ak nejdeš SP tak nemáš o 2€ lacnejšie :D
Podporil som 10 éčkmi SZC. Môžem sa teoreticky zúčastniť pretekov poriadaných SZC.
A hlavne nikdy som nemal žiadnu pretekársku licenciu, tak teraz mám :rofl:
(keď už som vybavoval licenciu chalanom, tak som urobil aj sebe)
28.02.2013 - 22:50:03
00
Že aká výhra, Milan? :D
28.02.2013 - 23:04:07
00
Prikladám nové upravené kategórie. Tie pôvodné zahoďte a zabudnite na ne, prosím. Zjednotili sme terminológiu so SZC a aj vekové kategórie.

že aké ja mám šťastie ,:-) presne toto som tušil posledné 4 roky pri mojom šťastí , že keď sa prehupnem do katégórie nad 40 rokov tak sa posunie vekový limit. :headbang:
01.03.2013 - 08:57:00
00
A na čo si si ju vlastne potom robil :)


Licencia sa zide pri niektorych pretekoch v zahranici, kde ju vyzaduju . Potom v pripade, ze ju nemas, ti vybavia jednodnovu licenciu na konkretny pretek, ale je to zase drahsie ako narodna celorocna...
01.03.2013 - 10:37:40
00
Nazdar, mám syna, ktorý v tomto roku dosiahne vek 10 rokov a má chuť jazdiť. V kategóriách mladší žiaci 10-12 rokov /Príloha č. 2 Súťažno – organizačného poriadku seriálu/ tu je aj jeho kategória. Existuje aj reálne okrem Stupavského a Greenbike-maratónu, kde sa jazdí jeho kategória? Všade sa len hovorí o podpore mládeže, je aj reálne aspoň jeden závod v tejto sérii. Ak nie, môže jazdiť aj so mnou na strednej, alebo krátkej trati? Nájde sa niekto kompetentný k odpovedi? Vďaka , Martin
01.03.2013 - 22:35:01
00
Nazdar, mám syna, ktorý v tomto roku dosiahne vek 10 rokov a má chuť jazdiť. V kategóriách mladší žiaci 10-12 rokov /Príloha č. 2 Súťažno – organizačného poriadku seriálu/ tu je aj jeho kategória. Existuje aj reálne okrem Stupavského a Greenbike-maratónu, kde sa jazdí jeho kategória? Všade sa len hovorí o podpore mládeže, je aj reálne aspoň jeden závod v tejto sérii. Ak nie, môže jazdiť aj so mnou na strednej, alebo krátkej trati? Nájde sa niekto kompetentný k odpovedi? Vďaka , Martin


Kategória žiakov existuje. Hlavne sa jazdí v týchto kat. XC, nie maratony, a cesta.
na mládežnicke preteky a kategórie su zamerané iné už spomínané podujatia. V prvom rade treba zacať. Klub, licencia a jazdiť svk XC, čechy XC, cestu, a ked sa ukáže ,tak je možnosť jazdiť v niektorej z CTM ,kde podpora je. Materiálna, aj tréner ako aj dalsie výhody, ako sústredenia viac krát do roka.
K tomu, aby sme talenty nasli ,sa vytvorili aj kategórie žiakov popri maratonoch a to na okruh xc . tým že je to slov.pohár ,tak je aj povinnosť zorganizovať aj žiacke kat.
ostatné medzi organizátorom a Zväzom je už ich starosť ,ako si to kompenzuju.
Odporucam, ak chce syn jazdiť tak veľa xc, cesty a hlavne preteky pod hlavickou národnej federácie, ci už u nás, alebo v zahranicí. ostatné je pre zisk ci už bodov do nár pohára, alebo pohladu trénerov reprezentácie pokial nejazdí takéto podujatia nezaujimavé. samozrejme že ako tréning pokial nie su preteky pre mládež cesta alebo xc je to dobré. radsej hociaké preteky,ako ziadne. ale hlavne tie co som už spomínal. tadial vedie cesta do sveta
.
04.03.2013 - 18:53:17
00
Prikladám nové upravené kategórie. Tie pôvodné zahoďte a zabudnite na ne, prosím. Zjednotili sme terminológiu so SZC a aj vekové kategórie.

