etrex 30 dokaze bez problemov robit zaznam tras ci navigaciu pozdlz nich, ma uplne iny cipset ako trieda oregon a dakota (podporuje aj glonass) a aj kvoli tomu ma podstatne lepsiu vydrz. SK Mapa k pristroju sa pribaluje iba cez obchody zo slovenskeho distribucnehu kanalu a na to si treba dat pozor pri kupe (alza, hej, mall... su ceske firmy),aj bez patchovania sa da dohrat jedna bitmapa ale s citelnym obmedzenim, ktore treba dodrzat. Drziak na bike by som urcite istil este niecim. Ak mate v pristroji routovaciu mapu dokaze navigovat aj po cestach. Je ANT + kompatibilna a teda vie zaznamenavat aj udaje z kompatibilnych senzorov ako je pulzmeter, senzor kadencie, externy teplomer, v inej teme su aj odkazy na free mapy na baze openstreetmaps ktore su vo vychytenych regionoch dost kvalitne. Treba aj citat materske weby vyrobcov, je tam zodpovedanych vela miestnych dohadov.

Pokial ide o support tak Garmin je určite dobrá voľba. Topo mapa SK nieje nič moc ale ak do prístroja nahráš ešte vrstevnice lesných ciest tak je to super nástroj na orientáciu. Vskúšané na biku aj na skialp. Výdrž batérií je fakt super a ovládanie je tiež intuitívne
To že eTrex podporuje Glonass som nevedel no určite to poteší. Fitness funkcie podporujú obe masinky no cena kadencaka a pulsmetra je v skutku šialená oproti cenám na Cyklokomp.
27.12.2012 - 22:17:34
00
pulsmeter ani kadencak nepotrebujem (zatial to teda nie je prioritne, samozrejme som rad ze taketo prislusenstvo je), nerobim vrcholovy sport. naozaj to chcem hlavne kvoli navigacii lebo uz som bol raz na hrane ze sa mi skoro vybil mobilny telefon a nebolo by to bohvie co :) no a v neposlednom rade telefon si urcite nevylozim na rajdy, aj preto idem skor to pristrojov na to urcenych. no objednal som ho, skusenosti urcite napisem
28.12.2012 - 09:41:02
00
Som dlhoročný "garmiňák" a zatiaľ len spokojnosť. Teraz však uvažujem vymeniť svoju Vistu HCx za niečo s väčším displejom. Oči už vekom odchádzajú a vyťahovať okuliare obťažuje... eTrex 20 a 30 majú temer rovnaký displej (3.6 x 4.3 cm), Dakota len o chlp väčší (3.6 x 5.5 cm). Čítať texty je problém.
No, keď si objednal, tak radím neskoro. Možno pomôžem niekomu inému.
28.12.2012 - 09:58:33
00
ja uz som tiez rozhodnuty pre ten etrex 30, ale ak vies co su tie basic mapy tak mozes napisat:) je to daky zaklad, hlavne tahy v okolitych krajinach atd? abo tam nic take nie je?
28.12.2012 - 10:14:25
00
Kice dik za komentar. Ja som mlady, oci sluzia este dobre tak snad bude dobre
28.12.2012 - 10:49:58
00
... Teraz však uvažujem vymeniť svoju Vistu HCx za niečo s väčším displejom. Oči už vekom odchádzajú a vyťahovať okuliare obťažuje... eTrex 20 a 30 majú temer rovnaký displej (3.6 x 4.3 cm), Dakota len o chlp väčší (3.6 x 5.5 cm). ...

