co je zle na turistike? na biku je mi uz dost zima pri -3st, a este k tomu lad na asfaltkach, v terene dost snehu uz za BK, ale na bezky este trochu treba a uz peso nepojdem ;)
09.12.2012 - 20:15:40
00
myslim ze na turistiku su este tiez fajn podmienky. vcera sme dost ludi stretli. lesne cesty nie su zladovatele takze dobre sa slape a snehu tak akurat :)
09.12.2012 - 20:30:16
00
silva Lenze turistikou tych 800 km co Ti chyba najazdit do konca roka neurobis ... :shake: ako pise Matvej netreba ist po asfalte, lesne cesty a traily su ok.
09.12.2012 - 20:42:23
00
co je zle na turistike?

Nic :lol:, ale nebavilo by ma moc na miesta, kade jazdim 100x za rok .. no ale kam ist, ked clovek byva na rovine :D .. dnes sa ale dalo v terene vyborne... tam kde nefukalo bolo super, tam kde fukalo som rozmyslal, preco nemam ciapku a poriadne rukavice a este lepsie topanky, brr.

Lenze turistikou tych 800 km co Ti chyba najazdit do konca roka neurobis
no ved to prave :D
09.12.2012 - 20:43:02
00
niekto uz ukradol ten bicykel :(
09.12.2012 - 20:45:09
00
Sak ked si to vykecal na fore, co sa divis :P
09.12.2012 - 20:45:43
00
tych 800 km uz neurobim, ked som videla predpoved pocasia. Bolo treba viac jazdit v sezone, a nie teraz v minusovych teplotach ;)
mna oziabaju ruky vo vsetkych moznych rukaviciach, a na biku to nie je bohvieco turistika v snehu je vcelku zaujimava, hlavne to mam do MK blizko, takze nie treba spekulovat ako sa kam dopravit

iron: slecna sa dokupala a vzala bicykel a sla domov, asi jej uz bola zima :lol:
09.12.2012 - 20:52:21
00
Čo ťa nezabije .. :lol:
09.12.2012 - 23:04:14
00
astro: vďaka, som ti to písal v inej téme, k tvojmu výjazdu na Bradlo, určite sa tam oplatí ísť v snehu. A modrej oblohe :)

Dnešný príjemný výjazd. Opäť sa išlo bez problémov. Krásne lokality a počasie, ľudí som stretol iba na jednom turisticky vyhľadávanom mieste, ináč opäť kľud a pohoda. Tam sa na mne čudoval jeden turista, že či mi nie je zima. Odpoveď bola, že keby mi bola zima tak tam nie som :) Vhodne sa obliecť a nie je problém ani tých pár hodín v mraze.
Dnes bolo chladnejšie ako včera, na tomto cyklomerači nemám teplomer, takže presne neviem koľko bolo. Vietor len chvíľku, ináč nič. Bolo vidieť aj čriedy jelenej zveri.
Som si vychutnal miesta ktoré cez týždeň budú nedosiahnuteľné, ach :)

Nižšie pár foto malokarpatských lokalít, ktoré sa tu často neobjavujú. Je medzi nimi aj jedna doslova chuťovka.

Prílohy:

