Je tu rec ko kupe kradnuteho bicykla a nie o tricku, to si dako mimo zasa ty.
23.02.2013 - 12:30:51
00
ty jemu musis dokazat, ze to nie je ukradnute

to asi nie, moze zadrzat vec ak ma dovodne podozrenie...., ale dokazovat ze vec nie je koser musi policajt, akurat si niekedy mozu dat nacas
kedze bike ma svoje cislo, staci ak umoznis policii skontrolovat to cislo, ale kedze neexistuje nejake realne pouzitelna databaza, tak mu je to spravidla nanic. to je ram, zvysne komponenty su nevystopovatelne (ak sa nejedna o nejake ozaj extra kusky)
23.02.2013 - 12:50:38
00
:^)
Bachorky ako si to nazval no ja viem čo sa stalo a presviečat ta nemusim ja som z tebou husi nepasol jedna vec druha pisat že je to sprostost , si ten tip človeka že pokial sa to nestane mne tak neverím čouž ale poviem ti ešte jednu vec kamaratovi sa stalo že išiel v noci od kamoša sedel na biku a druhy viezol vedla seba zastavila ho hliadka a čo asi tak chceli papiare od toho bicykla ktory viedol vedla seba a boli z toho paradne opletačky a ako bolo nižšie písane oni nemusia dokazovat nič to musíš spravit ty nevravim že človek musi mat doklady pri sebe ja to viem ty to vieš všetci to vieme ale ide oto že v noci si z takymito vecami asi trošku viac podozrivy ako cez den
23.02.2013 - 12:58:27
00
:^) sedel na biku a druhy viezol vedla seba..

tymto porusoval predpis, takze uz mohol byt dovodne podozrivy ;)
ako som pisal, dokazovat nemusis nic, akurat potom si pockas..., v takomto pripade je dobre oslovit pravnika
ps.: odhadom tak 80% veci co mam doma nemam ako vydokladovat ze su moje (po skonceni zaruky blocky vyhadzujem, nejaky stavebny material som kupoval bez papiera....)
23.02.2013 - 13:14:57
00
Patoo a Dodoo: trepete *****,takze sry....presne ako pise Andrej....uz vidim ako niekto ma blocky od 3 a viac rokov starych veci,paneboze,rozum sa mi zastava a este by to mal dokazovat :D :D HAHA
na SVK existuje tzv. prezumpcia neviny,cize policia by sa takymito hlupostami ani nezatazovala,staci priklad ako hladaju ukradnute bajky,je to tu toho popisaneho akurat tak dost...
a to ze niekto ide na bajku a vedla seba taha/tlaci dalsi bajk je bud na hlavu alebo z dediny so SOBI20 :D
23.02.2013 - 13:22:59
00
neviem ci to tu uz bolo.
http://www.topky.sk/cl/8/1339539/Sportovec-kvoli-Slovakovi-zmeskal-majstrovstva-sveta--Ukradol-mu-profesionalny-bicykel-
23.02.2013 - 15:15:04
00
podozrivy mozes byt ako kolvek chces, mozu ta tak max skontrolovat, opisat si cisla a popriat pekny vecer. urcite nemas ziadnu povinnost zhanat doklady od bajku a ukazovat ze je tvoj. ak ti toto spravili tak potom stopercent nieco porusili a po pripadnej staznosti by mali problem oni

sak kus rozmyslajte, ved potom by si mohli povedat ze podozrivy su vsetci, preco len v noci? zobrt bajky vsetkym koho stretnu a chciet po nich papiere. a kto im nedoda tak bajk mu nevratia a este ho zavru za kradez... tak nejak si to myslel?
23.02.2013 - 15:17:39
00
:x Už nekomentujem, každy má svoju pravdu ale len pokial sa z takymto niečim nestretne . Tak som narazil na tento članok ale či to je učinne hmhttp://www.carcode.ofirme.sk/?run=content&id=5819&lang=sk
23.02.2013 - 18:04:58
00
To by vas mohli rovno zastavit ako sa budes vozit na biku a preukaz ze nieje kradnuty :D co das mu bike a pojdes domov peso po blocek? :D po dalsie chodim do lesa sem tam privyrobit a mal som v kufry 3 retazove pily.... nahodou ma zastavili policajti a nepytali ziadne blocky atd. len koho su kamos ihned vystupil ze jeho ci je dajaky problem ... a oni nas pustili dalej .... policajt ti nemoze zabavit tvoj majetok len tak ...
23.02.2013 - 19:31:21
00
policajt ti nemoze zabavit tvoj majetok len tak???? ...Každý je povinný uposlúchnuť výzvu, pokyn, príkaz a požiadavku policajta alebo strpieť výkon jeho oprávnení podľa ustanovení zákona o policajnom zbore a oprávnení podľa osobitných predpisov .Polícia je oprávnená zaistiť na vykonanie potrebných úkonov vec, ak existuje podozrenie, že vec súvisí so spáchaním trestného činu alebo priestupku a jej zaistenie je potrebné na zistenie skutkového stavu veci alebo na rozhodnutie orgánov činných v trestnom alebo priestupkovom konaní. Policajt vydá osobe, ktorej bola vec zaistená, potvrdenie o zaistení veci s presným opisom veci, ktorý umožní zaistenú vec identifikovať. Zaistenie veci môže trvať najviac 90 dní. Ak vzniknú pochybnosti o tom, či zaistená vec patrí osobe, ktorej bola zaistená, alebo ak si na zaistenú vec uplatní právo iná osoba, útvar Policajného zboru uloží zaistenú vec do úschovy a odkáže tieto osoby, aby si svoj nárok na zaistenú vec uplatnili v občianskoprávnom konaní.