S väčším displejom na bike, to vychádza na Oregon. Aj keď je to vyšší rad garmiňáckych navigácií, tak dnes už cenový rozdiel medzi napr. eTrex 30 a Oregon 450 nie je až tak veľký. Rozdiel v cene je cca 30%, ale rozdiel vo veľkosti displeja v pixeloch je 2,5-násobný. V praxi to znamená, že na displeji môžeme mať zobrazené 2,5-krát väčšie územie pri rovnakom rozlíšení.
28.12.2012 - 14:05:55
00
aha vy ste to mysleli ze na bike sa hodi vacsi display? :) konecne som pochopil, ale tak to mi nejak nevadi, nepotrebujem letiet podla navigacie, ked sa zamotam tak zastanem, nikam sa neponahlam :), plus mensi display by mal zrat menej a o vydrz mi ide v prvom rade
28.12.2012 - 14:10:26
00
aha vy ste to mysleli ze na bike sa hodi vacsi display?
Nie, takto to tu nikto nenapísal. Každému sa môže hodiť niečo iné. Každý má iné preferencie.
28.12.2012 - 14:19:26
00
ja uz som tiez rozhodnuty pre ten etrex 30, ale ak vies co su tie basic mapy tak mozes napisat:) je to daky zaklad, hlavne tahy v okolitych krajinach atd? abo tam nic take nie je?


Áno, Garmin prístroje obsahujú natvrdo nahratú základnú mapu, aby si sa vedel orientovať aj keď pre danú oblasť nenahráš/nezobrazíš inú podrobnejšiu mapu. Záleží od oblasti, ale tá základná mapa je na hranici použiteľnosti. Pre predstavu prikladám obrázok displeja starej dvanástky.

Prílohy:

garmmap12b.jpg
garmmap12b.jpg 22.61 KiB thumb_up0thumb_down

28.12.2012 - 14:41:26
00
aha vy ste to mysleli ze na bike sa hodi vacsi display? konecne som pochopil,


Nie, ja som to tak nemyslel. Ja na malej Viste už mojimi očami bez optiky neviem prečítať mnohé texty ani normálne v kľude.
Ani neviem veľmi posúdiť špecifiká použitia na bajku, lebo ja GPS využívam univerzálnejšie: lietanie, turistika a až potom bajk.
28.12.2012 - 14:50:54
00
no ved kupima uvidim :) spekulovat by som spekuloval do leta a aj tak potom kupil daco ine jak sa poznam :D
28.12.2012 - 15:23:15
00
Používam Garmin OREGON 450 a spokojnosť.
28.12.2012 - 17:24:51
00
Ja som si pred cca 2 mesiacmi zadovazil GARMIN OREGON 450 + SK TOPO + drziak na bike.Nemozem si to vynachvalit.Vydrz super, display tiez.Kupoval som cez lacnyjozko.sk.Vysla ma komplet na 280€.Mozem len odporucit.Takto to nejako vyzera na biku.

Prílohy:

_DSC8769.JPG
_DSC8769.JPG 188.94 KiB thumb_up0thumb_down

28.12.2012 - 23:35:33
00
tak vcera som bol zobrat garmina. navod popisuje asi 20% funkcii ktore ma, najskor ovladanie pre mna dost netradicne ale po 2 hodinach hrania aj s programom base camp je to naozaj parada. dnes pojdem otestovat do terenu. este jedna malickost, vzdy ked zapnem garmin zacne nahravat trasu, toto spravanie sa da ovladat len v nastaveniach mapy alebo da sa aj nejak zapnut nahravanie trasy na zelanie? tj. nieco ako je na locuse ze zacni nahravat

Prílohy:

garmin.jpg
garmin.jpg 82.35 KiB thumb_up0thumb_down

29.12.2012 - 10:12:02
00
no uz mam aj ja etrexa 30 :), som z toho sice este furt jelen ale uz to zacinam kus chapat. hlavne tie mapy kym som dake rozbehal to bolo, nakoniec som potahal dake unlocknute img a tie stacilo nahrat a ide to. sice niektore z nich nejdu na pc v tom base campe, netusim preco ale kaslat na to :), aj tak ten program mi pride daky divny

nahravanie trasy som videl niekde v setupe ze sa dalo vybrat ci ma stale nahravat alebo nie, ale kde tak to ti uz nepoviem, neviem to teraz narychlo najst :)
06.01.2013 - 23:49:03
00
keyboard_arrow_up