X-CROSS MTB maratón

13.04.2013
MTB maratón
Partizánske (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Reportáže, Foto
Termínové kolízie sú tam v podstate dve:
18.5.2013 s Maratónom Marikovskou dolinou MSR XCM
13.7.2013 so Salzkammergut MTB trophy
Osobne ma viac mrzí tá druhá kolízia :)

Či je štartovné veľa alebo málo, uvidí sa podľa účasti.

Prihlásil som sa a poslal platbu zvýhodnené štartovné na všetky štyri akcie. Uvidím, koľko stihnem reálne :)
04.03.2013 - 13:49:35
00
Startovne vychadza 17.50€ pri zvyhodneni a zaplateni do konca mesiaca. Tyzden pred kazdym pretekom je to 20€ a v den startu je to 25€. Ano su 2 kolizie ale v ramci SR iba jedna.
04.03.2013 - 13:58:01
00
Zánikom CMS, Partizánske naďalej pokračuje a rozširuje sa o ďalšie 4 preteky v rámci X- CROSS mtb maratónu. Vzhľadom k tomu, že sme našli dobrého sponzora, ktorý nám do tomboly daruje NOVÉ AUTO, KVALITNÝ BICYKEL a LCD TV a iné ďalšie ceny! Web- stránka je pred dokončením a spustením...


wow to musi byt fakt dobry sponzor ked pytate 20€ za prihlasenie v predstihu alebo 25€ na mieste... to uz sa blizi k startovnemu na 24hodinovke kde su tie naklady usporiadatela a sluzby trochu inde. Ako sa mohlo podarit minuly rok Oravakom ponuknut startovne za 5€??? asi mali tiez "dobreho" sponzora ako vy. Radsej prazdnu igelitku + startovne cislo ako 20€ startovne a kopec blbosti k tomu. :(
04.03.2013 - 14:37:59
00
20€ je tyzden pred pretekmi, v predstihu je to 17.50€, pokial dobre pocitame. Ale ved nikoho tam nenutime ist, kto tam nechce ist, ten tam nepojde a ten kto chce, ten tam pride. Samozrejme, ze nas potesi kazdy pretekar, ktory sa zucastni. Do zaverecnej tomboly su ceny nachystane, na rozdiel od minulorocnej CMS, kde sa na ne zabudlo.
04.03.2013 - 14:52:11
00
Radsej prazdnu igelitku + startovne cislo ako 20€ startovne a kopec blbosti k tomu. :(

Prázdna alebo plná igelitka ti nemusí ovplyvniť štartovné. Keď dostaneš tovar, tak z neho neuhradíš napríklad sanitky.
Diskusia o výške štartovného je v podstate zbytočná. Dnes je ťažká ekonomické situácia a organizovanie každého podujatia niečo stojí. Niečo sa rieši bartrom ale niečo nie. Každý organizátor vie koľko potrebuje aby mohol zorganizovať podujatie pre 200 až 800 účastníkov.
Keď je štartovné pre teba vysoké, tak neprídeš.
Napríklad pri diskusii o Salzke nik neriešil výšku štartovného (a to je podstatne vyššie) a tu sa to rieši takmer pri každom maratóne.
Argument o poskytnutých službách nie je úplne presný.
Napríklad: na Salzke musíš mať poistené zaplatené štartovné aby sa s tebou bavili keď nemôžeš prísť.
U nás na každom maratóne sa dá prehodiť zaplatené štartovné na niekoho druhého bez problémov.


Naposledy upravil milsu dňa 04.03.2013 - 15:24:20, celkovo upravené 1 krát.

04.03.2013 - 14:55:04
00
17.50€ tam nikde v propoziciach nevidim, ak tym myslite to 70€/4 tak to sa u mna nerata.
Nejde o to ze by som na to nemal a za kvalitu si velmi rad priplatim ale so Salzkou by som toto podujatie moc neporovnaval.
Ok nebudem to uz dalej rozvadzat urcite sa chystam aspon na prvy pretek kedze to mam z BN na skok, len ma celkom sklamala ta cena a co som zatial porovnal s ostatnymi akciami u nas tak patrite medzi najdrahsich.
04.03.2013 - 15:16:58
00
porovnať salzku s maratonom na SK .... sa mi zda trošku hmmm ... nevhodné ...
na salzke je občas pomaly problém sa dostat na niektoré trate, (aj v čase krízy)
ak človek dlhšie váha, alebo nebodaj špekuluje ako je to u nás zvykom
a u iných pretekov, vonku, ani nehovorím ...
04.03.2013 - 15:20:23
00
Napríklad pri diskusii o Salzke nik neriešil výšku štartovného (a to je podstatne vyššie) a tu sa to rieši takmer pri každom maratóne.
Argument o poskytnutých službách nie je úplne presný.
Napríklad: na Salzke musíš mať poistené zaplatené štartovné aby sa s tebou bavili keď nemôžeš prísť.
U nás na každom maratóne sa dá prehodiť zaplatené štartovné na niekoho druhého.

