Dovolím si odpovedať za Roba, cca 28 rokov ? :-)
12.12.2012 - 20:48:42
00
Tak,tak. Vnučka má 2 roky a dcéra by sa mi tam už nezmestila:-) . Vozík mám prvý rok,takže ho ešte nemám nejak moc vyskúšaný! Ale na jar môžeme vybehnúť!
14.12.2012 - 07:55:56
00
haha ok :)
tak niekedy sa teda dohodneme ;)
14.12.2012 - 11:07:40
00
chcem sa spytat ci niekto bol na dovolenke s cyklovozikom ?
ak hej kde su dobre trasy niekde v chorvatsku alebo taliansku kde sa da ist ?
dajte mi nejaky tip na letnu dovolenku dik
04.01.2013 - 16:01:08
00
Zdravim vsetkych majitelov cyklovozikov. Ja osobne som z Hlohovca a ak byvate pobliz, viete, ze s trasami vhodnymi pre cyklovoziky je to velmi biedne. Okrem 6km useku po hradzi prakticky neexistuje cesta bez aut, kadial by sa dalo jazdit. Samozrejme budem rad, ak ma opravite :) A este aj tu hradzu nam prehradili zatarasmi pre auta, kde je medzera 70, resp. 90 cm, take tou uzsou neprejdem (mam dvojickovy chariot 83 cm). Jedina cesta s autami a pouzitelnym vyskovym profilom je smer Koplotovce, Piestany, ale aj tam je premavka dost husta. Cez lesy smer havran je to s vozikom zial nepouzitelne. Takze ak mate niekto tipy na ine trasy v okoli HC, sem s nimi prosim. Ja pridam nieco pouzitelne v okruhu asi 30km, ale vyzadujuce auto pre dopravu na miesto.
25.02.2013 - 08:36:11
00
tak sme prvy krat testovali cyklovozik cez vikend.
s tych 50 km co sme presli mala prespala 40 ;)
Príloha:
100_0683.JPG
100_0683.JPG 403.37 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
100_0683.JPG
100_0683.JPG 403.37 KiB thumb_up0thumb_down

Prílohy:

100_0655.JPG
100_0655.JPG 380.74 KiB thumb_up0thumb_down

05.03.2013 - 21:59:21
00
Závidím, my sme ešte cez víkend boli na boboch, sneh na kopcoch stále je.
06.03.2013 - 21:34:25
00
Tiez rozmyslam nad cyklovozikom, no nie som este 100% rozhodnuty. Nakolko byvame v byte a predsa len podmienky skladovanie su obmedzene. Cena ktoru by som bol chotny zaplatit je max 300eur. Vozik planujem vyuzivat 2x do tyzdna, BA hradza, Rakusko a nejake tie asfatky v Karpatoch. Vyjazdy by som chcel robit rekreacne, za dobreho pocasia v rozpati 1-4 hodin. Syn ma 1 rok a v aute vydrzi ked nespi cca 4-5 hodin bez problemov sediet v autosedacke, samozejme z casu na cas ho treba zabavit a ukludnit. Takze spolieham sa, ze aj v cyklovoziku by vydrzal zo zaciatku aspon 1-2 hodiny. A teraz ten oriesok, ktory potrebujem rozlusknut, cyklovozik vs cyklosedacka. Riesil ste niekto podobnu dilemu? Pripadne mate obidvoje a viete lepsie zhodnotit plusy a minusy? Vdaka za kazdu radu.
13.03.2013 - 12:20:12
00
Vozil jsem syna v cyklovoziku od jeho 10 mesicu, v nem vydrzel daleko dele nez v aute v autosedacce - mel vetsi pohodli,vic mista,(nebyl pripoutany tak napevno jak autosedacce), mohl si hrat s hrackama behem jizdy, aniz mu nekam padaly atd..
Pozdeji jsem koupil i cyklosedacku ale v te mi nechtel vubec jezdit,daval prednost voziku,
pro nas byla cyklosedacka vyhozene penize :-(
Jak byl starsi,tak presel z voziku primo na sve detske kolo
Skladovani voziku jsem resil tak,ze po prijezdu domu jsem z voziku odmontovaval kola a oj a vozik daval do detskeho pokojiku,kde ho syn pouzival jako "dum" na hrani
13.03.2013 - 14:47:55
00
Tiez rozmyslam nad cyklovozikom, no nie som este 100% rozhodnuty. Nakolko byvame v byte a predsa len podmienky skladovanie su obmedzene. Cena ktoru by som bol chotny zaplatit je max 300eur. Vozik planujem vyuzivat 2x do tyzdna, BA hradza, Rakusko a nejake tie asfatky v Karpatoch. Vyjazdy by som chcel robit rekreacne, za dobreho pocasia v rozpati 1-4 hodin. Syn ma 1 rok a v aute vydrzi ked nespi cca 4-5 hodin bez problemov sediet v autosedacke, samozejme z casu na cas ho treba zabavit a ukludnit. Takze spolieham sa, ze aj v cyklovoziku by vydrzal zo zaciatku aspon 1-2 hodiny. A teraz ten oriesok, ktory potrebujem rozlusknut, cyklovozik vs cyklosedacka. Riesil ste niekto podobnu dilemu? Pripadne mate obidvoje a viete lepsie zhodnotit plusy a minusy? Vdaka za kazdu radu.


