mokro, odboč po červenej turistickej ale sa jej stále nedrž. Drž sa len zvážnice. Sedlo pod Žibricou vyšlapeš vyjazdenou zvážnicou. Odporúčam to zo sedla pustiť už dole, na asfaltku v Štitároch. (Masív Zobora radšej nechaj pre tých, ktorí ho poznajú)
Poiaľ je mokro, tak pod tou lanovkou odbočíš šotolinovou cestou vľavo a drž sa jej. Obídeš nezjazdný vrch Žibrica.
14.11.2012 - 23:25:00
00
keyboard_arrow_up