Ale, páni sú akí odborníci :o
Žeby vlastné skúsenosti? :!:

tiež som sa trochu pozastavil nad tým, ako to prešlo do "odbornej" roviny ;)

Dúfam, že nebude vadiť, keď budem ďalej pokračovať v teoretických úvahách:
Ferrari says Armstrong would have won Tour without EPO
27.01.2013 - 21:23:08
00
vlastne doping mu ani nepomahal? imo hlupost a velka
to je taka ista hlupost ako bola nedavno pisana tu na mtbiker ze epo je vlastne nanic
tak preco ho tolko ludi do seba dava? placebo? to potom aj tych pacientov v nemocniciach liecia placebom?

a to ze si davaju mikrodavky, ale no tak, maju za sebou takych odbornikov, to si myslite ze lance si sam vsetko nastudoval a rozhodol sa sam ze si da taku a taku davku a to mu urcite pomoze? nie prisiel za niekym spracovali program, a lance len slapal, premyslal co a ako zanho niekto iny, a ten niekto by nebol taky sprosty aby si davkoval napriklad ten testosteron tak aby nemal ucinok

ked uz tu pisem, vyjadrim sa k tomu ze niekto ho stale obhajuje, a poklada ludi ktory idu po nom za pokrytcov a neviem co este
lance sice vyhral tie tour, tie vyhry mu neberiem, ale ako clovek, ako sucast spolocnosti je odpad, a ako ho moze niekto obhajovat to je mimo mna

Nakoniec sa pod tlakom priznal. Donútil ho dav útočníkov.

tak toto je teda super, to znamena ze podvodnikov by sme nemali nutit sa priznat a mali by si tu behat po slobode, ***** s prepacenim kazdeho? (vid nasi politici)
ako moze niekto take cosi napisat tak to nepochopim, vsetci chcu mat dobre sudy, spravodlivost a neviem co este, a potom povedia ze chudacik lance, to on zato nemoze proti nemu sa vsetci spikli
28.01.2013 - 08:53:30
00
pozri, myslieť aj hovoriť si môžeš (vďaka demokracii) čo len chceš. Ja si myslím, že Dr. Ferrari vie o čom píše (pretože je to jeho biznis a je v ňom dobrý) a keby mala druhá strana svoje argumenty podložené faktami (koľkokrát som tu spomínal kontrolované klinické štúdie o vplyve zakázaných látok na výkonnosť?), tak by nimi mohla oponovať. Inak je to celé postavené len na viere v to, že komisia, ktorá o tom rozhoduje je dostatočne inteligentná a nezávislá (nekorumpovateľná).

Celé to vôbec nie je o nejakom obhajovaní LA, ale o dodržiavaní istých (v demokracii) zaužívaných postupov. Tiež by Ti asi nebolo jedno, keby Ti doktor naordinoval nejaký liek, ktorý neprešiel klinickým testom (veď ho navrhli múdri a dôveryhodní ľudia, tak v čom je problém?).

Inak by bolo možno štatisticky zaujímavé, keby každý uviedol, či preteká na bicykli a či má skúsenosť so zakázanými látkami, možno by sa tým veľa postojov vyjasnilo...
28.01.2013 - 10:12:08
00
no praveze skusenost mam, sice len s testosteronom (dvaja chalani u nas ho beru alebo brali, ziadne velke davky sutazia na amaterskej urovni, sport mma) a ver mi ze poznat to je ohromne, jeden ma o 2kg menej ako ja, ale dovolim si tvrdit ze dvojnasobnu silu (aj ked je pravda ze ja silu necvicim ale aj keby som chcel ist na max dostanem sa mozno na 75-80% jeho vykonnosti)

