a namiesto alobalu nejaká mladá buchta :lol: :angel:


haha cestou si vsetci zabezpecime takymto sposobom teplucko v noci :D:D
24.01.2013 - 18:43:51
00
od innsbrucku by som doporucovala drzat sa tychto tras, su krajsie,ako tie z toho linku co postol
http://www.bike-transalp.de/en/route/route-total.html

alebo
http://www.gps-tour.info/de/touren/detail.12249.html


Naposledy upravil silva dňa 24.01.2013 - 22:48:37, celkovo upravené 1 krát.

24.01.2013 - 21:57:01
00
jasnee alobalaka a flasa slivovice, to bude spolocnik na noc..
A prečo potom hľadáš spolujazdkyňu????
Na druhej strane si uvedom, že pichoška a bicykel nejdú dohromady. Lebo z toho nie je ani kvalitné pojazdenie, ani kvalitný sex.
24.01.2013 - 22:36:56
00
posluchni Joka, on uz ma vek, urcite vie co hovori
24.01.2013 - 22:47:42
00
To je s veľkou snahou 10 kg (inak ku 15). S tým jazdiť v alpách... Myslím, že by sme si ho veľmi neužili.

Bezne mavam 10kg na chrbte v slovenskych horach, da sa s tym jazdit, len treba dobry batoh a zvyknut si. Ale 15kg na chrbte a 30l uz nebude buhvico.
25.01.2013 - 15:28:51
00
Bol som učastný pokusu o Transalp z Garmisch-Partenkirchen ... ciel mal byt na Lago Di Garda, naplanovane sme to mali na 5dni ... žiaľ nevyšlo nám počasie - napadlo pokolena snehu. Rok na to, to dvaja z našej skupiny skusili znova a podarilo sa im to.
Noclahy na chate - tusim 12Euro na noc, nie je taky brutus si myslím ... a 30-l batoh sa dá zvladnut aj v tazkom teréne pat dnovej alternatívy.
Viac dnova alternativa by sa mi nechcela ist ...
25.01.2013 - 16:14:55
00
no skusal som len raz ist na viac dni s batohom na chrbte, len maly ruksacik, mozno mohol mat max tych 10kg, ale kedze som nebol zvyknuty tak treti den uz bol jak za trest, strasna bolest chrbta..., ja osobne by som urcite cim viac dal na nosic, ak ne tasky do siroka tak aspon na ten nosic nad kolesom nejaky stan/spacak daco... zvysok do ruksaku
25.01.2013 - 16:21:36
00
od innsbrucku by som doporucovala drzat sa tychto tras, su krajsie,ako tie z toho linku co postol
http://www.bike-transalp.de/en/route/route-total.html

alebo
http://www.gps-tour.info/de/touren/detail.12249.html



co som zbezne pozeral tak po trase preteku craft transalp nie je moc singlacov a velice vela asfaltu tam je, chcel by som ked uz som v alpach ckusit co najviac singlacov a podobne. Trasu by som viedol cca tymi smermi ako ide pretek, no urcite by som to upravil tak aby tam bolo primerane vela primeraneho terenu. :)

inac co sa tyka toho batohu tak na tripy som nosil tak cca 8kg 26l batoh + nosic, no a myslim ze keby som sa trosku obmezil tak by som to do 10kg batoha zmestil. Zakladom je neniest vela jedla, radsej po ceste dokupovat a s tymi spacimi vecami sa nejak obmezit.
25.01.2013 - 17:02:40
00
Aby si sa nenachodil moc peso po tych " singlacoch " , trasa toho transalp 2013 je myslim vhodne vybrana. Ale ty vies... :P
Apropo podla coho sudis,ze je tam velice vela asfaltu ? Len tak pre info v ITA su bezne na mape nakreslene sotolinove a kameniste sirsie cesty ako asfaltky.
Howgh,som chcela len poradit ako aj ostatni,ale zda sa,ze je to hadzanie hrachu na stenu. K tym cechom co isli tie ligurske alpy si nalistuj v niektorom Velo, kolko km isli denne,lebo podstatne menej ako mas v tom plane,a hlavne isli velmi vela pesi popri biku a kolko isli dni. Ale najlepsie sa clovek nauci na vlastnej kozi.


Naposledy upravil silva dňa 25.01.2013 - 18:38:38, celkovo upravené 2 krát.

25.01.2013 - 17:15:33
00
no ked som kukol tie fotky ze chodnicke a potom hned roklina tak tam by ma nedostal nik, a uz vobec ne ze na bajku :D
25.01.2013 - 17:36:14
00
Tak o tom mi raz rozpraval kamarat, co siel Transalp, ze etapa vysla hore na hreben a do ciela uz len dole kopcom. Dole sa vinula krasna sotolinova cesta, paradny zjazd .. ale ups .. usporiadatelia supli trasu po turistickom .. drrrb dole :D
25.01.2013 - 20:22:18
00
len maly ruksacik, mozno mohol mat max tych 10kg

Maly ruksacik nema 10kg :shake:, ak teda neprevazas kamene, alebo nepasujes zbrane :lol: .. ale inak citit kazde kilo naviac potom. Tych 8kg je tak slusna horna hranica na viacdenne jazdenie po horach, ked clovek kazdy den da tych 80-120km v terene (s tym,ze ku koncu je lahsi batoh, kedze sa zmesuje pocet horaliek a vody :D/ a este ma mat aku-taku priemerku /mysleny su normalni smrtelnici :lol:/
25.01.2013 - 20:25:04
00
podlamna o batohoch a nakladoch tu bolo uz dost... nejdeme k trase? nejake ***** knihy, stranky, casopisy? poznate nejake interaktivne online mapy tychto oblasti?
25.01.2013 - 21:21:10
00
Chvala bohu za sotolinu na viacdnovom jazdeni, kde je kazdy den kopa vyskovych metrov. A singlace si velmi neuzijes s tazkym batohom co ta bude buchat do hlavy ked to zacne byt strme. Som zazil na lagu di garda chodnicek, co bol zaznaceny ako obojsmerny "obtiaznost pre matky s detmi" - a tlacili sme 6 z 8 :) akoze ten najkrajsi useh hehe.
Kazdopadne drzim palce a tesim sa na report!
25.01.2013 - 21:28:32
00
S 10kg ruksakom ktory ti sedi sa da v pohode jazdit aj v takom terene, ale 10kg ruksak na taky trip ako pises je podla mna velmi optimisticky odhad (aj ked chces cestou dokupovat napr. potraviny). 15st v noci je v tej oblasti tiez velmi optimisticky odhad ;) Osobne by som urcite riesil noclah na chatach. Ale ak to beries tak, ze ti bude stacit ako to prezijes drzim palce!

Online mapy mas napr. tu: http://alpregio.outdooractive.com/ar-ausserfern/de/alpregio.jsp#tab=WelcomeTab
25.01.2013 - 22:26:33
00
keyboard_arrow_up