mna by zaujimalo, kam/ako chcu po sezone riesit vypustanie tych bazenov ...

tak ako v TN. Postavili si plavaren a zrazu zistili (uplnou nahodou az potom), ze tam nemaju dostacujuce inzinierske siete a tym padom nie je ani voda ani nic. Plavaren zarastena ako v Cernobile.

ak vyhra sutaz ( ak vobec sutaz bude) dobry architekt je to 50% uspechu

... skor bude uz dopredu jasne, kto to vyhra. Ci bude doby, to sa staci pozriet na Bratislavu dnes ;(

dalsich 50 % je osvietenost investora a jeho vztah k architekture.

investor je pri takychto stavbach ten, kto si povie co a ako bude. Ide o prachy, takze architektura? :o . Namiesto planovanych napr. 500 miest tam bude 600 alebo co to da, pripadne aj dve poschodia naviac.

Skor mi unika podstata toho parkingu. Ked bude stat tolko co bude a nikto tam nebude parkovat... tak to investor dopredu tusi.
Skor to bude o dalsich funkciach - pristavbach, ktore este ani nie su v odsuhlasenom projekte.
03.03.2013 - 21:42:23
00
chris ja som nepisala o parkovacom dome ale o nahradeni byvalych bufetov Rotunda nejakym novym objektom pre obcerstvenie, ktore tam bolo naozaj na zalostnej urovni drevenych pristavieb bez ladu a skladu ( parkovaci dom sa mi nezda ako dobry napad, som skor za posilnenie MHD)
k architekture:
mesto by mohlo vypisat architektonicku sutaz na ten objekt pre obcerstvenie, a je mnoho ukazovatelov zastavana plocha, obostavany priestor, ktore takisto moze stanovit mesto respektive uzemny plan zony, ktory by malo zabezpecit mesto. Takze to nie je celkom o tom co chce investor, ale o tom co hovori a dovoli uzemny plan, ktory schvaluje mesto.

capulo do takej krcmy co bojuje proti cyklistom netreba uz chodit ;)
03.03.2013 - 22:24:25
00
Ja by som zase navrhoval, aby tam bolo napr. cez víkend MHD zadarmo. Aspon by sa ten spoj mozno viac vytazil.
03.03.2013 - 22:39:18
00
tak no neda sa povedat ze bojuju proti cyklistom, ale ked to tam maju prazdne tak by mohli pochopit ze nenecham vonka nezamknuty drahy bike ked na to poriadne ani nevidim. a sak odvtedy tam ani nechodime :)

a uvidime co sa to na tej zelezej vykluje, ci to bude mat aj hlavu a patu a bude sa tam dat normalne posediet, alebo to bude ujete jak furt ked investor si nieco zmysli a nerozmysla :)
03.03.2013 - 22:47:34
00
Myslím, že to by bola celá železná posiata dôchodcami ktorí predsa musia využiť cestu zadarmo. :D
Ale nápad to neni zlý :)
03.03.2013 - 22:51:21
00
Marcel pozri sa. Kto to využije ten to využije. Či už rodina s deťmi alebo dôchodcovia. Aj to sú ľudia a majú právo tam ísť. Ale niekto, kto je zvyknutý ísť svojím veľkým autom až k ohnisku má nejakú MHD na háku. Preto by tam mal byť normálne kontrolovaný prejazd ako je na intrákoch v mlynskej doline. Jednoducho ak tam chceš ísť, tak buď MHD, pešo alebo bicyklom. Autá samozrejme na povolenie (aj keď aj to by nebolo stopercentné, ale ajtak lepšie ako teraz)
03.03.2013 - 23:08:19
00
tNekonzumujem tam nič a zas je to chko takže žiadne stavby preboha na bk.

