ale jasne, ja som to cital. aj vukieho fotky som videl.
ale to chcem vediet, ci sa da aspon nejako preliezt stvornozky, ak budem v rakusku a budem sa chciet dostat k nam
18.12.2012 - 21:26:45
00
no ja som si vcera nacvicil elegantny pad, nastastie kontrolovany a mnou riadeny kedze som v stupavskom parku skoncil necakane na cistom lade .... pad z mojho pohladu vyzeral dobre a aj tak dopadol ... zvysok toho chodnika som siel radsej po trave .... to bude asi najvacsi problem tychto dni .... necakana zmena povrchu
18.12.2012 - 21:27:03
00
ale jasne, ja som to cital. aj vukieho fotky som videl.
ale to chcem vediet, ci sa da aspon nejako preliezt stvornozky, ak budem v rakusku a budem sa chciet dostat k nam

Teraz to je v pohode zjazdné. Teploty sú nad nulou. Keď primrzne, tak tam môže byť ľad. Potom uvidíme ako bude. :D
19.12.2012 - 07:39:16
00
ako vypadaju asfaltky (BK, CK, ZELEZNA, KAMZIK a KACIN) v MK ? :P
20.12.2012 - 19:33:48
00
Dnešný príjemný výjazd, v krásnom počasí. Išlo sa vynikajúco.
Lokality, ktoré sa mi nikdy nezunujú a nič mi na nich nevadí :lol:
Teplota v lese -1°C, pod kopcami 2°C, skoro bezvetrie, príjemný december :)
Žiadne blato, ľad iba sem tam, ale bol zjazdný. Sneh len vo vyšších polohách, tak to mám rád, prístupové cesty "na hrebeň" "bezproblémové".

Viac info v popisoch fotiek. Tu by som napísal, že ma teší, že som bol adresátom príjemných slov, ktoré byť nemuseli. Aj keď nenapíšem konkrétne meno, vďaka ešte raz.
Teda aj keď sem ľudia nenapíšu, fotky pozerajú a "tešia" sa na ne :) Čiže má význam sa s nimi babrať :)

Trasa v mape: http://mapy.hiking.sk/?trasa=uHRlW

Prílohy:

Komentár súboru: Neskoré ráno alebo skoré predpoludnie pred Sološnicou. Vápenná ešte zahalená. Sološnica je jedna z mojich najnavštevovanejších záhorských obcí, či už bicyklom alebo v rámci turistiky. Možnosti na obidve aktivity sú bohaté a rôznorodé. Určite to nie je len Vápenná.
1.jpg
1.jpg 230.51 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Začiatok Sološníckej doliny bol suchý a bez snehu, kúsok ďalej sa sneh už objavil. Ľad nepredstavoval problém až tesne pod zákrutu na poslednom stúpaní. Tam sa muselo ísť bokom, keďže autá to tam rozjazdili a následne tá snehovoľadová kaša zamrzla.
2.jpg
2.jpg 356.95 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Žliabky som kedysi navštevoval tak raz za rok. Teraz som tu tretí krát za posledný mesiac a pol :) Bolo tu fajn, koľaje miestami ľadové Sneh ako kameň. Ale dalo sa ísť, síce pomalšie, ale dalo.
3.jpg
3.jpg 363.77 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Malá lúčka a veľký dynamický rozsah scény.
4.jpg
4.jpg 226.42 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Stará známa Sklená huta. Rázcestie turistických aj cyklotrás.
5.jpg
5.jpg 242.75 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tu som sa obával, aké bude klesanie dole. Bol som milo prekvapený, že cesta odhrnutá a posypaná kamienkami, takže ľad nebol absolútne žiadny problém. Pre istotu som ale viac ako 30km za hodinu nešiel. Žiadny šmyk.
6.jpg
6.jpg 198.25 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Potok Parná tu vytvára meander. Napravo pod skalou sa kedysi otáčala aj lesná železnička.
7.jpg
7.jpg 303.78 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Rybáreň na Majdáne. Keď si človek uvedomí, že toto všetko tu zanechali Pálffyovci. A čo potrebné sa odvtedy v tunajších lesoch vybudovalo? Podobná malokarpatská rybáreň je aj v neďalekých Dechticiach.
8.jpg
8.jpg 259.26 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Príjemné a moje obľúbené miesto, Lošonské lúky. Neboli zamrznuté. Miestami blato. Na pozadí snehový hrebeň Veterlín-Čelo.
9.jpg
9.jpg 300.47 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Moja fotka nesmie chýbať :)
10.jpg
10.jpg 274.15 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Skok k JRD Buková. To by bolo keby tu bolo toľko snehu :) Sú to odhrnuté záveje.
11.jpg
11.jpg 159.92 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Asfaltka pod Ostrý kameň a orechová alej.
12.jpg
12.jpg 233.46 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: VN Buková. Tu bolo tak príjemne, slniečko hrialo, bezvetrie, ticho, nikde nikoho. Idylka. Viditeľné spoje pri spájaní fotiek sú skutočnosť. Chyba v Matrixe :)
13.jpg
13.jpg 315.7 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pri návšteve Plaveckého Petra si je dobré uvedomiť, že sa prechádza cez PRĽA. Google pomôže o čo sa jedná. Toto je tradičný plaveckopeterský záber. Že ten stĺp ešte nikto nezrezal :) Dalo by sa to ľahko odklonovať, ale nebola by to už skutočnosť.
14.jpg
14.jpg 208.03 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lúky medzi P.Podhradím a Sološnicou. Pohľadu dominuje naľavo hrad s Pohanskou a napravo svahy Vápennej. Pre takéto pohľady, ktoré mám rád, sa sem vždy a stále vraciam.
15.jpg
15.jpg 232.63 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Čo napísať k tomuto. Môj názor na túto tému som tu písal viac krát. Nič sa na ňom nezmenilo. Je to smutné. Bol som tu konečne s bicyklom, keďže tu začínala kedysi žltá značka. A ja chcem mať prejazdnené všetky úseky TZT v MK a okolí :)
16.jpg
16.jpg 248.17 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: A opäť téma Pálffyovci, či radšej pečienky :)
17.jpg
17.jpg 295.17 KiB thumb_up0thumb_down