že aké ja mám šťastie ,:-) presne toto som tušil posledné 4 roky pri mojom šťastí , že keď sa prehupnem do katégórie nad 40 rokov tak sa posunie vekový limit. :headbang:


Život je zmena!
V sobotu SZC rozhodol, že prispôsobí vekové kategórie UCI. A to je tak, ako sme to mali my pred našou avizovanou zmenou. Čiže: "odvolávam čo som odvolal a nařizuji co jsem nařídil". Napr. Muži sú zase od 19 do 39 rokov...
V mojom predchádzajúcom príspevku som prílohu "kategórie" vymenil za správne.
05.03.2013 - 08:29:52
00
izi, bolo by dobre uverejniť opäť prílohu č.2 - kategórie a upraviť aj text, aby nebol v rozpore z kategóriami.
05.03.2013 - 08:57:39
00
Jen pár připomínek, nějak jsem se ztratil v tom opravovaní propozic. Slovenský pohár XCM, tady zůstalo jen to pro jaké kategorie je vypsán tj. muži a ženy na trati B - maraton a junioři a juniorky na trati C půlmaraton. Neni nikde již kolik závodů a kterých se hodnotí a jak. ( partnerské zahraniční závody asi nebudou součást Slovenského poháru, v XCM Sérii logicky být můžou, když pořadatelé mají partnerskou spolupráci, ale Slovenský pohár by asi měl být na závodech organizovaných ve spolupráci se Slovenským svazem cyklistiky ). Takže Mistrák a šest Slovenských maratonu asi ??? Kolik se jich bude počítat do celkového hodnocení ??? No a jak Horal Tour, kdo bude chtít uspět na etapáku Horal Tour tak pojede trasu A Extrem Marathon, pro tuto trasu ale není vypsán Slovenský pohár v Maratonu.... ???
05.03.2013 - 14:14:57
00
izi, bolo by dobre uverejniť opäť prílohu č.2 - kategórie a upraviť aj text, aby nebol v rozpore z kategóriami.

Prikladám.
07.03.2013 - 07:47:18
00
Jen pár připomínek, nějak jsem se ztratil v tom opravovaní propozic. Slovenský pohár XCM, tady zůstalo jen to pro jaké kategorie je vypsán tj. muži a ženy na trati B - maraton a junioři a juniorky na trati C půlmaraton.

IZI: Áno!

Neni nikde již kolik závodů a kterých se hodnotí a jak. ( partnerské zahraniční závody asi nebudou součást Slovenského poháru, v XCM Sérii logicky být můžou, když pořadatelé mají partnerskou spolupráci, ale Slovenský pohár by asi měl být na závodech organizovaných ve spolupráci se Slovenským svazem cyklistiky ). Takže Mistrák a šest Slovenských maratonu asi ??? Kolik se jich bude počítat do celkového hodnocení ???

IZI: SZC ešte nevydal (aspoň ja ich nemám) propozície Slovenského pohára. Takže zatiaľ neviem spôsob celkového hodnotenia SP. Isté je, že SP sa koná na siedmych slovenských maratónoch. Sú to tie isté ako je SLOVAK XCM TOUR. Partnerské zahraničné preteky nie sú súčasťou SP. Majstrák je na FC maratóne v Marikovej.

No a jak Horal Tour, kdo bude chtít uspět na etapáku Horal Tour tak pojede trasu A Extrem Marathon, pro tuto trasu ale není vypsán Slovenský pohár v Maratonu....

IZI: Presne tak!

???
07.03.2013 - 08:05:47
00
Už sa v tom strácam.Písalo sa ,že zo série vystúpili Fatran,Kráľovský,Brezno,Prešov a Košice.V kalendári sú iné informácie , na fore sa píše niečo iné ,skutočne už neviem čo ako bude a čo sa kde zaratáva.
07.03.2013 - 17:59:27
00
kalendar je tak trochu neaktualny
07.03.2013 - 19:20:13
00
Už sa v tom strácam.Písalo sa ,že zo série vystúpili Fatran,Kráľovský,Brezno,Prešov a Košice.V kalendári sú iné informácie , na fore sa píše niečo iné ,skutočne už neviem čo ako bude a čo sa kde zaratáva.


Tento seriál SVK XCM tour je nieco úplne iné, nové a nieje to v CMS. CMS v tejto sezone asi nieje. Aspon tak to teraz je.

Slovenský pohár je najvyššia národná súťaž. ostatné sú nižšie, body ktoré v tých sériach získate vás nikam daľej neposúvaju. Cesta do sveta a repre vedie cez preteky pod hlavickou národných federácii. na SVK je to SZC a ten je partner Slov. pohára Slovak XCM tour 2013
07.03.2013 - 21:47:28
00
Kráľovský maratón nevystúpil z CMS. Nová seria je uplne iný podnik, s inymi pravidlami a inymi názormi. Kráľovský maratón 2013 bude 24.8.2013.
08.03.2013 - 00:08:15
00
keyboard_arrow_up