tak takto: dlhe nudne vyjazdy = objemovka, ZDV...
kopce + zjazdy = interval, to iste zazijem aj na rovine ak dam planovany interval a nasledne odpocinok, cize vtedy je makacka, alebo trochu vykon. samozrejme siove int. sa mi lepsie idu s dlhsimi klukami, kadencne zas s kratsimi, ale to som uvedomil (alebo vsugeroval :?: ) az ked som sa o to trochu zacal zaujimat
realita je taka, ze vacsina ludi ani nevie akej dlzky ma kluky, jazdi take ake tam boli (na MTB spravidla 175, na cestakoch neviem ci sa prisposobuju dodavane kluky trebars velkosti ramu)
24.02.2013 - 14:42:57
00
mna ked zacnem slapat silovo tak pobolieva resp rozboli pravy upon-slacha na vonkajsej strane za kolenom,je to ta najvacsia slacha vlastne,ale pri poslednom vyjazde som zistil ze mam kufor nejak nasilo vytoceny do vnutornej strany,tak neviem ci to sposobuje kufor alebo dlzka kluk... lava strana OK!!! skusim pred zajtrajsim vyjazdom ten kufor dat do neutralnej polohy

tracker.czech-server.com
24.02.2013 - 14:55:06
01
Os nôh by mala ísť rovno. Čo asi môže byť malý problém u ľudí, ktorí bežne kráčajú so špičkami naširoko alebo naopak so špičkami dnu. Takže svaly sa potom musia pre jazdu na bicykli prispôsobiť.

Mne zase spočiatku vadila šírka kľúk, resp. pedálov. Na cestnom sú bližšie k sebe oproti horskému. Vnímal som čudné pocity, keď som niekoľko rokov jazdil len na cestnom so 170 mm kľukami a kúpil si prvý horský, ktorý mal 175 mm kľuky, ktoré sú konštrukčne málinko širšie. Prvé mesiace som mal pocit, že keď sadnem na horský, tak šliapem až príliš naširoko a cítil som čudné pocity na vnútorných stranách stehien. Ale zvykol som si. Ten rozdiel v šírke cítim stále, ale už mi nevadí.

Tak isto mi vadí vôľa na horských kufroch. Na cesťáku nemám žiaden výkyv a tak sa mi to páči. Na horskom asi taká možnosť stále nieje. Vadí mi to, že sa dá s nohou mierne pootočiť naprázdno :-( (preto som aj zrušil používanie jednych tretier a jedného "horského" typu pedálov na cestnom a horskom bicykli zároveň)

Nuž optimálne nastavenie je pre každého úplne iné podobne ako je to so sedlom, riaditkami a pod. Debata na nekonečno :D ...na dlhé zimné večery...
24.02.2013 - 18:02:58
00
a tie prave prebiehaju vazeni, tak diskutujme :D
24.02.2013 - 18:15:53
00
Jar už prichádza. Môj zimákohorák už ovlažujem čistou vodou z ciest spolu s čistučkými spŕškami od áut. ;-)
24.02.2013 - 18:37:48
00
Lord Klaymen: a presne ja mam ten pocit,ze slapem ako keby nauzko s paprcami a citim tu slachu na pravej nohe,ako keby ta sila nebola rozlozena na obe nohy naraz
moze byt ze kufor nemusi byt v tej presnej polohe na oboch tretrach, ze mozu byt aj vzajomne posunute,vyosene,alebo je vzdy ta neutralna poloha vzdy stred+suosovost rovnaka?
24.02.2013 - 18:43:56
00
Tento frame size calculator vam vypluje aj odporucanu dlzku kluk:
http://www.ebicycles.com/bicycle-tools/frame-sizer/road-bike
24.02.2013 - 19:28:19
00
Si mladý, prevody máš obmedzené, potrebuješ jazdiť frekvenčne, tak celkom určite kratšie.
24.02.2013 - 19:53:37
00
Si mladý, prevody máš obmedzené, potrebuješ jazdiť frekvenčne, tak celkom určite kratšie.


Snáď sa nemýlim a tento príspevok myslíš na mňa :). Prevody už obmedzené nemám (pred 5mesiacami som mal 18rokov- bohužiaľ), kľuky na novom stroji budú celkom určite 175mm, občas mávam pocit ako by som mal zviazané nohy v kopcoch a chcelo by to kľuky dlhšie :) ale asi si len treba zvyknúť ;) ako aj na silovejšie šliapanie ktoré mi zabralo celú zimu, teraz ešte pretaviť všetku tú posilku na bicykel a hlavne rozvrtieť nohy :) na predošlé kadencie aby mi zostala hlavne aj sila :). Potom budem rád ak sa mi to podarí skĺbiť (silu/kadenciu)
24.02.2013 - 20:48:07
00
2joko : jeden od nas este nemal 18 isiel nejake dva preteky na licenciu a poviem ti iba on jediny tam mal obmedzene prevody pretoze ho pan Jurco inak ani nepustil :)
24.02.2013 - 20:49:44
00
som cital ze pantani mal dvojo kluk, jedny 170mm a druhe do kopcov 180mm zaujimave nie ?
24.02.2013 - 20:52:33
00
hmm mam od klbu ako pise lord 99cm a jazdil som na crosse 170mm kluky. teraz mam 175mm pri ktorych mam pocitovo lepsie jazdenie do kopca. ja som nejak neriesil tieto veci vzdy som sa prisposobil biku bez odvravania. :lol:
24.02.2013 - 21:06:40
01
canopus, pokiaľ viem, všetky kufre sa dajú pár milimetrov posúvať aj do strán, nie len v predozadnom smere. Daj si ich naširoko ako sa dá. Vyskúšaj. Ťažko sa dokonale trafí rovnaká poloha na oboch tretrách. Mne sa tiež nikdy nepodarilo trafiť optimálnu polohu oboch kufrov naraz. Preto som ich na prvý krát nedotiahol nadoraz. Až po pár tréningoch, keď som si bol istý vhodnou polohou. ;-)

matvej11, máš 99 cm? Meria sa to od stredu hlavice stehennej kosti, nie od jej vrchu. Ale ak máš 210 cm... ;-) Mimochodom bicykel slúži tebe a nie ty jemu. Bicykel sa ergonomicky nastavuje a nie telo bicyklu.
24.02.2013 - 23:11:55
00
no +- som sa to snazil merat od stredu hlavice. mam 198cm.
25.02.2013 - 00:04:22
00
:)
25.02.2013 - 07:31:22
00
keyboard_arrow_up