"22. septembra 2012 odovzdali v Pálháze cyklotrasu Košice – Sárospatak dokončenú z podpory maďarsko-slovenského programu. Týmto bol dobudovaný 72 km dlhý úsek EuroVela, čiže hlavnej cyklistickej cesty číslo 11, ktorá spája Severný mys (Nordkapp) s Aténami."

Zdravím bikerov, ktorí absolvovali túto cyklotrasu, alebo jej časť. Prosím Vás o Vaše postrehy, fotky, kritiku, pochvalu... Ja osobne sa ju chystám prejsť z Nižnej Myšle do Slovenského Nového Mesta. Počul som, že z Košíc do Čane vedie cyklotrasa po cestnej komunikácii.
24.03.2013 - 17:55:39
00
Ako ti to napisat slusne a nekazit tvoje nadsenie:
vykasli sa na to, odvez sa z Kosic do Noveho Mesta pod Siatrom a vychutnaj si madarsku cast. Lebo z tej slovenskej budes mierne povedane rozcarovany, zvlast pti tej sume, co na to vyhodili von luftom (teda niekomu do vrecka)...
PS: ked na tom velmi trvas, ochotne sa niekedy pridam, az chces partaka :-D
24.03.2013 - 19:43:05
00
Mam to prejdene opakovane - tento rok z nedostatku inych moznosti trikrat. Takze:

Sarospatak - Satoraljaujhely juzny okraj - luxusny chodnik mimo komunikacie
Satoraljaujhely - najprv vyznaceny pruh na okraji, potom centrom viac menej v pohode medzi autami
Satoraljaujhely severny okraj - Bozsva - luxusny chodnik mimo komunikacie ( s vynimkou kratkeho useku na konci Palhazy )
Bozsva - Fuzerkomlos - malo frekentovana okreska
Fuzrkomlos - hranica - trocha viac frekventovana okreska, kratky usek pred Hollohazou oddeleny luxusny cyklochodnik
Hranica - Skaros - oficialne to bol povodne cykloprechod, teraz s neprijemne hustnucou dopravou
Skaros - Kosice - len pre veriacich - najprv sa pomodlis a potom sa prebijas cez smetiska, vymlete useky ... i ked toto by mohla byt nadherna trasa

Na mapke cervena je to co nazyvam luxusnou cyklotrasou - vid fotku.

PS Zial z technickych dovodov este potrva 1-2 tyzdne vypadok Tronu - tam najdes toho viac.

Prílohy:

MapJuh.jpg
MapJuh.jpg 436.03 KiB thumb_up0thumb_down

P1240705.JPG
P1240705.JPG 257.51 KiB thumb_up0thumb_down

24.03.2013 - 19:47:51
00
Z cele tejto trasy je najproblematickejší ten slovenský (kto by čakal aj iný, že? ). Z Košíc do Čane po ceste je riadny adrenalinový zážitok. Po OMV v Barci sa dostaneš po takom "cyklochodníku" ktorý je snáď aj hanba nazvať takto. Stará zelená/biela popraskaná čiara na ešte staršom a ešte viac popraskanom chodníku. Úsek od OMV do Valalík je rizikový. Neohľaduplný vodiči. Vo Valalikách je časť chodníka vyčlenená pre cyklistov,niečo ako košicko - barčanský cyklochodník ale novší a v lepšom stave. Je to až po koniec Geče. Odtiaľ opať adrenalínová cesta s kratučkým cyklochodníkom medzi Čaňou a Ždaňou. Ďalej opäť cesta až do Holloházy. Ďalej to už opísal podrobne Pista.
Existuje aj "prírodnejšia" varianta z Krásnej popri Hornáde až do Ždane. Avšak v plnom vegetačnom období to môže byť miestami problém, hlavne od N.Myšle po Ždaňu to môže vyzerať ako v priloženej fotke. Bolo to fotené v auguste a na fotke je aj cyklistka :-)
Maďarská časť je fakt luxusná a každý, kto ju aspoň raz absolvuje sa sem bude rád vracať.Aby som tu nepísal už napísané, až sa spojazdní tronkosice.sk tak si tam o tejto trase aj o okolí tejto trasy prečítaj.