20.12.2012 - 19:52:51
00
Bonito: isiel som len od Slivu na BK, a je tam dost ladu (strieda sa tam lad-asfalt asi 50 na 50), sneh v strede a na bokoch je uz namrznuty tiez, cize tazko sa islo. Ale na vikend hlasia sneh, tak sa to hadam zlepsi.
aj tak dnes najlepsie bolo to mlieko, do ktoreho som vklzol v Raci, po zjazde z BK :) tam hore totiz nebol ani naznak nejakej hmly

kacinska asfaltka je uplne cista, aj zjazd z BK do race
20.12.2012 - 20:53:19
00
To je co v tych Malackach ? Parodia na vianocne trhy ?
20.12.2012 - 21:07:35
00
pekné foto,rozpadávajúca sa železnica je hanbou.To čo by inde prevádzkovali tu sa len ruší.Od Pálfiovcov a ich správy lesov sa môžeme len učiť.
20.12.2012 - 21:41:36
00
Vďaka triki. Výjazd bol veľmi príjemný. Ale to je pri modrej oblohe a v týchto lokalitách vždy :) Odporúčam.
Limitom je na dlhších výjazdoch v dnešných dňoch svetlo a je veľmi zaujímavé sledovať to nízko položené slnko. Všade v lesoch je plno tieňov, spolu so snehom je to potom celkovo čarovná atmosféra. Niečo sa podarilo zachytiť aj na fotkách.

Tuším aj dnes bude pekne, tak už by mohol byť na tretí krát navštívený nejaký vhodný MK kopec, hmla alebo sneh ma už hádam nezastavia :lol:

k hospodáreniu a využívaniu lesov:
Nuž je to tak a bude ešte horšie :)
21.12.2012 - 06:43:58
00
Ach jáj.... V Sološnici som nie raz vystupoval z vláčiku-motoráčiku, sadli na bicykel a hajde do lesa....
21.12.2012 - 07:34:15
00
Dnešný príjemný výjazd.
Výjazdy pod nulou sa mi akosi veľmi páčia, už nad zimou ani nerozmýšľam. Krajina má úplne iný "nádych", jazdenie má tiež svoje špecifiká, ktoré v lete nie sú :) Ale to je na tom to zaujímavé a netradičné.
Išlo sa opäť fajn, tentoraz ale už po lese a kopcoch, nie len popod ne :)
Podmienky sa oproti včerajšku trochu zmenili. Bolo chladnejšie (-5°C) ale čo je najdôležitejšie, lesné cesty v tejto oblasti boli v lepšom stave ako včera tie sološnícke. Ľadu plno, ale nepredstavoval problém. Žiadny šmyk.
Brezovské Karpaty krásne vybielené, ku koncu sa ukázala aj modrá obloha :)