Podla mna to zavisi od toho, ako intenzivne planujes so synom bicyklovat. My sme mali oboje. Na dlhsie vyjazdy je dobry vozik, nalozis tam aj batozinu, dieta si v nom moze relativne pohodlne pospat, pripadne sa pohrat. Na druhej strane, je s nim pomerne velka ostara (rozkladat a skladat), si menej akcnejsi a v slovenskych mestach je v 90% pripadoch absolutne nepouzitelny, iba ak by si s nim jazdil po cestach. So sedackou nie je takmer ziadna robota, iba ju zakliknes do drziaku, zabera aj menej miesta a s dietatom si v lepsom kontakte. Po meste (skusenosit mam z Bratislavy) a na kratsie vzdialenosti rozhodne lepsia volba.
13.03.2013 - 15:05:50
00
na Velku noc si idem pre jazdený cruiser.. tak som zvedavý, mala ma 7mesicov tak zacina sediet.. toto leto budeme jazdit spolu... mate nejake typy na výlety pod tatrami?
13.03.2013 - 15:13:49
00
seth: ja som tiez mal podobny problem ale som rad som kupil cyklovozik. tiez byvame v byte a tiez to neni s tym skladovanim med lizat ale da. hlavne do cyklovozika zoberies kopec veci co treba (jedlo, caj, hracky atd) a dcerka v nom spi bezproblemov a ked sa zobudi tak sa hra popripade pozera co je naokolo nej.

ja som kupil queridoo ci ako sa to pise z ebay.de za nejakych 180 (aj s postou) a max spokojnost. bolo k tomu aj jogging set ale ten asi nevyuzijem :)
http://www.qeridoo.com/index.php/en/products/child-trailer/old-models-2012/speedkid2-english
teraz dokonca pozeram ze nove modely uz maju aj odpruzenie ale to zase na hrazdi je zbytocne.
13.03.2013 - 15:22:23
00
presne tak ako bolo uvedené vyššie:
- ak budeš jazdiť na dlhšie trasy, je dobrý vozík, dieťa sa môže vyspať, skryť pred slnkom, dažďom a podobne. Do úvahy ale ber kde s tým bdueš jazdiť.

- ak plánuješ len sa niekam odviezť autom, tam presadnúť na bicykel, hodinu, dve si zabicyklovať a ísť autom späť, vozík netreba.
13.03.2013 - 15:23:57
00
Dakujem za vsetky vstupy. Na BA podmienky sa v podstate vsade okrem hradze budem musiet priblizit autom. Skoda, ze tu nemame viacej cyklotras v ramci mesta na ktore by sa dalo napajat priamo z mestkych casti. Musim to este vsetko zvazit, co pred cim uprednostnim. Zatial to je 60% cyklosedacka a 40% vozik.
13.03.2013 - 20:38:29
00
BTW Co sa tyka vhodnych tras pre cyklovoziky pod NT/VT, tak na rychlo ma napadaju tieto:

LM - Bobrovec
Janska dolina
Maluzinska dolina, Tajch, Chorupne, Hodrusa
Cierny Vah
dolina Ipoltica
Svarinska dolina
Rackova dolina
Lopusna dolina
Lomnica - Hagy
Sliezky dom
Strbske pleso
Popradske Pleso
Ticha dolina
Koprova dolina

Samozrejmne niektore by som siel len v dnoch pracovneho pokoja, koli tazbe a suvisiacim pracam.
13.03.2013 - 20:56:22
00
keyboard_arrow_up