Prílohy:

06082011130.jpg
06082011130.jpg 483.22 KiB thumb_up0thumb_down

24.03.2013 - 22:10:42
00
Obvykle to riesime tak, ze ideme vlakom do Niznej Mysle a preskocime frekventovanu cestu. Da sa aj startovat z Vysnej Mysle smerom na Marovku alebo traverzom na Skaros ale najprv dokoncme debatu o zakladnej trase. Ta sa da natiahnut zo Sarospataku dalej na juh do Tokaja na sutok Bodrogu a Tiszy - vacsinou to ide po skoro zabudnutych okreskach, pretoze paralelne ide nova cesta. Druha moznost je pokracovat po hradzi na vychodnom brehu Bodrogu tam sme zatial skoncili kdesi na urovni Szegilongu ale urcite sa da pokracovat.
Tkzv. hornadska cyklotrasa sa do obist za pomoci noveho na nase pomery neuveritelneho cyklomostu v Trstenom (Mapka) alebo za sucha variantom podla (Mapka1).

Prílohy:

Mapka.jpg
Mapka.jpg 366.28 KiB thumb_up0thumb_down

Mapka1.jpg
Mapka1.jpg 189.61 KiB thumb_up0thumb_down

P1240216.JPG
P1240216.JPG 117.46 KiB thumb_up0thumb_down

25.03.2013 - 07:15:54
00
Chlapi, ďakujem za Vaše odpovede a postrehy. Myslíte si, že je to už finálny stav (financie sú minuté/rozdelené), alebo sa na trase ešte bude pracovať? Z Nižnej Myšle som chcel štartovať práve kvôli dôvodom, ktoré tu spomína Pišta, nerád riskujem na krajnici popri neohľaduplných šoféroch.. Keď sa oteplí, tak tú trasu skúsim prejsť. Som zvedavý aké budem mať z nej dojmy :)
25.03.2013 - 21:01:27
00
Naposledy ked som sa zastavil v krcme v Hollohaze (niekedy vo februari) tak mi krcmar hovoril, ze sa este nieco ma robit ale ak tam su problemy tak len s vytlkmi od Hollohazy dole, co nam nevadi. Akonahle prejde riziko dazdov tak tam vyrazim zas, inam sa este prilis neda.
25.03.2013 - 22:41:28
00
Ak este mas zaujem tak objavis na Trone more informacii - uz ozil. http://www.tronkosice.sk
28.03.2013 - 13:23:36
00
Nenajde sa partak? Zajtra v utorok 2.4. vlakom 10:10 do Michalian - okruh (vid) - navrat vlakom 16:43 zo Slovenskeho Noveho Mesta. Ak bude vhodny stav lesnej cesty mozno "skratit" cez Magas hegy to je ten kopec nad Sl.Novym Mestom ci Satoraljaujhelyom.

Prílohy:

Karolyfalva.jpg
Karolyfalva.jpg 268.3 KiB thumb_up0thumb_down

Pocasie.jpg
Pocasie.jpg 219.8 KiB thumb_up0thumb_down

01.04.2013 - 09:54:07
00
Z abovskeho hlasnika
Príloha:
image.jpg
image.jpg 681.25 KiB thumb_up0thumb_down

01.04.2013 - 12:25:27
00
Tu o dvanastich mesiacikoch mam radsej. :-)))))))
01.04.2013 - 12:39:25
00
Nenajde sa partak?

Nie kazdy ma prazdniny. Najdi spoj s odchodom po 15.00 hod a pridam sa kamkolvek. Vidno je tak do pol osmej.
01.04.2013 - 21:16:47
00
Prazdniny ... :-(
01.04.2013 - 21:51:28
00
Tak potom si z tych (ne)stastnikov, co makaju na smeny... To sa potom bajkuje uprostred tyzdna.
Ale pome nazad k teme, zrazy patria do ineho vlakna.
01.04.2013 - 21:59:36
00
škoda že zajtra už mám program, išiel by som.....počasie síce nič moc, ale lepšie asi dlhšie nebude.
A k tej cene ,za 12 km akožecyklotrasy za 760 000 € ,je trochu veľa. Síce dosť z tej sumy asi pošlo na ten Golden Gate na Hornáde, ktorého zmysel mi nejako uniká. Rozumnejšie by asi bolo zainvestovať do skutočného prepojenia Košíc s tým čo je vybudované v Maďarsku. Minimálne do prepojenia juhu Košíc/Barca a obce Valaliky, tak, aby to na bicykli nebol pokus o samovraždu a aby to bolo možné použiť aj po dažďoch, t.j. spevnený povrch.
01.04.2013 - 22:21:57
01
keyboard_arrow_up