Prílohy:

Komentár súboru: Dobrovodská Dolina a cesta popod hrad.
1.jpg
1.jpg 204.94 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: O novej modrej značke na Brezovú som tu kedysi (pred rokom) písal. V úseku kde križuje asfaltku (nad Borovou dolinkou) je ale zatretá... Inde sú značky neporušené.
2.jpg
2.jpg 225.39 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: V okolí Vrátna všetko biele. Krásne bolo, milo ma les prekvapil.
3.jpg
3.jpg 225.62 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Koniec asfaltky v lokalite Ký(í)čer. Volám to tu jednoducho, otočka. K žltej značke ide dole lesná cesta.
4.jpg
4.jpg 143.92 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pár metrov napravo je výhľad, dnes ale nebol :)
5.jpg
5.jpg 161.41 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Od žltej značky sa na rozhraní chotárov odpája lesná cesta. Najprv som si zanadával, že prečo to tu je také vyjazdené (žiadne blato, všetko zmrznuté na kameň), ale potom som bol rád, keďže bez prejazdených koľají by som sa mohol otočiť. Sneh mimo ciest bol v týchto polohách zjazdný len dole kopcom. V smere hore bez šance.
6.jpg
6.jpg 183.69 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Takže po takejto vyjazdenej lesnej ceste som pohodlne prišiel až na vrchol. Na vrchol zďaleka známeho kopca, ktorý je v tejto oblasti významný, neprehliadnuteľný, podobne ako pre Záhorie kopec Vysoká. Jednoducho Klenová (585m) :)
7.jpg
7.jpg 269.09 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kúsok cez les po tvrdom snehu na lesnú cestu a následne na červenú značku (tá ide vpravo). Naľavo dobrá lesná cesta obchádzajúca Klenovú.
8.jpg
8.jpg 113.41 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Potom ľahko dolekopcom až na Cerník. Tu sa už objavilo aj slnko.
9.jpg
9.jpg 212.93 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kúsok nad nádržou, ma hneď napadlo, že to tu vypadá presne ako lesná cesta na D.Kobyle. Normálne keby ma tam niekto preniesol, ani by som nespoznal rozdiel.
10.jpg
10.jpg 184.96 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vodná nádrž Chtelnica. Rád navštevujem vodné nádrže, ako krajinný prvok sa mi páčia.
11.jpg
11.jpg 165.09 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pod Výtekom som to stočil doľava a krajom lúky prišiel k poliam. Cesta bola krásne blatová. Ale blato bolo zamrznuté :)
12.jpg
12.jpg 135.53 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Podvečer nad Dobrou Vodou a pozostatok rozjazdenej snehovej kaše. Opäť, všetko zamrznuté.
13.jpg
13.jpg 172.79 KiB thumb_up0thumb_down

21.12.2012 - 19:28:24
00
Dnešný príjemný výjazd.
Navštívené opäť zaujímavé lokality. Biele snehovo-ľadové lesy sú krásne, ani na minútu mi nie je smutno za letom, takto sa mi to páči.
Dá sa jazdiť aj po najväčšom blate, keďže to je zmrznuté :)
Teplota -4°C, obloha smutná, Najlepšie je aj tak to, že nefúka žiadny vietor. Na to sa ľahko zvyká :)
Ako tradične, nižšie fotky miest, ktoré tu tak často nie sú :)

Možno to niekomu príde divné, že prečo sem tie fotky dávam. Stále a stále. Nuž, preto, že ma to baví. Keď ma to baviť prestane, tak potom nebudú :) Mám rád keď to niekomu otvorí oči, že čo je všetko okolo nás. Ten kto to všetko nepozná, nech si váži pocit, že to môže následne objavovať. Samozrejme, len ak daný človek tak vníma výjazdy. Vidieť zaujímavé veci a poznať blízke lokality.

