riesite tu uplnu.....nechcem napisat co :x :fubar: vilda sa pri brzdeni a z kopca zanori vzdy,ci mas nejake..... alebo nie :bow:
takze ti to je na dve veci...
25.09.2009 - 12:00:48
00
nie nezanorí! pri Fox X verzií nastavenej na tvrdo sa nepohne (hmmm nooo skoro). je to podobné ako pod lockom, ktorému sa dá nastaviť presný odtrh spôsobeným nárazom
25.09.2009 - 13:59:42
00
to si daj rovno pevnu,pocas jazdy stale sibrinkovat s kravinami,raz nastavit a konec,jazdime :o
25.09.2009 - 14:07:37
00
xixi ale na to práve slúži Teralogic. raz nastavíš a viac nemeníš. žiaden lock, kompresia.... iba odtrh a rebound. Pre závodníka ktorý potrebuje tvrdú vidlu, ale aby sa pri zjazde odomkla je to zaujímavé riešenie.
na druhej strane aj ked ho nemám rád (kurvítka chodu), zo všetkých systémov na eliminovanie pohupovania je najviac prepracovaný a kupodivu funkčný, takže smekám pred konštruktérmi.


PS: niekde som dával aj fotku v rozobratom stave ...
25.09.2009 - 14:16:14
00
heh Teralogic to sem prosím netahaj, to je mrtvá historie Foxu naštěstí
25.09.2009 - 14:38:05
00
to je našťastie pravda, len sme riešili systemy a ich možnosti.....
25.09.2009 - 15:21:18
00
Pokial mas ortodoxny Ht zavodak tak Xko je jedina volba :D
Proti AM z1ke postrada sametovy chod ale na to co je urceny staci a trumfuje nulovym hupanim. Narazy berie pohotovo, len velmi drobne nerovnosti aka strk prenasa do riadiel vo forme chvenia. Ale zas ho mam na bajku dost naplocho 67st odhadom, tipujem ze pre spravnu funkciu by bolo optimum tak 70. Ale zas kolem Plzne alebo Laupheimu som toto nepozoroval, len na par trailoch tu kolo kosic. Od tej vidly bude dalsi step uz len asi Titanova pevna :D
27.09.2009 - 22:02:33
00
Preco si myslite ze Terra Logic je mrtva vec ? Podla mojich informacii zaplatil Specialized firme FOX zopar drobnych aby mohol Terra Logic pod nazvom BRAIN montovat do svojich vidlic a byt tak unikatny. Tato licencia pre Specialized konci a buduci rok by mal FOX zas zacat vyrabat vidlice s Terra Logicom. Inak vzdy som jazdil FOXky s Terra Logicom a nie je nic lepsie. Speslacke vidlice s BRAINom sa dost *****. V case ked FOX tieto vidlice vyrabal ich kazdy chcel. Asi preto ze to bol najvyssi model. Ked to zmizlo z ich vyrobneho programu, tak zrazu bola fama ze Terar Logic sa kazi (nepoznam nikoho komu by sa pokazil) a teda ze je to zle a preto to prestali vyrabat. Neverte tomu! Je to najlepsi system aky je na to aby sa Ti nehojdala vidlica ked si slapnes trosku tvrdsie do pedalov. Vsetky ostatne systemy nefungovali tak dobre (SPV od Manitou a podobne ...) Uz sa tesim na novu FOXku 2011 :)
http://www.bikeradar.com/gear/category/bikes/product/f100-fit-terralogic-37694
27.09.2010 - 02:46:33
00
najlepšie na nehúpanie je naučiť sa šlapať :)
TL je kurvítko chodu a citlivosti vidlice.. na závody nech sa páči, ale pre bežné jazdenie to nemá význam, aspoň pre mňa..
27.09.2010 - 07:38:52
00
riesite tu uplnu.....nechcem napisat co :x :fubar: vilda sa pri brzdeni a z kopca zanori vzdy,ci mas nejake..... alebo nie :bow:
takze ti to je na dve veci...

Tak ano, zanori sa (aj ked paralelogramova neviem ako to ma) .. ale kazda sa zanara inak, a niektore prilis, najviac tym trpia vzduchove citlive vidlice..
27.09.2010 - 10:47:45
00
u rock shox to bude asi podobne,su verzie RLT a RL.alebo je to niečo iné?
27.01.2013 - 13:44:40
00
Rozdiel medzi Reba RL a RLT je len v nastaveni floodgate, u RL sa robi na korunke malym inbusom u RLT kolieskom.
Malokto sa s tym hra viac ako 1-2x :-)
28.01.2013 - 15:41:51
00
keyboard_arrow_up