to vravis ako keby na slovensku vracali startovne ked sa nemozes zucastnit.
skoro v kazdych propoziciach

"Vklady dopredu prihlásených pretekárov, ktorí sa nezúčastnia preteku nebudú vrátené"

a ospravedlnovat to prehodenim na niekoho ineho je jemne demagogicke.

anyway s tou salzkou a vyskou startovneho to z isteho uhla pohladu vyzera uplne inak ako pises. ten maraton je primarne robeny pre rakusanov - a ak si zoberies vysku startovneho na Bcku v porovnani s priemernou rakuskou mzdou a porovnas slovensku priemernu mzdu a startovne v PE tak salzka je lacnejsi maraton s neporovnatelne inou urovnou...


Naposledy upravil stax dňa 04.03.2013 - 15:27:19, celkovo upravené 1 krát.

04.03.2013 - 15:26:00
00
Termínové kolízie sú tam v podstate dve:
18.5.2013 s Maratónom Marikovskou dolinou MSR XCM
13.7.2013 so Salzkammergut MTB trophy
Osobne ma viac mrzí tá druhá kolízia :)

Či je štartovné veľa alebo málo, uvidí sa podľa účasti.

Prihlásil som sa a poslal platbu zvýhodnené štartovné na všetky štyri akcie. Uvidím, koľko stihnem reálne :)


ešte je tam kolízia s 24kou v Belej...
04.03.2013 - 15:26:16
00
porovnať salzku s maratonom na SK .... sa mi zda trošku hmmm ... nevhodné ...

A nakoniec prečo neporovnať.
Otázka je čo od maratónu očakávaš. Keď budem porovnávať 50-ku, tak na maratónoch na Slovensku dostávam z môjho pohľadu podobné služby (vlani som išiel 50-ku na Salzke a 12 maratónov u nás)

stax prehodenie štartovného nie je demagógia ale prax. Použil som to viac krát tohto roku a aj vlani.
S platmi máš pravdu, ale náklady pre usporiedateľa sú na väčšinu vecí podobné.
04.03.2013 - 15:30:35
00
je to demagogia - musis zohnat ineho cloveka aby vyrovnal sumu startovneho pre organizatora. organizator ti startovne nevrati ak nikoho nezozenies - narozdiel od salzky ak sa poistis


Naposledy upravil stax dňa 04.03.2013 - 15:38:47, celkovo upravené 1 krát.

04.03.2013 - 15:38:18
00
kedze nam jeden datum kolizuje s jednym pretekom (tusim 18.5), mate zvyhodnene startovne na vsetky preteky, aby ste boli zaradeny do zlosovania hlavnej tomboly. Cize nemusite sa zucastnit vsetkych 4...ostatne veci su v propoziciach.

ibaze mne ide o jazdenie, nie o tombolu (ked pride na platenie dane 20% a odvodov 14% z vyhry, vobec to nemusi byt az taka "vyhra" ;) )
04.03.2013 - 15:38:31
00
už trošku preháňaš nie...tu už ľuďom vadí, že aj niečo môžu vyhrať, aj keď len v tombole...:(
organizátor ide svojou cestou, je to prvý ročník, na konci sezóny uvidíme aký to malo úspech a čo bolo super a čo nie...
04.03.2013 - 15:41:14
00
mne to nevadi, ale urcite pri vybere maratonu tombola nehra ulohu (aspon u mna)
04.03.2013 - 15:44:55
00
ale to je v poriadku, však aj trať ponúka tento maratón solídnu...to, že niekto dokáže získať pre takúto akciu silného partnera, ktorý dá z vlastného ešte aj cenu do tomboly, už je len bonus...
04.03.2013 - 15:47:30
00
keyboard_arrow_up