a kontinentálne nie?
21.01.2013 - 10:59:25
00
bedo: precitaj si nieco o Gregovi Lemondovi a celej jeho kariere, hlavne tej po roku 1990 kedy prislo EPO :) (a to Lemond podla mna nebol uplne cisty, aj ked teda sa to o nom tvrdi, akurat nefical na hentych novodobych veciach. Kazdopadne to bol genetickymi parametrami supertalent aky dlho po nom nebol)
21.01.2013 - 10:59:40
00
katko, vsetky ..
21.01.2013 - 11:00:37
00
pro tour timy budu vzdy o krok pred dopingovymi komisarmi

to im nakoniec nemusi stacit, kedze za zacalo upratovat spetne
21.01.2013 - 11:13:57
00
ice29: Každý liek, predtým než je uvedený na trh, musí prejsť klinickými testami a nikto sa nad tým nepozastavuje. Prečo neviem nikde nájsť kontrolovanú klinickú štúdiu o vplyve EPO na výkonnosť? To je jedna z vecí, ktorá mi chýba v tejto kauze - tzv. "hard data", nie domnienky, dohady a názory. Na základe čoho potom príslušní ľudia rozhodli, že je to doping? Pokiaľ tieto veci nie sú transparentné, potom to podľa mňa len vytvára priestor na korupciu (rovnako ako nástenkové tendre a nezverejňovanie zmlúv, v princípe ide o rovnakú vec).
21.01.2013 - 12:14:11
00
bedo: nedavny clanok
http://www.mtbiker.sk/clanky/5753/uzivat-epo-nema-vyznam-nezvysuje-vykon-ohrozuje-zdravie.html
21.01.2013 - 12:41:31
00
bedo: Co tym myslis? Ved studii o vplyve EPO na ludsky organizmus bolo vela, este v 80/90tych rokoch, ked sa uviedli prve pripravky so syntetickym EPO na trh. Takisto v modernejsej dobe je stale dost studii.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=lundby%20epo
alebo si tam daj len hladat "erythropoietin", najde ti tam vyse 1200 clankov.
Nejake vseobecne info su aj tuna, s par rokmi kedy FIS zakazala pouzite EPO ked zistila, ze to zvysuje hemoglobin.
http://www.sportsci.org/news/news9701/EPOfeat.html

Alebo cakas ze niekto robil zvlast studie specialne na vykonnost cyklistov, lyziarov, bezcov, plavcov, kde nejakym sposobom merali ich casy? :)
21.01.2013 - 12:42:13
00
ice, jasne, že nejaké klinické testy sú, veď EPO sa normálne využíva na medicínske účely ako schválený liek. Myslel som niečo také, že na tom zozname zakázaných látok by bol uvedený odkaz na klinickú štúdiu, ktorá by ukázala na zvýšenie výkonnosti, nech si každý môže urobiť vlastný záver. Veď je to v záujme tej antidopingovej komisie - pozrite sa, tu máme štúdiu, ktorá dokumentuje zvýšenie výkonnosti pri užívaní EPO/kofeínu/zeleného čaju/ovsených vločiek/čohokoľvek v porovnaní s placebom. Proti tomu by sa dalo len ťažko argumentovať. Otázne je, kto by prišiel o svoje miliardy, keby sa ukázalo, že daná substancia vlastne vôbec výkonnosť nezvyšuje.

filini: zaujímavé, ale rovnako by som rád videl "hard data".
21.01.2013 - 13:28:58
00
Bedo nechceš robiť LA obhajcu? Svojimi otázkami a dohadmi by si UCI a USADU "určite položil" do kolien. Pri vyrovnanosti jazdcov vo výsledných časoch, keď rozhodujú doslova sekundy je to niečo navyše (doping) kľúčové. Stačí mierna indispozícia v niekoľko kilometrovom stúpaní a je z toho nevymazateľná strata. Taký Lance by už do rádia fuckoval: "Kde je ten motorkár, tí vzadu sú už mŕtvi, dám si svôj kokteil huhu - drink a spravím si nejaký nepodozrivý náskok." Ps: Ináč tie jeho nástupy v kopcoch ... Ulrich štatista, Mayo štatista. Snáď ešte Marco Pantani, ale ten mal kvalitnejší matroš.
21.01.2013 - 13:38:13
00
Jaroh papier znesie vela,ale kazdy v nieco veri to je fakt.Tak ci tak su to len cisla a pravda moze byt kdekolvek.
21.01.2013 - 13:46:12
00
Presne Tonito, každý v niečo verí. Rozoberať o koľko komu doping pomohol, je irelevantné. Podstatné je, že ho zobral s vedomím, že ide o niečo zakázané, nečestné - vyslovený podvod. A teraz "poľutujme" notorického klamára Lancea, že vyslopal toľko chémie zbytočne.
21.01.2013 - 14:12:09
00
Taký Lance by už do rádia fuckoval: "Kde je ten motorkár, tí vzadu sú už mŕtvi, dám si svôj kokteil huhu - drink a spravím si nejaký nepodozrivý náskok."

ako nič proti, ale toho motorkára počas etapy by som fakt rád videl :)

Inak neomylná viera vo vlastný názor má aj svoje pomenovanie - tzv. "Faith Based Reality". Avšak to, že človek niečomu verí, ešte neznamená, že je to naozaj tak. Preto by trochu exaktných dát nezaškodilo...
21.01.2013 - 14:21:30
00
Aj ja by som chcel vidiet taku studiu, aku ziada bedo. Aspon by sa novacik vedel rozhodnut, ci sa mu do toho naozaj oplati ist alebo nie :D (aj taketo vyuzitie sa najde)

Samozrejme, ironia (ale neodporujem bedovi).
21.01.2013 - 15:13:16
00
aby si nedopadol ako tento s jedlom rastie chut...
21.01.2013 - 15:20:07
00
Bol niekde raz clanok pisany, o uplnom amaterovi, ktory zacal trenovat a neskor doping - cielene, napisal o tom reportaz, sam som sa cudoval ako mu "pomohol". Esta sa pokusim to niekde najst.
21.01.2013 - 19:02:58
00
keyboard_arrow_up