Mam problem s vidlou Fox Talas 120-150. Mala by fungovat v tychto dvoch polohach, ale problem je, ze ked znizim zdvih na 120, tak ide dole len na 130. Chod vidly je inac v poriadku v oboch polohach.
Mate s tym niekto skusenosti, popripade navrhy ako to riesit?
17.01.2013 - 18:32:27
00
Nie je v nej prilis vela oleja?
17.01.2013 - 19:48:59
00
meral si to cez klzáky? Mám tú istú a tiež sa mi zdá že ide dole len akoby na 130,ale dlžka klzakov nie vždy zodpoveda zdvihu :)
17.01.2013 - 19:56:36
00
Systém Talas nikdy nefungoval ani nebude fungovať presne na milimetre. Zatiaľ som ešte TALAS 4 (dvojpolohový) v rukách nemal ale staršie systémy (II a III) mali spodnú polohu vždy vzdialenú 5-10mm od tej písanej. V trojpolohovej verzií bol napr. aj rozdiel, keď bola vidica v strednej polohe presunutá z tej najvyššej alebo najnižše.

Nie je však až tak podstatné či má vidlica po znížení reálny zdvih presne ako je niekde napísaný. Dôležitejších je milión iných faktorov vidlíc...
17.01.2013 - 21:03:08
00
meral si to cez klzáky? Mám tú istú a tiež sa mi zdá že ide dole len akoby na 130,ale dlžka klzakov nie vždy zodpoveda zdvihu :)


V hornej polohe t.j. 150 maju presne, takze by som povedal, ze dlzka zodpoveda

Systém Talas nikdy nefungoval ani nebude fungovať presne na milimetre. Zatiaľ som ešte TALAS 4 (dvojpolohový) v rukách nemal ale staršie systémy (II a III) mali spodnú polohu vždy vzdialenú 5-10mm od tej písanej. V trojpolohovej verzií bol napr. aj rozdiel, keď bola vidica v strednej polohe presunutá z tej najvyššej alebo najnižše.

Nie je však až tak podstatné či má vidlica po znížení reálny zdvih presne ako je niekde napísaný. Dôležitejších je milión iných faktorov vidlíc...


Ak je toto pravda, tak potom v poriadku. Vec sa ma tak, ze mne to viacmenej ani nevadi, pretoze ako som pisal, chod je uplne v poriadku v oboch polohach. Len som sa bal, aby to nepredurcovalo nejake ine problemy, ku ktorym by mohlo dojst, keby som to teraz neriesil.
18.01.2013 - 09:02:22
00
keyboard_arrow_up