Ano Andrej, ta zakladna Zora. Dik za link. Aj ked 340 € je uz trosku dalej od tych 180-230 co som si pamätal. :lol:

Tvar kuzela ma netrapi (kuzel je vzdy kruhoveho prierezu, teda tvar je jasny), trapi ma ale samozrejme uhol vyzarovania a vyvazenost intenzity osvetlenia v celej ploche, ktoru kuzel pokryva. Ak je stred prilis intenzivny a okraje uplne tmave, tak je to nanic. Ale to som zatial neriesil kedze momentalne sa nechystam kupovat. Ak je to slabe miesto tej Zory, tak je to dost skoda, lebo vyzerala byt perfektne zmaknuta po kazdej stranke. Potom za tie peniaze naozaj asi nestoji a lacnejsi konkurenti ju prevalcuju...
09.01.2013 - 17:46:59
00
jasne, s kužeľom máš samozrejme pravdu, nenapadlo ma výstižnejšie pomenovanie. Išlo mi o to, že okrem rovnomernosti pokrytia u Fenixu riešili aj viditeľnosť do diaľky a zároveň na blízko + poriešili tým aj to, že BT20 neoslepuje ľudí v protismere (veľké plus). Preto keby som vyberal zo značkových svetiel, tak by som vybral BT20 a nie Lupine ani nič iné.
09.01.2013 - 18:12:06
00
tiez sa mi zda, ze "trochu" zdrazela. dokonca by som povedal, ze cena za supravu (+ nabijacka, akku...) je uz znacne mimo moznosti bezneho stredoeuropana. aj ked svetla ma bezkonkurencne najviac
nejake foto z terenu http://forum.fotonmag.cz/index.php?act=attach&type=post&id=10852
09.01.2013 - 18:38:17
00
chalani mne to pripada ako v teme fotografovanie. cim viac mpx tym lepsi fotak :lol:
tu cim viac LM tym lepsie ale 6000LM uz na bike nie je. mozno na nejake nocne zjazdarske preteky :) zdravy rozum mi vravi ze by som to na biku nechcel vlacit ani keby to stalo 30€.
09.01.2013 - 18:56:48
00
Ja som prešiel z prdítka na AAA baterky na jednu XML... a chcem viac, VIAC LM! :D Úprimne som čakal od toho svetla viac svetla, no ale predstaviť si 6 kusov XML-iek keď jedna presvieti diaľkáče na aute... Chcel by som :)
09.01.2013 - 19:04:19
00
matvej11: úplný súhlas, pri tých tisícoch lumenov sa aj tak stiahnu zreničky a v konečnom dôsledku je dosť možné, že uvidíš menej, ako so slabším svetlom. Dobrý "beam pattern" a farba svetla sú ďaleko dôležitejšie ako lumeny.
09.01.2013 - 19:15:06
00
Popravde, tiež som od toho XMLka čakal trocha viac, no možno k tomu prispel aj dosť nerovnomerný kužel, respektíve dosť zlá vyváženosť intenzity osvetlenia v celej ploche, ktorú kužel pokrýva :-)

No dnes v hmle boli tak či tak lumeny naviac skôr kontraproduktívne :-)
09.01.2013 - 20:33:47
00
Ad Zora vs. Fenix:

Z tej fotky kuzela co postol Andrej to nevyzera s tou Zorou vobec zle (nie je uzky). A samozrejme, ze 6 XM-L diod je zbytocnych. Ja som myslel ten zakladny model Zora 4xXM-L T5. Ma teplejsi ton (4900 K) ako ostatne, pri 20% vykonu dava cca 590 lm (na stupania je to luxus) a pri 60% vykonu dava cca 1640 lm (to je uz celkom luxus aj na zjazd). Nikde nie je napisane, ze standardne treba pouzivat svetlo na plny vykon. Tych maximalnych 2750 lm sa moze hodit aj v situacii mimo bajku. Jeden nikdy nevie.

