tak ja jazdim camelbak ventoux a zatial som s odvetranim spokojny, na chrbtovej casti je do styroch rohov upnuta plastova skrupina, ktora vyduva chrbat vaku dovnutra a dava obrovsky priestor pre vetranie, ani pri plnom nalozeni vaku za neprehne, jedine vnutorne rozlozenie priestoru tym trpi

ked som kupoval vak uvazoval som o BlowFish, ale tam som bol skepticky voci rieseniu chrbtovej casti, ventoux je diametralne odlisny, mozem doporucit
14.05.2007 - 14:45:05
00
Zrejme si dobre spravil, skepsa bola namieste.
14.05.2007 - 15:37:39
00
jednoducha rada pre super odvetranie: ked sa vam nepaci, dajte si vak spredu a mate.... :roll:
14.05.2007 - 19:17:08
00
jednoducha rada pre super odvetranie: ked sa vam nepaci, dajte si vak spredu a mate.... :roll:


to malo byt smiesne alebo prakticke?
14.05.2007 - 19:27:23
00
myslel som to spredu (od brucha), potom bude ten vak vysiet a o odvetranie nebude nudza
14.05.2007 - 19:37:35
00
Kto chce dobre odvetrany vak, nech si kupi nieco ine, ako MULE/BlowFish. Kto ho vsak uz ma, moze sa inspirovat:
Vystuha do vaku ma za ciel zabranit vaku vydut sa a dosadnut na chrbat. Vystuha je vyrobena z peneneho PVC hr. 5mm, obchodne oznacenie FOREX. Tento material je lahky (plave na vode), da sa brusit a opracovat aj nozom. Pouzivaju ho vyrobcovia reklam (foliovych vylepov) ako podkladovy material, takze ako odpad by nemusel byt problem ho zohnat. Rozmer a tvar vystuze by mal kopirovat vnutorny priestor, kde sa dava rezervoar, v mojom pripade to je stihly lichobeznik so zakladnami 187/155mm a vyskou 354mm s mierne zaoblenym spodkom (vid. foto). FOREX staci podla pravitka narezat hrotom ostreho noza a zlomit. Hrany su skosene pod pomerne ostrym uhlom a obrusene do hladka, aby vystuha dobre zapadla az ku svom vaku. Pre dokonalost usadenia vaku je potom vystuha vytvarovana (prehnuta) horucim vzduchom, staci pozvolna nahrievat nad plynovym sporakom a ohybat. Prehnutie je v strede asi 27mm, podla prehnutia mojho chrbta na biku :) .
Ospravedlnujem sa za kvalitu foto, ale zabudol som si zobrat fotak, tak som fotil len mobilom.

Prílohy:

Komentár súboru: Vystuha do Camelu.
Vystuha.jpg
Vystuha.jpg 139.73 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil peterg dňa 14.05.2007 - 20:20:21, celkovo upravené 2 krát.

14.05.2007 - 20:16:38
00
Vystuha sa zaklada do vaku az po zalozeni rezervoaru s vodou (cargo musi byt prazdne). Vystuha sa zasunie zhora medzi rezervoar a chrbtovu cast asi do 1/3, dalej to uz asi nepojde. Potom sa vak obrati hore nohami, aby sa voda preliala do hornej casti rezervoaru, ktora je teraz dole a vystuha sa vtlaci cela dnu, ide to uz bez problemov. Cim presnejsie (tesnejsie) je vystuha spravena, tym lepsie. Naplnenie rezervoaru vodou a nalozenie vaku uz nema vplyv na vydutie vaku na chrbte ("zhurkovatenie"). Zalozenim vystuhy sa zmensi vnutorny priestor, resp. sa uz neda don tolko natlacit. Vyhodne je zhotovit vystuhu do noveho vaku, kym este nie je material na chrbte vytahany.
Ak som pomohol, tak budem rad.

Prílohy:

Camelbak-vystuha.jpg
Camelbak-vystuha.jpg 169.72 KiB thumb_up0thumb_down

14.05.2007 - 20:17:17
00
teeeeeeeda peterg Ty si riadny kutil,klobuk(helmu nikdy:) dolu.
Ja rozmyslam pouzit ako vystuhu hrubsi drot vytvarovany-poohynany :roll: a este lepsie bude potom ho nasit do vaku...
14.05.2007 - 21:27:30
00
teeeeeeeda peterg Ty si riadny kutil,klobuk dolu.
Vdaka za pochvalu, potesi .

Ja rozmyslam pouzit ako vystuhu hrubsi drot vytvarovany-poohynany :roll: a este lepsie bude potom ho nasit do vaku...
Ak chces dat drotenu vystuhu tvaru U, tak sa obavam sa, ze to nepomoze, lebo rezervoar sa vytlaci pomedzi. Uvazuj len o tvrdej vystuhe. Myslim, ze aj vytvarovany Al plech cca. 1.2 - 1.5mm by pomohol. Otazkou je len to, aby sa zasuvanim neprerezali svy. A mam vyskusane, ze ak je vystuha zasunuta, rezervoar s vodou uz nedas (koniec koncov len vtedy ma vystuha zmysel).
14.05.2007 - 21:40:41
00
peterg: clovek prakticky s neskutocnym prehladom. Kde ti na tie napady a materiali chodis...
mam Source 2+2. skoda, pustil by som sa do toho.
14.05.2007 - 22:37:18
00
mam Source 2+2. skoda, pustil by som sa do toho.

A ako si zo Source spokojny? Ja som medzitym zohnal pre kamaratov este 2 Vectory a nikdo si nestazuje :wink:
14.05.2007 - 22:59:43
00
Peter Peter, strasne to riesis: ) Ale to by si nebol ty keby si neriesil, kedy ta vsak uvidim na biku v poriadnom terene? : ) Dufam ze coskoro. Mame jeden novy zaujimavy trail v slanskych ; ) Takze? Hope to c u there:>
14.05.2007 - 23:11:21
00
Peter Peter, strasne to riesis: ) Ale to by si nebol ty keby si neriesil, kedy ta vsak uvidim na biku v poriadnom terene? : ) Dufam ze coskoro. Mame jeden novy zaujimavy trail v slanskych ; ) Takze? Hope to c u there:>

Vies, vzdy ked nebikujem, riesim bikove veci... Ale tento vikend som bol aj v sobotu (Roznava, pod Volovcom) aj v nedelu, hoci chrbat este boli, ale Teba som nevidel (?).
14.05.2007 - 23:16:07
00
V So sme boli v Slanskych (aj Muffin a Davhan z KE), a v Ne na fr a dh v kysaku na starej dh trati potrenovat(nejake foto su vo foto z vyjazdov) :) Ako to vyzera pod volovcom? Pocul som len dobre veci:>
14.05.2007 - 23:19:43
00
mam Source 2+2. skoda, pustil by som sa do toho.

A ako si zo Source spokojny? Ja som medzitym zohnal pre kamaratov este 2 Vectory a nikdo si nestazuje :wink:

Je to moj prvy cyklovak, takze porovnat s inymi nemozem. Ale vak na vodu je rieseny velmi dobre....naustok drzi... Tak trochu banujem, ze som nesiel do Vectora (otazka, ci by som ho vobec zohnal), ale cim dalej nad nim uvazujem. Po kolko ich zohanas?
14.05.2007 - 23:26:26
00
keyboard_arrow_up