Aj Zelezna je CHKO, dnes ale tato skratka nic neznamena. Rovnako aj NP je horkotazko na urovni kedysi CHKO a sluzi len ako buzeracia. A ochranny stupen 5 je mozno tak trosku nad urovnou kedysi CHKO.
04.03.2013 - 09:11:39
00
ano reagoval som trochu na nieco ine, mimo

k architekture:
mesto by mohlo vypisat architektonicku sutaz na ten objekt pre obcerstvenie, a je mnoho ukazovatelov zastavana plocha, obostavany priestor, ktore takisto moze stanovit mesto respektive uzemny plan zony, ktory by malo zabezpecit mesto. Takze to nie je celkom o tom co chce investor, ale o tom co hovori a dovoli uzemny plan, ktory schvaluje mesto

Silva len ten uzemny plan sa na SK vlastne ani nemusi dodrzat. To ze v plane su zadefinovane miery neznamena, ze sa dodrzia, resp. sa dodrzia len pro forma. Ked zastavia viac ako je stanovene a ako mu schvalia tak sa nic nestane - nic mu nezburaju, len zaplati pokutu, s ktorou uz rata dopredu, lebo presne vie co tam chce mat a aj presne vie co musi spravit aby na tom zarobil.
Tiez uzemny plan nie je vzdy spracovany spravne a tym padom je napr. orna poda podla planu urcena na zastavbu a podobne kseftiky, ktorymi si vladnuca mestska luza prilepsi.
Na ten objekt pre obcerstvenie bude asi len sutaz na investora, architekturu si uz on "objedna" podla jeho predstav :tmi:
Myslim, ze cim menej sa tam postavi, tym lepsie (fitness a miestost pre babatka :lol: )
04.03.2013 - 09:18:23
00
Trbealo by to parkovisko vybudovat niekde uplne inde, a odtial kyvadlova doprava, zakaz vjazdu na Zeleznu a bol by pokoj.
04.03.2013 - 10:36:29
00
Chris nechcem sa hadat,ale z mojej skusenosti sa uzemny plan dodrzuje. Problem moze nastat vtedy,ked si investor dokaze na nasich skorumpovanych uradoch vopred vybavit zmenu uzemneho planu alebo doplnok uzemneho planu vo svoj prospech.
Netreba hned vidiet vsetko cierne. Ide o to aby na Zeleznej nesla uz dalsia vystavba,ktoru tam netreba. To obcerstvenie v novom objekte by ale bodlo.
04.03.2013 - 10:52:12
00
Trbealo by to parkovisko vybudovat niekde uplne inde, a odtial kyvadlova doprava, zakaz vjazdu na Zeleznu a bol by pokoj.

A najlepsie trolejbusova (bez emisii). Uz pred vyse 100 rokmi tadial trolejbusy jazdili. Ale dnes je to sci-fi...

Inak tu je strucne info lokalite + tie fotky, co skopiroval triki:
http://www.ba-lesy.sk/vismo/galerie2.asp?id_org=451035&id_galerie=1013&p1=54
04.03.2013 - 10:59:49
00
Autobusy na Zeleznu jazdia na plyn. Emisie su 0.0000 nic. A trolejbus je nebezpecny, padaju z neho tie prisavky. Najlepsia by bola lesna zeleznicka :P
04.03.2013 - 11:36:10
00
Ja viem, ze jazdia na plyn. Ale emisie aj tak nie su nulove. Pri trolejbusoch su nulove.
04.03.2013 - 11:43:10
00
CO2 ja za emisie nepovazujem :) .. podstatne je, ze za taky autobusom necitim nic, na rozdiel od katalyzatorovych aut. Ten zbytok je zanedbatelny .. trolejbus je sice 100% cisty /pokial mu nevytecie baterka alebo olej :D/ ale trolejova siet a jej udrzba je vacsi zasah. Proste parna zeleznicka :P .. napr. aj taka z Lozorna po starej trati by bola idealna.
04.03.2013 - 11:56:06
01
rovno drezinu a kto bude chciet ist si to odmaka a drezinka sa potom sama gravitaciou vrati dole :D
04.03.2013 - 13:55:49
00
keyboard_arrow_up