V zime sa podmienky tu v okolí Bratislavy menia zo dňa na deň. Tohoročný zimný maratón je toho najlepším dôkazom. :)
Fotky mám uložené podľa dátumov. Na Silvestra robím pravidelne výjazdy. Vtedy dva roky som chodil zo Stupavy cez Červený domček novou žltou do Lozorna a naspäť. Potom som začal jazdiť na Silvestra na Kobylu. Tá je posledné roky na Silvestra luxusne bez snehu.
29.01.2013 - 09:57:44
00
To sa mi nezda :^) .. o 2 tyzdne nato bol zimny maraton a snehu bolo nakydaneho az-az :^) .. ale pamat uz moc nesluzi |(

veru nesluzi, o 2 tyzdne nato v roku 2009 :) bol prvy zimny maraton...
29.01.2013 - 10:41:08
00
silvester 2008 je podla mna 31.12.2008 .. prvy zimny maraton bol januar 2009, tak teda neviem .. milsu pochybil :lol:
29.01.2013 - 11:13:00
00
Luboš nepochybil som. Fotka je z 31.12.2008 z lesa nad Lozornom. Nemá to žiadny súvis s počasím 17.1.2009, kedy sa išiel 1. Zimný MTB maratón na Slovensku. :P
(sneh sa nakydal neskôr)
29.01.2013 - 12:03:43
00
ako vyzerá cesta od železnej smer BK?
01.02.2013 - 09:54:44
00
No to by aj mna zaujimalo,len co odopnem lyze,by som uz konecne isla na bike ;)
01.02.2013 - 10:11:25
00
teraz som prisiel. od sanatoria stale 3-5cm sracka asi 100m som sa v tom yebal ale otocil som to s5 neviem ako to je dalej. dunajska hradza sa da. blatniky by potesili :)
01.02.2013 - 19:38:32
00
jj od sanatoria som to aj ja otocil, v tom sa neda ist ani dole kopcom :(
ale potom som si dal radsej kolecko v rakusku - sranda je, jak sa teraz objavili vsetky psie hovna, tak na petrzalskej hradzi medzi SNP - Lafranconi je jedno na kazdom druhom metri, je to jak minove pole. Tesi ma len pomyslenie, ze tie sprostucke psiky sa v tom same vyvalaju a potom to na srsti a labach donesu naspat do obyvaciek svojich ignorantskych majitelov :)
a vlastne, bezci po zotmeni behaju tadial bez svetla, takze aj oni si nieco z toho odnesu na topankach :(
01.02.2013 - 21:27:24
00
Na začiatok len, po týždni to tu opäť otvorím, že sem niečim zmysluplným prispejem a skoro mi oči vypadli z tej úvodnej stránky fóra... Nuž, ale ja nie som povolaný sa k tomu vyjadrovať. Doteraz to tu bolo príjemne prehľadné, vec zvyku asi. Osobne si nespomínam na internetové fóra, ktoré navštevujem, že by sa neustále a pravidelne menili.
Ale to len tak.

Dnešný veľmi príjemný výjazd.
Keby niekto v minulosti povedal, že čo budem mať všetko prejazdené za poslednú dobu a ešte v zime, neveril by som mu :) Nuž, ale som spokojný :) Kam inam sa ísť bicyklovať ak nie tam, kde to mám rád.
Išlo sa veľmi dobre, snehu bolo na záhorskej strane pohoria viditeľne a citeľne menej ako na trnavskej. teda na začiatku len pár fľakov, aj to až skoro v 500 metroch. Ľad miestami, ale mne nevadil. Teplota v prvej časti stabilných 0°C, následne stúpla na +3°C. Blato nebolo, zem väčšinou zmrznutá, ale miestami aj vlhká. Nedá sa to zovšeobecniť.
Vietor nebol až taký silný, pociťoval som ako ma spomaľuje až pri ceste späť, zo Sološnice.
Obloha sa mi tiež páčila, keďže sa vystriedali všetky jej podoby :) Čiže rozmanitý výjazd aj čo sa týka počasia aj trasy. Niektoré jej úseky som ešte v danom smere nešiel alebo veľmi dávno.

Nižšie ako zvyčajne fotky, dnes sa opäť dalo čo to fotiť.
Trasa v mape: http://mapy.hiking.sk/?trasa=E7dtn

Prílohy:

Komentár súboru: Namiesto tradičného príchodu vlaku, pohľad zvnútra. Osobne som bezproblémov ochotný platiť za bicyklový lístok keď ide normálny vlak 21.storočia, čiže tento alebo tie druhé nové vozne. Tie zvyšné všivavé krabice, ktoré sem tam chodia, radšej rozpíliť autogénom, ako do nich posadiť ľudí :) Ale posledných x-krát je to v smere tam aj späť fajn. Chodia vhodné vozne.
1.jpg
1.jpg 300.14 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: V Levároch začalo mierne snežiť, čiže cesta zo Studienky vypadala ako v zime, nie ako v jeseni :)
2.jpg
2.jpg 236.1 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Síce sem chodím pravidelne, ale pohľad je vždy iný. Poľná cesta vedľa Rudavy.
3.jpg
3.jpg 167.99 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Stúpanie po modrej značke bolo bezproblémové, ku koncu viac snehu, ale bol dobre zmrznutý, čiže sa dalo ísť.
4.jpg
4.jpg 192.98 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na červenej značke pod Červenou horou. Tri týždne dozadu som som tu bol tiež, bolo pekne, snehu viac a vtedy som išiel doľava. Teraz ďalej.
5.jpg
5.jpg 166.82 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Po pár metroch som už na rázcestí smer Buková alebo smer Jahodník. Ukázali sa aj slnečné lúče.
6.jpg
6.jpg 240.82 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ja som nešiel ani jednou vyššie spomínanou možnosťou, ale touto známou lesnou cestou popod hrebeň Veterlína a Čela. Pár metrov za chrbtom mám Tatranský expres.
7.jpg
7.jpg 273.59 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Cesta bola okrem jedného asi 50 metrového úseku so závejmi, plne zjazdná. 500metrová výška a snehu nikde.
8.jpg
8.jpg 264.16 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Po zelenej značke som nešiel dobrých možno aj 5 rokov. Prechádza cez RS Záruby.
9.jpg
9.jpg 328.15 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Známy predlošonský pohľad. Toto miesto sa mi vždy páči.
10.jpg
10.jpg 239.75 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Stredisko chovu rýb Parina alebo zjednodušene rybáreň. Napravo infotabuľa náučného chodníka Majdán. Cesta plne zjazdná, tam kde nesvieti slnko sneh a ľad.
11.jpg
11.jpg 256.38 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Sklená huta a najviac snehu čo som dnes videl.
12.jpg
12.jpg 181.26 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na Žliabkoch, les gravitujúci k Záhoriu, snehu niet.
13.jpg
13.jpg 230.58 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Predchádzajúce fotky sú, aspoň pre mňa, také tradičné, vždy tie miesta fotím, čiže nič výnimočné. Ale tento pohľad som ešte nefotil. Vedľa bývalého Kombinátu Záhorie, čiže terajšej cementárne Holcim. V popredí nevyužívaná železničná trať smer Sološnica a Mikuláš. Naľavo P.hrad a napravo Vápenná. Pohľad ma zaujal.
14.jpg
14.jpg 241.63 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Podobne ako dva týždne dozadu, tentoraz v príjemných nešedivých farbách. Cesta do Levárov sa stáva mojou obľúbenou. Je to super úsek a myslím, že tak ako som bol dnes budem jazdiť častejšie. Žiadna hlúpa cesta MA-Rohožník. Je to síce rýchle, ale mal som ju už po krk :)
15.jpg
15.jpg 251.04 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ako aj v minulých príspevkoch, vystupujem v Devínskej a fotím odchádzajúci poschodový vláčik. Človek naľavo sa mi tam celkom aj hodil.
16.jpg
16.jpg 195.29 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: A keďže bolo veľmi pekné slniečko a modrá obloha, vybral som sa ešte cez cyklomost a naspäť. Vystihol som chvíľu bez ľudí, ale za chrbtom mi už dýchali na chrbát :)
17.jpg
17.jpg 229.92 KiB thumb_up0thumb_down

03.02.2013 - 19:36:47
00
Vukie super.Škoda, že som nevedel o tvojom pláne, pridal by som sa(teda ak by ti to nevadilo)...
03.02.2013 - 19:57:44
00
wukie: cyklomost super.

Dnes Koliba. Vsade sneh a lad :x, ledva som zisiel na Zeleznu. Za sanatoriom sa asi ako tak da prejst, ale stopa stale nie je cista (natoz asfaltka).
03.02.2013 - 19:57:58
00
boneshake: vyzera, ze asfaltky boli zjazdne, z BK si isiel kadial?
03.02.2013 - 20:28:18
00
Za sanatoriom je kusok lad, ale potom su v pohode zjazdne 2 suche stopy od aut az pi Slivu. Dalej neviem.
03.02.2013 - 20:48:27
00
vukie, pekne fotky, na druhej si šiel bokom aby si si nepostúpal cestičku? :)
04.02.2013 - 08:09:41
00
Vukie super.Škoda, že som nevedel o tvojom pláne, pridal by som sa(teda ak by ti to nevadilo)...
Poruším týždennú periodicitu svojich príspevkov :)

bonfo: nie, nemám dôvod domnievať sa, že by mi to vadilo. Práve naopak, budem rád.
Myslím, že keď bude bývať teplejšie, určite sa na nejakom zaujímavom výjazde dohodneme. Podobne ako sme boli s niektorými tu, 1.decembra z MA na Čertov kopec a okolie Perneku, to bolo fajn, príjemná trasa.
Prípadne 30.decembra z Levárov cez Podhradie a bočnými cestami nad Pernek a cez TV na Lintavy. Tiež fajn. Mám rád, keď niekomu môžem ukázať lokality, kde ešte nebol a dá sa tam jazdiť, a dotyčnému sa to tiež páči.

Ono tieto zimné dlhšie výjazdy nie sú pre každého. Napíšem sem, že či sa niekto nechce pridať, pridá sa niekto, kto si myslí, že to nič nie a potom namiesto ľahkého 5 hodinového výjazdu, to bude trvať oveľa dlhšie. Teraz nemyslím konkrétne teba, ale môže sa pridať hocikto. Rovnako si nezoberiem na zodpovednosť keď sa niekto pri svojej super rýchlej jazde šmykne na ľade a niečo sa mu stane. Možno je to divné, ale tak to vnímam ja.
Nie je to to isté ako pár kilometrov od domu v bratislavských sranda lesoch. Pekné slovné spojenie som si vymyslel :)

Napríklad včera, prišiel som do Levárov, kúpil lístok a hneď išiel vlak, čiže žiadne čakanie, ale optimalizácia pohybu na výjazde. Nad Vlčiarňou som uvažoval, či ísť k vodopádu, ale ako sa poznám, zdržal by som sa tam, kým by som ho poriadne odfotil :)

lto, letuareg: vďaka. Moje stopy tam práveže neboli vidieť, čiže nie :) Ale vypadalo to tam pekne.
Ako zvyčajne, chcel som ísť aj cez Lošonské lúky, ale na 100% by bola cesta blatová, čiže radšej nie.
A k cyklomostu som išiel práve pre tento pohľad :)
04.02.2013 - 08:40:31
00
cron
keyboard_arrow_up