Chcem prejsť na SPD a preto by som poprosil o nejaké rady ohľadne nákupu pedálov a tretier. Čoho sa vyvarovať, v starších diskusiách som veľa informácií na túto tému nenašiel.
31.08.2005 - 13:30:47
00
ak nie si náročný, akekolvek s valivými ložiskami. Nie klzné. Ja som sa obobral. Mám pocit že mám Shimano M520.
31.08.2005 - 16:17:09
00
Tiez idem kupovat, ale zevraj velkost tretier sa vobec neda porovnat s velkostou napr.tenisiek. ake je dobre kupovat tretry - na doraz, alebo trochu volnejsie? nevadi, ked je suchy zips?
31.08.2005 - 16:51:29
00
Gabo napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Tiez idem kupovat, ale zevraj velkost tretier sa
> vobec neda porovnat s velkostou napr.tenisiek. ake
> je dobre kupovat tretry - na doraz, alebo trochu
> volnejsie? nevadi, ked je suchy zips?


Tretry kupovať o niečo voľnejšie. Nie na doraz. Suchý zips bez šnúrok je málo. Bude to fungovať iba keď budú nové, časom sa zips opotrebuje. Volil by som ho iba navrch, alebo ako pútko na šnúrky.
31.08.2005 - 17:59:30
00
roman napísal/a:
-------------------------------------------------------
> ak nie si náročný, akekolvek s valivými ložiskami.
> Nie klzné. Ja som sa obobral. Mám pocit že mám
> Shimano M520.

Čo to znamená "obabral". Pozeral som na nete nejaké informácie ale napr. pri Shimano pedáloch typ ložiska neuvádzajú. Na stránke AUTHOR sú ale napr. najlacnejšie nášľapné pedále (A-SPORT 01) s guličkovými a o polovicu drahšie (A-COMP 03) "na priemyslovom a klznom ložisku". S pojmom "priemyslové" ložisko som
sa ešte nestretol a takisto ani kolegovia strojári, s ktorými som to konzultoval.
02.09.2005 - 07:28:34
00
ja jazdim tie a-comp 03 (slr), vsetko by to bolo skvele, len mi v lavom pedali to lozisko ruplo. surovno vonkajsi plast praskol... zatial to drzi pokope ale urychlene to musim vymenit, lebo ten pedal cenga, nie vzdy alen obcas cenga (ked neslapem na doraz)...

myslel som si ze ked to je najvyssia rada a jazdim iba XC, tak ze to nebude robit problemy. no... neodporucam!!!
02.09.2005 - 09:42:19
00
Pri kónuse, ktorý sa používa na ložiskách ich vieš dotiahnúť a nastaviť vôlu. (stredová oska, koleso...) klzné keď vyderieš si v háji.

priemyselné ložiská sa dávajú hlavne do hlavového zloženia. Keď ho rozoberieš a vysypú sa ti guličky, prípadne guličky držia na výbežku, aby sa nevysypaly, tak ho nemáš.

je to krúžok, ktorý je nerozoberateľné spojený s guličkami a mal by byť stále pod vazelínou. Pri čistení sa nemusíš jedovať z guličkami po celej dielni. Ešte sa používajú ložiská z prachovkami. (stred)

snáď to niekto pochopí.
02.09.2005 - 12:11:23
00
No jo konecne som to pochopil co to je to priemyslove lozisko, neboj sa, ty co aj trochu jazdia il-line tak vedia o com hovoris;)
06.09.2005 - 14:13:00
00
musi to byt spd? pozri aj nejake crankbrothers. bracho ich jazdi a znesu toho brutalne vela.
06.09.2005 - 19:51:21
00
Ja snurky nemam a vobec ziadny problem! frci to v pohode...a jazdim ich uz dlho
06.09.2005 - 20:16:46
00
keyboard_arrow_up