s tou sorou...tu niekto pisal ze pri takej priemerke sa rychlo rozladi...

to podla mna ale nieje uplna pravda...to ze je sora tazitko oproti niekolko nasobne drahsim sadam ok...ale ak clovek nejazdi prevody a nepreraduje ako debil tak sa nema preco rozladovat nejako rychlo... :)

ja tiez jazdim jednu zo zakladnych sad od campy-campagnolo veloce 2012 a radi rychlo presne a nerozladuje sa... takze samo neries to ze jazdis so SOROU ale radsej dalej jazdi ;) nie vsetci maju prachy na top vybavu na bajku...a aj tak to nieje o tom na com clovek jazdi...ale o tom co ma clovek natrenovane :)
01.01.2013 - 20:35:45
00
Ako peniaze na to boli, su (a dufam ze aj budu) ak by som chcel vymenit sadu stacilo ak by som vymenil iba: dualy (105-ultegra) potom prehadzovac(tiez 105 alebo ultegru) kazetu (10sp) a retaz? kluky by som mohol nechat spolu aj s presmykacom?
01.01.2013 - 20:48:11
00
myslel som to tak ze nie kazdy ma na dura ace od shimana alebo na super recor od campy ;-) ale aj tak ide hlavne o to kolko ma clovek natrenovane a nie az tak velmi o to na com jazdi ;-)
01.01.2013 - 22:20:38
00
misko zabudol si este na drahsiu znacku :P
no ja ked som si kupoval bajk,tak som vedel prd o tych kvalitach prehaziek,ale ako tu citam,tak by ma asi chytal slak kebyze sa to rozladuje,cely rok som na tej ultegre nic neprestavoval
01.01.2013 - 22:38:57
00
inak to je riadena haluska s tou tiagrou a rozladovanim , stryko ju mal celkom dlho a v pohode teraz ju ma kamosov foter a v pohode ale to su ludia co aj keby sa daco pokazilo su to schopny okamzite opravit bez dlhych reci, proste su zvyknuti , inak ak sa nieco jemne rozladi sak na bowdene je take koliesko ktorym si to dostelujes aj za jazdy ,nie ??
01.01.2013 - 22:43:48
00
inak to je riadena haluska s tou tiagrou a rozladovanim , stryko ju mal celkom dlho a v pohode teraz ju ma kamosov foter a v pohode ale to su ludia co aj keby sa daco pokazilo su to schopny okamzite opravit bez dlhych reci, proste su zvyknuti , inak ak sa nieco jemne rozladi sak na bowdene je take koliesko ktorym si to dostelujes aj za jazdy ,nie ??

Neviem ako je to u inych dualoch, ale SORA ma tusim to "koliesko" priamo na prehadzovaci. Tiez som sa s tym trosku pohral a radi to lepsie. (Co sa vlastne moze rozladit. ved ak to vyladis tym "kolieskom" tak by to malo byt OK a to nie je ziadna veda.) ci?
01.01.2013 - 22:57:23
00
ano presne ziadna veda vacsinou je treba len trosku viac napnut lanko co je banalna vec
01.01.2013 - 23:11:21
00
misko zabudol si este na drahsiu znacku :P
no ja ked som si kupoval bajk,tak som vedel prd o tych kvalitach prehaziek,ale ako tu citam,tak by ma asi chytal slak kebyze sa to rozladuje,cely rok som na tej ultegre nic neprestavoval


naschval som dal top modely tych znaciek...lebo som si vsimol ze poniektory ludia proste ak mas nejaku nizsiu radu a nie tie najvyssie tak hned vravia ako je to na...dve veci.....tiez som nemusel zatial nic nastavovat...vravim....aj tie nizke rady su v pohode a nerozladuju sa pokial clovek neradi ako pako a nejazdi debilne prevody....

a k rychlosti radenia....moje veloce radi rovnako rychlo ako kamaratov chorus.... :-) hlavny rozdiel vidim len v hmotnosti....
01.01.2013 - 23:43:47
00
sora nesora kto jazdi a trenuje poctivo vysledok sa dostavi pri akejkolvek sade. ked sa da priemerka 30 dosiaknut aj na horaku snad cestak to zvladne tiez :lol: ja len tak nahlas rozmyslam moc sa v tom nevyznam. tmaxovi ste uz na smiech :)
02.01.2013 - 00:00:53
00
misko: este raz a polopate: este existuje ina a drahsia znacka,nie sada...
presne ako pise matvej,je to o nohach,bajk moze byt aky chce


Naposledy upravil canopus dňa 02.01.2013 - 02:20:38, celkovo upravené 1 krát.

02.01.2013 - 00:37:37
00
inak to je riadena haluska s tou tiagrou a rozladovanim , stryko ju mal celkom dlho a v pohode teraz ju ma kamosov foter a v pohode ale to su ludia co aj keby sa daco pokazilo su to schopny okamzite opravit bez dlhych reci, proste su zvyknuti , inak ak sa nieco jemne rozladi sak na bowdene je take koliesko ktorym si to dostelujes aj za jazdy ,nie ??

Mne sa po výmene rámu začala rozlaďovať ultegra a robilo to práve to koliesko medzi rámom a bowdenom . Jednoducho to dobre nedržalo a pri jazdení to koliesko bowden otáčal. Pomohla výmena.
http://www.cykloobchod.sk/product_info.php?cPath=50083_50087&products_id=101918
02.01.2013 - 00:44:46
00
Aj tak oproti iným sadam je sora za opicami je 8kolo až tohto ročný model 2012 je 9kolo čo nieje bohvieaký posun oproti 105ke a vysie a oproti campagnolu ktore ma všetke sady na 10kolu počinaje xenonom
09.01.2013 - 22:12:31
00
to SamoOo: podľa mňa máš na 15 rokov super bike. Ja som jazdil na Sore (teraz Ultegra) a na rovine to môže byť úplne jedno. Hmotnosť aj tak nehrá rolu. Jediné čo mi vadilo bolo to nepraktické radenie ťažších prevodov
11.02.2013 - 10:50:37
00
Jazdil som Soru do teraz 2 roky a nebolo ziadne strasne rozladovanie... A priemerka napriklad na vyjazde BA-Pezinska Baba-Pernek-BA 32 km/h ....ale cez leto :)
11.02.2013 - 14:30:17
00
sak vravim ze nejde o to aku sadu na bajku mas ;-) ale o to co mas v nohach :-) a rozladovanie zalezi predsa hlavne od toho ako rychlo sa natiahne lanko nie??
11.02.2013 - 14:59:43
00
keyboard_arrow_up