Bafuňár - funkcionár v cyklistike, nie rozhodca, ani tréner. Prevzaté z češtiny, výraz vraj vznikol spojením slov bafati-funěti. Ang. ekvivalent - official alebo staff

Šťankár - dopingový komisár odoberajúci na pretekoch vzorky moču

Terezín (alebo "jazda na terezíne") - jazda v skupine, zvyčajne v predobočnom vetre, keď si každý ide za vlastné a nedá sa schovať do háku

Hák (alebo "jazda v háku") - jazda v závetrí za predchádzajúcim jazdcom

Lajna (alebo "ísť lajnu") - jazda v skupine v prednom až bočnom vetre, keď sa jazdci usporiadajú buď za sebou alebo šípovite tak, že prvý je na vetre a ostatní sú schovaní v háku za ním. Tí, čo sa pri bočnom vetre nedostanú do lajny, zvyčajne vytvoria druhú lajnu alebo jazdia terezín

Balík - skupina jazdcov

Vlna (alebo "hodiť vlnu") - vybočiť z priameho smeru jazdy a vrátiť sa späť, veľmi nebezpečný spôsob jazdy v balíku

Bidon - cyklistická fľaša

Žaket (alebo "mať žaket", resp. "vyšiť si žaket") - absolútne vyčerpanie, zvyčajne spojené s hlaďákom

Ustlať si - padnúť
30.09.2009 - 23:56:25
00
hlaďák - je to situácia, keď už by ste boli najradšej doma, ale vaše sily to statočne odďalujú :D inak povedané, nemate dosť síl a treba dobiť energiu :D

ma napadlo:

absťák - stav po týždni bez bicykla

k tym hydraulickym kvapalinam by som dopisal, ze je to vzdy urcene vyrobcom brzdy ake medium je mozne pouzit...
pretoze formulacia ze mineralny olej konkuruje DOT moze neznaleho doviest ku kroku vymenit DOT za mineralny olej.

o OEM som mal predstavu, ze ide o oznacenie komponentov ktore su urcene pre montaz bicyklov, pre vyrobu, teda nie balene na predaj v obchodoch.
01.10.2009 - 07:13:48
00
Ako som pozeral tak som pozeral ale nenasiel som tam ak je to predsa tak pomenovane VNUTORNE a VONKAJSIE NOHY VIDLICE
15.10.2009 - 17:56:32
00
myslim ze tam nie je španiel.
02.01.2010 - 18:54:02
00
Prosím kde sa stratil ten slovník bike výrazov niekedy tu bol.
17.03.2013 - 21:18:17
00
Bol presunuty do O Hocicom: o-hocicom/slovnik-bike-vyrazov-t28068.html
19.03.2013 - 00:09:29
00
keyboard_arrow_up