inac o tych kontrolovanych klinickych studiach, existuju vobec nejake? ako sa robili? ak mas odkazy sem s nimi
28.01.2013 - 11:30:36
00
Je d0kazane ze AS,STH a EP0 jedn0znacne zvysuju vyk0nn0st ale t0 je len jedna cast!
Mna by sk0r zaujimal0 ake zaznamenal LA vedlajsie ucinky tycht0 liek0v.Na0zaj by t0 b0l0 urcite zaujimave citanie a urcite nejake vedlajsie ucinky zaznamenal!!!Ved tiet0 latky uzival celu sv0ju pr0fesi0nalnu karieru ak0 sam p0vedal.
28.01.2013 - 11:39:58
00
pri "dopingu" sa bere dalsie mnozstvo liekov na zmiernenie pripadneho vedlajsieho ucinku pod neustalou lekarskou kontrolou na velmi vysokej urovni. toto je alchymia ktoru si my nedokazeme ani zdaleka predstavit. a zasa to je vsetko pri financiach.
28.01.2013 - 12:05:01
00
tonito a ty čo sypeš, keď nevieš rozoznať nulu od "o" :)
28.01.2013 - 12:42:13
00
struhanu mrkvu a nepomaha :D
28.01.2013 - 12:44:20
00
Ale on nie je tonito, on je t0nit0. :D
28.01.2013 - 12:57:57
00
bedo: Ferrari je sice odbornik v tom co robi, o tom ziadna, ale verit mu moze iba blazon :) Ten clovek stale tvrdi ze LA k nemu chodil iba po treningove rady (za desattisice dolarov, ha ha) a on nikdy s dopingom nic nemal. Z toho jeho vyjadrenia mam pocit, ze sa iba dopredu snazi nejak obhajovat sam seba, ze vlastne to co robil (ak to vyleze na povrch, co mozno aj vyleze casom) nebolo ziadne podporovanie dopingu :)

A to ze jeden zo 100 pretekarov nemoze pouzivat nejaky liek na astmu, lebo je na listine zakazanych latok, je sice smutne (ale na to ma sportovych doktorov aby mu nasli iny liek, alebo moze dostat TUE, ako sa bezne deje - ved hadam polovica profi sportovcov su "astmatici" :D ), ale zvysnych 99 ich chce proste sypat lebo to pomaha .. A kedze su clenmi (dobrovolne) federacie, ktora dodrziava WADA kodex, tak je uplne irelevantne kto tvori ten zakazany zoznam a ci je pri tom nejaka korupcia ... Ked to raz je zakazane, tak tym porusuju predpisy (a to ze ty sa snazis najst nejaky povedzme krajny pripad, kedy to moze mat na niekoho poctiveho negativne ucinke je pekne, ale nic to nemeni na fakte ze vacsina ludi chce proste podvadzat)
28.01.2013 - 13:17:33
00
Jezus, Matvej a Katk0....na PC mi syn vyl0mil tlacidl0 a nejde mi pismen0 0...tak pret0 p0uzivam ine tlacidl0....snad Vam t0 nejak0 neprekaza:)....inac c0 ste si mysleli ze prec0 asi?....:)
28.01.2013 - 13:21:34
00
Uz som zacinal rozmyslat, ci si sa nevratil do puberty a nechytas nejake zlozvyky z pokecu abo kde sa tak vlastne pise.

P.S. Otazkou je co urobis, ked sa budes potrebovat prihlasit do nejakej sluzby a v hesle/overovacom kode bude O alebo o. :lol:

EDIT: Uz mi napadlo - pouzijes onscreen keyboard alebo budes kopirovat znaky z netu. :)
28.01.2013 - 13:36:14
00
tonito - vsak si vypac nejake ine nepouzivane tlacidlo a dosad ho namiesto O :D
28.01.2013 - 13:40:09
00
Tak používaj ô. Bude to omnoho krajšie a ľúbozvučnejšie.
Jezus, Matvej a Katkô....na PC mi syn vylômil tlacidlô a nejde mi pismenô ô...tak pretô pôuzivam ine tlacidlô....snad Vam tô nejakô neprekaza:)....inac cô ste si mysleli ze precô asi?....
Alebo teda investovať 10 eurô do klávesnice. hehe
28.01.2013 - 13:41:05
00
PC myslel s0m ,.....laptop......
28.01.2013 - 13:45:13
00
keyboard_arrow_up