A to sa ako meria? :)
Nezabudaj, ze napatie je dvojnasobne oproti tym rucnym. Ebay pise, ze vykon je 9W , pokial si dobre spominam tak vykon je U*I co priblizne sedi (1,3 * 7,4)

No, klasicky A-meter sa v kazdom pripade musi do nejakeho obvodu vlozit. Odber z baterky ti sice da informaciu, ako dlho svetlo pri danej kapacite bateriek vydrzi, ale neurcuje (priamo), aky prud ide realne do diody (nepoznas straty v driveri, Vf danej diody atd.) A ten mna zaujima hlavne z pohladu mid/low modu. High mod je spravidla nejakych okruhlych 2,4/2,5/2,8 A.
13.03.2013 - 23:06:11
00
Jasne, ze to bolo merane takto "jednoducho", rozoberat sa mi to nechcelo a mozno sa to ani neda. Islo mi hlavne o porovnenie modov medzi roznymi modelmi, co staci aj takto. Nepredpokladam nejaky obrovsky rozdiel v ucinnosti jednotlivych driverov.
Preco ta zaujma ten prud na diode pri mid/low?
14.03.2013 - 08:15:18
00
Čo sa týka nejakých úbytkov na driveroch nepredpokladám, že by boli významné, skôr zanedbateľné. Na takéto regulácie sa používa pulzná technológia s minimálnymi stratami.

Čo sa týka prúdov, ktoré nameral Palo TT, tie hodnoty sú naozaj malé. 1,3 A pri high móde XM-L T6 je naozaj málo. 1,3 A tabuľkovo zodpovedá vyžarovaným cca 480-im lumenom meraným priamo na dióde. To by bolo málo. Tento rozpor by som asi pripísal najskôr chybe merania (veľký vnútorný odpor meráku na rozsahu do 10 A). Sám mám podobnú skúsenosť s jedným lacným cca 15-eurovým merákom, ktorý používam doma. Tiež som ním nameral oveľa menšie prúdy ako som očakával. Keď som si doniesol z práce profesionálny merák, nameral som pri tom high móde naozaj niečo okolo 2,8 A, čiže to, čo je pre dané svietidlo aj deklarované.
14.03.2013 - 08:35:26
00
niektore maju ucinnost len okolo 60%, skutocne ucinny driver je dost drahy
prud je vporiaku ak meral z akku packu (U je dvojnasobne)
14.03.2013 - 08:47:39
00
Vidíš, zabudol som, že meral z akupacku, kde je dvojnásobné napätie. Potom je to OK, ide vlastne o watty. Ja som meral na UF2100, kde je iba jedna baterka. Takže svoj predchádzajúci príspevok beriem späť.

Tá účinnosť drivera iba 60% sa mi nejako nezdá. To by na ňom muselo vznikať dosť veľké teplo. Myslel som si, že teplo vzniká prevažne na dióde, a preto sa diódy dávajú na chladič.
14.03.2013 - 09:09:59
00
ved skus nejake svetielko rozobrat a meraj, U I na vstupe drivera a na vystupe, mne sa raz podarilo namerat spominanych 60%, bola to XML + 1x18650, najnizsia ucinnost bola na LOW rezime, takze celkovy stratovy vykon vtedy nebol az taky velky....
svetielko napajane akku packom som takto nemeral, vlastne meral som iba prud do led, ked som to uz mal rozobrane, mozem pomerat aj zvysok a skusim to dat dokopy (ak najdem povodne zaznamy)
14.03.2013 - 09:24:53
00
Co hovorite na tuto vecicku, http://www.fasttech.com/products/1181701 ma ju niekto?


Ahoj,pouzivam tu vecicku kazdy den.
Univerzalna,kvalitna,prudko navykova :)

Prílohy:

JING HENG 12A.jpg
JING HENG 12A.jpg 632.05 KiB thumb_up0thumb_down

14.03.2013 - 09:25:48
00
Takze vies potvrdit, ze si nerozumie prave najlepsie s nechranenymi clankami?
14.03.2013 - 10:28:51
00
Co som pozeral nejake diskusie tak ucinnost driverov (zrejme na high) sa vseobecne spominala cca. 80%-90%
H8030 papierovo uvadza 9W svetlo, kedze som nameral 1.3A pri 7.6V az 8V co je cca.10W, tak to vcelku sedi.
Cree zase vseobecne uvadza svietivost XML 100lumen na 1watt , takze aj tych 9W vyzera byt teoreticky realnych.
14.03.2013 - 13:23:23
00
@Palo TT: Nemáš prosím už nějaké zkušenosti s výdrží těch dvou svítilen na pack 4x18650? Potřebuji něco s delší výdrží a na uvedené kapacity a výdrže se spoléhat nejde. Předem díky moc za odpověď.
17.03.2013 - 14:05:35
00
ja len k mojej singfire sf-90 tiež so 4x18650 battery packom - píšu tam "discharge time" na krabici 240 minút = 4 hodiny...skúšal som ju vybiť doma, že koľko vydrží - ja som ju nenabíjal takže tak ako mi prišla s nabitou kapacitou aj ostala
takže zapol som prvý mod (100%) a nechal koľko vydrží - 4 hodiny bezproblémov dá kedykoľvek...doma mi to vydržalo tuším 5 hodín a to pripomínam, že som ju nenabíjal (neviem koľko mali tie baterky kapacitu keď ku mne dorazili ale počítam tak okolo 95%)
približne tak po 4h30min sa baterka sama prepla do druhého modu (50%) a do konca svietila na ňom

kým bola na high mode tak bolo telo baterky také horúce, že som ju nemohol udržať v ruke (keď sa prepla na medium mod tak hneď ochladlo)
17.03.2013 - 17:11:12
00
takže zapol som prvý mod (100%) a nechal koľko vydrží
...
bolo telo baterky také horúce, že som ju nemohol udržať v ruke

:tmi: Vo vlastnom zaujme toto nikdy nerob - vysoke teploty dramaticky znizuju zivotnost LED.
Ale ked uz sme pri tom, mohol by si odhadnut, kolko % svietivosti dava ten stredny (druhy) mod oproti high?
17.03.2013 - 17:30:25
00
Díky moc. Předpokládám, že máš tutéž z dx. Já jsem zkoušel několik těchto http://www.led-expert.cz/ledshop/eshop/13-1-LED-svitilny/34-2-Cyklisticke-svitilny/5/101-Cyklisticka-LED-svitilna-a-celovka-XML-T6-red a po stránce výdrže zklamaly. Na krabici bylo psáno 180 minut, tedy 3 hodiny. To nevydržela ani jedna z nich, jen jedna z nich se přiblížila. Vydržely na nejvyšší režim 0:45, 1:50, 1:55, 2:45 (lišily se acupacky, nikoli spotřeba svítilen). Tedy přes 4 hodiny vypadá v tomto světle úžasně. Také ty svítilny, které jsem zkoušel, po vybití prostě zhasly. Žádné automatické přepínání. Jen s cca 5 minutovým předstihem se vypínač červeně podsvítil. Na nižší režim vydržely asi 3 až 3.2x více. Více režimů tam nebylo (nepočítám blikací režim, ten jsem netestoval).

Otázka je, zda jsou tady lepší akumulátory nebo prostě v nejvyšším režimu to do diody pouští menší proud. Ale ani to by asi nebyl takový problém, těch pár lumenů nebude myslím moc poznat. Jen doufám, že jsi nenarazil na nějaký výjimečný acupack a já nepřijde mi nějaký, který vydrží hodinu a půl :)

Když jsem doma testoval tyhle svítilny, tak jsem ji chladil ventilátorem. Pak byla jen vlažná a nebyl žádný problém. Bez chlazení bych to také raději v kuse netestoval. Pokud není ventilátor, tak se dá nechat chvíli svítit, pak nechat vychladnout a opakovat.
17.03.2013 - 20:35:37
00
Vydrz som netestoval, ale kedze na sf-90 som mal zle priletovany kabel v akupacku, musel som akupack otvorit a boli tam 2000mAh baterky.
Zapojenie je 2P2S , to znamena 4Ah (pri 7.4V). Pri prude 1.3A je max. teoreticka vydrz 3hodiny a par minut, ale prakticky to bude o nieco menej.
17.03.2013 - 21:10:56
00
Díky, to je pravda. Je zvláštní, že to davider222 vydrží 4.5 hodiny na max. To by ten pak musel mít cca 5.85 Ah, tedy jedna baterka skoro 3 Ah a to není moc běžné ani u drahých kvalitních, které do toho nedávají. Nebo, že by tam byl tekl menší proud přes diodu kvůli nějaké vadě driveru? Je fakt, že na krabici píší 4 hodiny. Sice v Číně si třeba u lumenů vymýšlí maximálně, ale to běžný zákazník neověří - nemá jak. Ale hodinky má každý. Nevím, co si o tom mám myslet.

EDIT: Koukám, že SF-90 jsou na dx jak 800 lm, tak 1000 lm (dle popisu na dx, reálně jistě nižší). Možná se budou lišit driverem a maximálním proudem.

@davider222: Netušíš, prosím tě, kterou tu svítilnu přesně máš (odkaz na obchod)?
17.03.2013 - 21:45:31
00
keyboard_arrow_up