Prílohy:

Komentár súboru: Stúpanie po červenej značke, cesta je každým rokom horšia a horšia.
1.jpg
1.jpg 151.9 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Asfaltku na Suchánku križuje trasa lesnej železničky. Bola to vetva od Dobrovodskej fabriky (tam kde je závod Zlatá studňa) a tu po nejakých 300m (vľavo) končila.
2.jpg
2.jpg 235.59 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Známa hájenka Suchánka. Táto nová bola postavená po vojne. Pôvodná (stará) Suchánka stála o cca 200 metrov ďalej. Bola zbúraná a namiesto nej postavená táto. Od 80.rokov tu už nebýva žiadny lesník. Je tu prameň.
3.jpg
3.jpg 245.01 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Dolekopcom do kameňolomu sa muselo ísť opatrnejšie. Vodná nádrž Jablonica.
4.jpg
4.jpg 124.18 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zaujímavé spestrenie v podobe odhrnutých závejov v stúpaní k plynovej stanici.
5.jpg
5.jpg 126.63 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Nezdá sa to, ale výšlap na kopec Mníšek v smere od Jablonice je celkom výživný :) Fotka nebola farebne upravovaná, takáto šeď bola všade. Iba žltý bicykel to tu spríjemňoval :)
6.jpg
6.jpg 153.83 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Opäť známa lokalita, Bojková. Je tu domov dôchodcov, príjemné kľudné miesto. Pri budove končí asfaltka z Rozbehov.
7.jpg
7.jpg 251.73 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lesná cesta spájajúca Jablonicu a Trstín je ľahká a dobre zjazdná. Akoby taká magistrála. Tu sa od nej odpája zelená značka, ktorá klesá k železničnej stanici Buková. Ja som ale išiel treťou cestou, úplne vľavo. Je to pohodlnejšia spojnica k červenej značke. Aj v smere hore.
8.jpg
8.jpg 205.9 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Myslím, že takáto fotka tu ešte nebola. Jedná za o železničný tunel trate Trnava-Kúty, ktorý pretína Malé Karpaty. Myslím, že je fajn vedieť, že niečo také tu je. Ľahko dostupné. Toto je portál v Rakovej.
9.jpg
9.jpg 340.5 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ku koncu vojny pri ústupe, ho nemčúri odpálili.
10.jpg
10.jpg 169.34 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Rázcestie smer Mihalinová vľavo, Cerová v strede a Raková napravo.
11.jpg
11.jpg 184.04 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lesná cesta od Mihalinovej (Chotárna cesta).
12.jpg
12.jpg 171.58 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kúsok ďalej. Dva týždne dozadu tu ešte nič nebolo.
13.jpg
13.jpg 213.99 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tradične aj jeden záber so mnou. Na lúke Piešti.
14.jpg
14.jpg 142.54 KiB thumb_up0thumb_down

22.12.2012 - 20:01:35
00
jablonický tunel pekné.inak ten ľad nič moc.
22.12.2012 - 20:40:25
00
Musím sa priznať, že na opačnej strane tunela, zo strany Jablonice som ešte nebol.
Kúsok ďalej od tejto strany tunela, pri výhybni Dúbrava, som bol viac krát, vedie tadiaľ cesta cez lúky, v mieste od fotky 6.

Tunel má 900m, čo je na dané pomery celkom dosť, kto má cestu okolo, oplatí sa pozrieť trnavskú stranu, od červenej značky je to možno 100metrov po panelovej ceste okolo chát.

Táto zima je zvláštna, nie je mi zima na prsty, nevadí mi jazdiť dlhšie trasy v mínusových teplotách, nevadí mi ľad na lesných cestách a asfaltkách. Sranda. Bicyklom to nie je, skúšané na dvoch diametrálne odlišných kusoch a vždy s rovnakým výsledkom. Pozitívnym :)
Čiže tak. Jazdiť treba normálne a s rozumom, potom nie je žiadny pád ani šmyknutie. Náročnosť výjazdu treba prispôsobiť svojej kondícii. Odmenou je krásny les, ticho, kľud, zimou zmenené známe lokality. To v lete nebude. Vtedy bude nuda a stereotyp :lol: Jazda bola pre mňa úplne bezproblémová. Keby nebola, tak asi nepôjdem tri krát za sebou trasami, ktoré som tu prezentoval :)

Nikto sa síce na zobrazenie trás v mape nepýtal, ale kto chce tu ich uvidí http://mapy.hiking.sk/?trasa=hmOe3
23.12.2012 - 14:16:03
00
dnes to bolo ladove kralovstvo

Prílohy:

sakrakopec.jpg
sakrakopec.jpg 83.68 KiB thumb_up0thumb_down

23.12.2012 - 20:14:32
00
keyboard_arrow_up