A pozrel som si ten Fenix BT20. Asi si ma chcel pobavit bedo, ze? :) Ako mozes porovnavat svetlo s teoretickym maximom 750 lm uchytavane na rajdy cez gumovy pruzok (strasna debilina) s nasobne vykonnejsim aj drahsim svetlom typu Zora? Porovnavaj porovnatelne. A tie nezmysly o stiahnuti zreniciek a horsom videni pri lepsom osvetleni su velmi zly vtip. Netreba obhajovat svoju pravdu za kazdu cenu...
09.01.2013 - 20:48:41
00
Jezus, pokiaľ Ti vyhovuje trebárs 10000lm, kľudne ich maj, mne je to jedno, ja som vychádzal z vlastných skúseností a písal som o tom, že ja by som si vybral BT20. Ale keďže nejazdím potme často, úplne mi zatiaľ stačí jedna UF-2100 svietiaca na polovičný výkon za cca. 20€ aj s akumulátorom. :)
09.01.2013 - 21:11:59
00
chcel by som len upresniť/doplniť svoje predošlé príspevky:
- ledka v Starlighte nie je noname, ale 3W Helixeon od taiwanskej firmy Helio, prípadne jej čínska kópia (u Číňana človek nikdy nevie :)). Skúsil som čerstvo nabité AAA akumulátory a svieti pekne, akurát dosť studeno. Iné využitie už pre tie akumulátory nemám, tak poslúžia aspoň takto.
- ledka v SK68 vyzerá byť XR-E (v čelovke je XP-E). Čelovka je dosť dobre použiteľná na blízko po odmontovaní šošovky - krásne široké rovnomerné pokrytie, aj keď tiež dosť do studena na môj vkus. Čiže mením názor zo "skôr nedoporučujem" na "dá sa". :)
10.01.2013 - 15:56:02
00
Ad Zora vs. Fenix:
A pozrel som si ten Fenix BT20. Ako mozes porovnavat svetlo s teoretickym maximom 750 lm uchytavane na rajdy cez gumovy pruzok (strasna debilina) .
Jezus BT20 mam doma otestovanu ale recenzia je stopnuta predajcom. CO sa tyka gumickoveho uchytenia tento sposob pouziva aj Lupine ( aj ini )v podstatne drahsich svetlach, takze slovo "debilina" nieje na mieste. Ak je to tvoja skusenost daj typ svetla co pouzivas urcite to niekomu pomoze.
10.01.2013 - 16:59:33
00
To ma privádza k otázke - nemali by sme už pomaly vidieť nejakú recenziu na BT20 od jedného z členov tohoto fóra? ;)
Recenzia je spracovana aj slovne aj formou DVD ale zverejnenie stopol dovozca svetiel, takze urcite sa objavi. Fenix BT 20 je velmi slusne svetlo a najvecsie + je fakt vyborne zmaknuty reflektor ktory spolahlivo nasvieti priestor pred kolesom az do vzdialenosti 30 - 50 m.
10.01.2013 - 17:09:07
00
konecne som dal dokopy daku tabulku bateriek co mam, tak tu je:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvhDKV2pMiRzdEI5VElYcUtwYTgtUEFHUWtjX0ItS2c

vybijal som ich len do 3.1V menej neslo cez tu nabijacku co mam, takze este kusok by sa z nich dalo asi vyzmykat :)
10.01.2013 - 20:05:42
00
capulo tieto TrustFire "3000mAh" nemáš? V komentároch píšu reálnu kapacitu okolo 2400mAh. Inak tie Angelfire sú zabité, napísaná 3200mAh a reálna štvrtinová :D
10.01.2013 - 20:55:05
00
tie trustfire 3000 som objednaval teraz nedavno, su niekde na ceste, ked pridu tak dohodim :), a henten angelfire to bola k dakemu svetlu a uz na dotyk bola daka lahka... :), sanyo podla ocakavania nesklamali
10.01.2013 - 21:48:46
00
keyboard_arrow_up