Tieto oprávnenia a povinnosti vyplývajú Policajnému zboru zo zákona č. 171/1993 o Policajnom zbore /§ 21/.
23.02.2013 - 21:36:12
00
no experti, idete :)
23.02.2013 - 21:56:30
00
Ak existuje podozrenie .... to ako policajt by som mohol zastavovat kazde auto ze mam podozrenie ze vezie odcudzeny material... ak ides na maraton a vezies v/na aute bajk nosis z sebou aj blocky od neho?
23.02.2013 - 22:48:53
00
Ak existuje podozrenie .... to ako policajt by som mohol zastavovat kazde auto ze mam podozrenie ze vezie odcudzeny material... ak ides na maraton a vezies v/na aute bajk nosis z sebou aj blocky od neho?

Nerozumiem čo mate stale z tými bločkami vieš čítat ? Vieš ! Lebo ja tam nikde nič o bločkoch nevidím
23.02.2013 - 23:55:03
00
ja tam tiez nic o blockoch nevidim, proste moze ti zaistit vec ak ma podozrenie, fajn, pockas a vratia ti to, nemusis absolutne ziadne blocky dokladat a nieco preukazovat
24.02.2013 - 01:00:54
00
policajt ti nemoze zabavit tvoj majetok len tak???? ...Každý je povinný uposlúchnuť výzvu, pokyn, príkaz a požiadavku policajta alebo strpieť výkon jeho oprávnení podľa ustanovení zákona o policajnom zbore a oprávnení podľa osobitných predpisov .Polícia je oprávnená zaistiť na vykonanie potrebných úkonov vec, ak existuje podozrenie, že vec súvisí so spáchaním trestného činu alebo priestupku a jej zaistenie je potrebné na zistenie skutkového stavu veci alebo na rozhodnutie orgánov činných v trestnom alebo priestupkovom konaní. Policajt vydá osobe, ktorej bola vec zaistená, potvrdenie o zaistení veci s presným opisom veci, ktorý umožní zaistenú vec identifikovať. Zaistenie veci môže trvať najviac 90 dní. Ak vzniknú pochybnosti o tom, či zaistená vec patrí osobe, ktorej bola zaistená, alebo ak si na zaistenú vec uplatní právo iná osoba, útvar Policajného zboru uloží zaistenú vec do úschovy a odkáže tieto osoby, aby si svoj nárok na zaistenú vec uplatnili v občianskoprávnom konaní.

Tieto oprávnenia a povinnosti vyplývajú Policajnému zboru zo zákona č. 171/1993 o Policajnom zbore /§ 21/.



Je krásne googliť na nete, že? ale rozumieť tomu a vedieť čo v tom paragrafe hovorí fráza osobitné predpisy už nie je až tak relevantné, že?
A teraz citujem patooo "no experti, idete :)"

ten § nezačína tak ako si napísal "je povinný uposlúchnuť výzvu, pokyn, príkaz a požiadavku policajta alebo strpieť výkon jeho oprávnení podľa ustanovení zákona o policajnom zbore a oprávnení podľa osobitných predpisov" toto si trochu doplietol...
Nie polícia ale policajt je oprávnený...
Zaistenie veci sa uskutočňuje skutočne podľa §21 z.č.171/93 Z.z. ale na základe dôvodného podozrenia=dôvodného podozrenia zo spáchania skutku=priestupok alebo trestný čin (definície týchto pojmov nedám, nech sme tu neni do rána) Ak skutok bol spáchaný, majiteľ nahlási odcudzenie biku s vyrazeným sériovým číslom=každý nový bike má a je vyhlásené pátranie po konkrétnej značke s uvedeným výrobným číslom..číslo registruješ na stránke výrobcu na svoje meno..aspoň ja..ak by si mal číslo zbrúsené karbobrúskou a všetky markanty by sedeli, tak potom máš problém.
A dostávame sa k jadru veci, zastaví ťa policajt, pozdravíš, otočíš bike na zadné, pozrie si policajt číslo a nakoľko sa nejedná o číslo hľadaného biku tak hold smola, žiadne zaistenie podľa §21 nehrozí. Max. si poznačí tvoje údaje z OP, pozdravíš a odchádzaš na biku.
To že tvoj kamarát šiel s dvomi bikami je priestupok, ktorý je uvedený v z.č.8/2009 Z.z. cestný zákon. (google ti pomôže)
Dodo666 citujem ťa "ja som z tebou husi nepasol" ==> píše sa S tebou, Inštrumentál..a je to pravda, nepásli sme spolu.
A nie som "tip človeka že pokial sa to nestane mne tak neverím", som človek, ktorý sa vyjadrí k tematike keď vie, keď neviem tak len čítam. Pouvažuj tiež nad tým..
24.02.2013 - 02:00:30
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up