Komentár súboru: Je to ona, tá pravá, v srdci Malých Karpát obec učupená. Nad kopcami bol slabý opar, dohľadnosť nebola najlepšia.
1.jpg
1.jpg 227.32 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lúka Piešť. Vždy pekná. Tu je sranda si uvedomiť ako je slnko v tomto období nízko. Normálne vytvára dlhé tiene a časti lesa sú stále v "tme".
2.jpg
2.jpg 220.24 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Po modrej som nešiel, ale po chotárnej ceste. Mnoho ľudí ani nenapadne, že na mnohých miestach prechádzajú cez trasy bývalých lesných železničiek. Tu šípka vyznačuje jednu z nich. Išla spod Planinky a tu po cca 200m končila. Bola postavená ešte pred traťou DV-Smolenice.
3.jpg
3.jpg 274.55 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Krásne počasie.
4.jpg
4.jpg 244.89 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Aj pri každé leto opravovanom kostole.
5.jpg
5.jpg 376.25 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tradičný pohľad. Tu som stretol aj jediných turistov.
6.jpg
6.jpg 180.25 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Modrá značka do Naháča vytvára popri Dubovskom potoku zaujímavý chodníček.
7.jpg
7.jpg 254.54 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pár metrov od asfaltky a žltej značky na Prekážke, pri Krupskom potoku, mohutne a nebojácne stojace čo? Protitankové zátarasy. Ešte väčšie zoskupenie je tesne pri žel. stanici Buková. Potom pri lesných cestách v okolí Trstína.
8.jpg
8.jpg 274.4 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Cesta z Prekážky na Cerovú je väčšinou nudná. Teraz ale nebola. Ľad to ozvláštnil :) Naľavo ten násyp je trasa úzkokoľajky DV-Smolenice.
9.jpg
9.jpg 254.31 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Smerujem na Mihalinovú. Najviac som aj tak prekvapený, že mi na oblečenie stačia obyčajné tenké pletené rukavice od číňanov za cca 20 korún. Kedysi mi bývala na prsty veľká zima. Pokupoval som si všelijaké ultra super zimné cyklorukavice a aj tak boli nanič. Zima mi v nich bola. A teraz presne naopak, stačia mi aj tieto. Zaujímavé.
10.jpg
10.jpg 290.68 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lesná cesta pokračuje cez Suchánku na Cínovec. Kedysi tu pri neďalekej lesnej škôlke bola pekná lesnícka búdka. Ale cca 2 roky dozadu ju niekto rozobral.
11.jpg
11.jpg 205.36 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Opäť jedna z mnohých trách lesných železničiek. Tentoraz lokalita Antaličky, neďaleko zelenej značky.
12.jpg
12.jpg 222.14 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zjazd po zelenej. Kedysi som tu písal o vyhraničovaní chránených území v teréne. Tak pre zopakovanie, tie červené pásy sú hranica, tj v tomto prípade PR Slopy.
13.jpg
13.jpg 259.17 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kúsok ďalej, spomínaná chuťovka. Vyššie bolo vidieť stopy po ťahaní, kvapky krvi a tu zvyšok, vnútornosti. Nepochopím...
14.jpg
14.jpg 280 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Známe miesto, kaplnka Pod mariášom. Oplatí sa navštíviť. Vhodne sa to dá zaradiť do trasy, netreba ísť stále len po červenej značke.
15.jpg
15.jpg 329.43 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Nemyslím z náboženského hľadiska, skôr pre jej pokojnú atmosféru, pár metrov doľava je výdatný prístupný prameň. Kedysi sem chodieval v posledných rokoch života aj Ján Hollý. Dúfam nemusím písať, kto to bol.
16.jpg
16.jpg 184.19 KiB thumb_up0thumb_down

09.12.2012 - 23:38:14
00
vukie krasne fotky, snad sa tam aj ja niekedy dostanem aspon v lete :)

bol teraz niekto na cerovke, ci tam je vyjazdena stopa?
11.12.2012 - 18:02:03
00
Na hrebeni je 20cm snehu. Tak zacina kratka bezkarska sezona, chlopi a devy na bikoch, budte prosim zhovievavi voci bezkarom a neponicte im stopy. Taktiez na pezinskej babe sa upravuje okruh na skejt a cast ide po cervenej. Za toleranciu vam vopred bezkari dakuju! Vela snehovych kilometrov bez padov pre vsetkych....
11.12.2012 - 19:18:51
00
a kadial mame jazdit?

narokuju si bezkari aj celu cerovku?
no nic, snad to biele svinstvo coskoro zmizne
11.12.2012 - 19:27:22
00
Veď ti nikto nezakazuje jazdiť v teréne. Len upozorňuje (tých, ktorí si to nevedia uvedomiť sami), aby sme zbytočne nejazdili po bežkárskych stopách. Chodníčky sú široké, hoci občas sa to úplne nedá (križovanie stopy zľava doprava, šmyk,...).
11.12.2012 - 19:31:44
00
Iron tu cerovku si asi budes musiet prebrodit sam ;) tade sa na bezkach nikdy nejazdilo
11.12.2012 - 19:36:24
00
tak dnes, len po asfaltkách sa dalo normálne, v lese to išlo tak trochen ťahšie

Prílohy:

01.jpg
01.jpg 130.59 KiB thumb_up0thumb_down

15.12.2012 - 15:59:56
00
keyboard_arrow_up