1. Zimný MTB maratón na Slovensku

19.01.2013 - 20.01.2013
MTB maratón
Cestný beh
Bratislava, Železná Studienka, (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Výsledky, Reportáže, Foto
tak verim, ze to "neposypali" si myslel, len tak nadnesene, to som si nikde nevsimol a verim, ze kazdy normalny zimny biker, by taketo nieco ani nevyslovil..tu jen len problem, ze kvalifikovat trat ako odhrnutu, sa uplne nestotoznuje s realitou, ktora bola ina, nic viac, mozno by stacil len "balon" na dokumentovanie a nie vrtulnik a v pripade takychto podmienok, by boli financie na traktor rano pred pretekom...nic v zlom, ale tvrdohlavo tvrdit, ze trat bola odrhnuta a skutocnost bola ina je jemne povedane nelogicke...


Na Slovensku momentalne nemozu na verejnych podujatiach lietat ziadne balony. Aj nas partner z rocnikov Leto 2010, Leto 2011 prisiel rozhodnutim Leteckeho uradu Slovenskej republiky o licenciu. Prisli o nu vsetky spolocnosti.
Klikni si na tieto link:
http://www.balony.sk/novinky/dolezite-upozornenie-pre-klientov-spolocnosti-balony-sk.html
http://www.balony.sk/novinky/prevadzkovanie-vyhliadkovych-letov-na-uzemi-sr.html

Na odhrnani sa nesetrilo. Ako som pred chvilou odpisoval Milosovi 21, skor to bolo o tom ci trat odhrnutim nepokazime a znicime tak zimnu atmosferu-bajkovacku na trati na ktoru sa tak vseci dva roky tesili. A v poslednom rade, staneme sa tak tercom ineho druhu kritiky.

Podstatou toho co si tu teraz vymiename je tato informacia z nasho Facebooku z 18.1. z 17.00 hod.
"Sprava pre vsetych sutaziacich: trat je upravena lepsie ako nase cesty, obe trate su prejdene traktorom!"

Sprava reagovala na cinnost ktoru sme uskutocnili v terene v danom momente. Toto vyjadrenie nemalo znamenat ze trat bude v rovnakom stave aj 19.1. o 11:00. To znamena ze do rana mohlo napadat aj 2m snehu. Po maratone doslo k desinterpretacii toho co toto nase oznamenie z 18.1. popisovalo.

Urcite nie je nasim zamerom cokolvek zamatat pod koberec, prifarbovat, prekrucat alebo nieco v podobnom duchu.
23.01.2013 - 00:51:01
00
ok, teraz je si uz dobre len zobrat skusenosti, neviem, kto o 17.00 nevidel ten vietor a sneh a tvrdenie ala "Novy Cas" o lepsom stave cesty na Biely kriz ako cesty v Ba bolo velmi nadnesene a znicit zimnu bajkovacku pri snehovej pokryvke, ktora tu uz bola od 14-ho, tak to si uz robis srandu hadam...nerozumiem, ze stale nechces pochopit, ze ta trat nebola odhrnuta...mozno by bolo dobre pred pretekom aj nejakych predjazcov, vsak to sa kona raz za rok a ide sa az 11.00, takze o 8.00 by sa urcite nejaky dobrovolnici nasli a otestovali by trat...ale v kazdom pripade drzim palce na organizovanie podobnych aktivit...
23.01.2013 - 01:16:11
00
Zda sa mi že by ste mali polozit dlazbu od startu do ciela s vyhrievanim,aby si tzv. bikeri z trenazerov a cestakov ,ktorym uz sibe z toho trenazera a sustavneho trenovania mohli zmerat sily. 80% nema ani potuchu ake je to organizovat nieco velke. Ze sneh v zime a v lese?!
23.01.2013 - 08:32:41
00
Secko f klidze, ''tepelne dela'' mi zachranili zivot. Jedine co mi vadilo, ze v rizote som mal prilis vela syru!


No mne zas trochu vadilo, ze v tom rizote bolo prilis vela masa :-(. Kedze maso nejem, mal som smolu... Skoda, ked uz su dve jedla na vyber, mohlo byt to rizoto vegetarianske.
23.01.2013 - 09:08:24
00
Prepáč, mal som to zablokované.
Zopár foto zo spariska: 1.zimná MTB tlačenica

https://picasaweb.google.com/102055679945396644832/ZimnyMTBMaraton?authkey=Gv1sRgCPCyncuGrcX_2gE#


No amen tma. Prisámbohu to vyzerá ako odsun Nemcov po Stalingrade :-)
Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale toto nazývať bajkmaratónom...
23.01.2013 - 11:02:31
00
Definitívne výsledky aktualizované k 23.1.2013
23.01.2013 - 11:25:04
00
Report by MTBS.cz
23.01.2013 - 11:33:31
00
Závěje sněhu a teploty pod bodem mrazu. Přesně tak to vypadalo na trati pátého ročníku 1. Zimního MTB maratónu nedaleko Bratislavy.

co im drbe? skoro centrum mesta a oni napisu nedaleko BA :rofl:
23.01.2013 - 11:42:04
00
No amen tma. Prisámbohu to vyzerá ako odsun Nemcov po Stalingrade :-)
Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale toto nazývať bajkmaratónom...

Ide sa za každého počasia, kým nie je ohrozené zdravie pretekárov. Každý aspoň približne vedel do čoho ide. Podobne v lete počas nečakaného dažďa to môže vyzerať podobne a každý môže odmietnuť účasť :)
23.01.2013 - 11:48:59
00
jeden tam slape na biku na tych fotkach .. takze asi to take zle nebolo
23.01.2013 - 12:06:54
00
Nebolo to myslené ako sťažovanie sa, skôr také smutné konštatovanie :-)
23.01.2013 - 12:47:15
00
Neviem za co sa mame ospravedlnovat, co iny hodnotia ako idealne druhy oznaci za katastrofalne.

Ked si pozries komunikaciu pred maratonom na tomto fore alebo na fore nasho webu, ked sme odkomunikovali zmenu trate na lahsi variant "B" kde sa ide po asfaltke, boli sme zasypany kritikou, typu "konecne napadne sneh a vy to teraz davate na asfaltku, to mozeme ist rovno na hradzu"

Ked sme oznamili ze budeme tesne pred maratonom podla poveternostnych okolnosti uhrnat sneh zaznelo "co ste sa zblaznili uz to len rovno posypte solou a mozeme ist rovno jazdit na cestu prvej triedy"

Po maratone zaznieva: "Preco ste to neodhrnuli a neposypali"...



:y: :y:

ludia budu vecne nespokojni
23.01.2013 - 13:11:33
00
No mne zas trochu vadilo, ze v tom rizote bolo prilis vela masa . Kedze maso nejem, mal som smolu... Skoda, ked uz su dve jedla na vyber, mohlo byt to rizoto vegetarianske.

No ja byt vegetarian a mat masove rizoto tak sa potesim, aspon by som mal co robit do vyhlasovania vysledkov :)
23.01.2013 - 14:37:14
00
:lol:
23.01.2013 - 17:05:02
00
Bodaj by bolo podobné mäso na Čergovskej stope! (nemyslím v rizote)
23.01.2013 - 17:06:46
00
keyboard_arrow_up