Preco? Myslis, ze on nevie, ze uz ma zhasnut? To sa ho mam spytat, ci este vlazde? Mobil nabijam, az ked skape a dodnes original baterka drzi velmi slusne uz 4 roky. Ved napis, ako mam vediet, ze "teraz vypni, lebo mi uskodis".

Ty to nemas teda nemusis vediet. Baterkam typu Li-XXXXX skodi podvybijanie tz. napetie 3V na clanok je hranicne. Mudre svetielka to vedia :-) a mudre nabijacky dokonca baterku, ktora ma pod 3V vyhodnoti ako poskodenu a odmieta ju nabijat. V skratke podvybijanie sa podpise na zivotnosti clanku. U tychto typov bateriek sa hovori aj o skladovacom napeti ktore je tiez dolezite vzhladom k zivotnosti baterky. Hladaj studuj. Kedze tieto cinske lampasiky nevedia vyhodnotit napetie pri poklese svietivosti treba baterku vymenit za nabitu.
http://www.fulgur.sk/clanok/litium-ionove-akumulatory-a-nabijacky


Naposledy upravil drotar dňa 28.03.2013 - 14:44:58, celkovo upravené 1 krát.

28.03.2013 - 14:37:19
00
Netreba sa obávať, tie battery packy majú ochranu. Nič sa nestane aj keď sa človek nestará.
28.03.2013 - 14:41:34
00
Ano ak su protected :-) Ale ochrana ti je pri dlhsom skladovani na nic. Skladovanie plne nabitej baterky jej na zivotnosti neprida, preto sa odporuca skladovanie pri 80% kapacity. Niektore nabijacky to vedia ( ale ich cena je vyssia ako cena svetielka :-) ). Len pre ilustraciu pouzivam toto a nabijam s nou vsetko vratane autobaterie.

Prílohy:

ACC6(2).jpg
ACC6(2).jpg 83.14 KiB thumb_up0thumb_down

28.03.2013 - 14:49:49
00
Keď to niekto chce brať tak poctivo, tak súhlasím. Ja som však bordelár a pri cene 12 € za battery pack s 4 x 18650 ho po každom použití nabijem doplna. Lebo neviem, či ho použijem zajtra alebo o pol roka. Preto to nekomplikujem. Keď odíde, ide do koša a nahradí ho druhý.
28.03.2013 - 15:01:12
00
jfab to utrpenie aku som myslel z recesie. tiez to neriesim ci funguje do totalneho vybitia alebo ich mam ulozene niekolko mesiacov bez nabijania. od urciteho casu 18650 nekupujem. ked funkcne aku dochadzaju tak zozeniem vyradenu bateriu z notebooku (pokial mozno original) a vzdy su nam 3,4 ks v dobrom stave. uz len vypitvam :)
laco: baterie sa do kosa nevyhadzuju :!: :) ja to setrim do pet flase a potom do elektropredajne. skoro kazda ma zber.
28.03.2013 - 15:22:41
00
laco: baterie sa do kosa nevyhadzuju :!: :) ja to setrim do pet flase a potom do elektropredajne. skoro kazda ma zber.


Nie? Musím im to v tej elektropredajni v Košiciach na Kováčskej ulici povedať, nech ten nápis "POUŽITÉ BATÉRIE" z toho koša odstránia. Vďaka za upozornenie, zase som múdrejší.
28.03.2013 - 15:32:46
00
Lacov pristup sa mi paci. Este aby som kupoval "drotarove" masinky na cinske smejdy. Ved system svetla pochopil, ze sa vybija, tak zhasol. Naozaj nechapem tu pricitlivost voci tovaru, ktory sa ma nabijat a vybijat a hlavne ma svietit. Prave mi postar doniesol (neverim, o 15:40) dalsie zmeskane svetlo, ktore sa cestou z Ciny zaslo pozriet na colnicu.
28.03.2013 - 15:44:10
00
jfab: v pohode, ber to tak, že nie každý používa len čínske šmejdy. ;) A lítiovkám prílišné vybíjanie (ani vysoká teplota) naozaj neprospieva. Inak si dovolím tipnúť, že aj tie Tvoje batérie si nevybil až do mŕtva a k tomu smerovala aj moja pôvodná otázka, či to zhaslo úplne, alebo to ešte slabúčko svietilo.
28.03.2013 - 16:24:24
00
Mozno sa nie celkom rozumieme. Vzdy pisem len o cinskom svetle, ktore mam ja. A aj som ti odpovedal, ze zhaslo odrazu, presne tak, ako sa vypne mobil. Ziadne pomale zhasinanie. Preto si myslim, ze svetlo pochopilo, ze baterkam na dnes stacilo, ide sa spat. Ci som vybil baretky do mrtva, to naozaj neviem. Nemeral som ich napatie pred, ani po a ani netusim, kolko voltov v nich ma byt. Priznam sa, su mi ukradnute, hlavne nech svietia.

Prílohy:

Komentár súboru: od dnes stereo:)
P1060132.jpg
P1060132.jpg 141.8 KiB thumb_up0thumb_down

28.03.2013 - 16:32:25
00
v kontexte týchto svetiel máš úplnú pravdu, nemusíš to vôbec riešiť, lebo sa zdá, že svetlo alebo akumulátory to poriešia aj bez Teba (to zhasnutie bola aktivácia ochrany proti prílišnému vybitiu buď vo svetle alebo v akumulátoroch).

Ale inak z hľadiska ekológie konzumný prístup typu "veď keď sa pokazí, kúpim nové" nie je celkom ideálny, pokiaľ sa tomu dá jednoducho predchádzať dodržiavaním dvoch jednoduchých pravidiel: príliš nevybíjať a nadmerne nezohrievať. :) Akumulátory sa zvyknú odmeniť lepším výkonom a dlhšou životnosťou. Howgh.
28.03.2013 - 16:50:45
00
So vsetkym, co uvadzas suhlasim, len ako mam vediet, co je to prilis? Indikator ziadny, tak som si aspon skusil, kolko to svieti.
28.03.2013 - 17:13:14
00
Lacov pristup sa mi paci. Este aby som kupoval "drotarove" masinky na cinske smejdy.
Aj tato masinka je cinska, ci smejd neviem :-)Dal som ju tu iba z jedneho dovodu a to, ze tato masinka nabija akukolvek baterku LiIon, LiPol, LiFe, NIMh, NiCd, Pb, takze nepotrebujem XY rozne nabijacky. A to, ze je mudra je bonus navyse :-) A kedze ma aj teplotne cidlo nehrozi pyrotechnicky efekt, ktory sa mi stal pri nabijani LiIon Trustfire s nabijackou takej istej znacky. Takze nabijajte cim a ako chcete :-) Fire
28.03.2013 - 17:29:53
00
Jedna vec ma pri tych cinskych nabijackovych klonoch B6-ky zaujima. Kam sa do toho davaju baterky? Nikde som este nevidel obrazok otvorenej nabijacky, ze ako su tam vlastne riesene sachty...
Inak za 30 eur vraj tazko zozenies lepsi pomer cena/kvalita, co sa nabijaciek tyka. Najme ta univerzalnost je super, no na druhej strane treba vediet, co a ako nastavit, aby ten vybuch nenastal ;-)
30.03.2013 - 19:12:51
00
no konecne som otestoval baterky co mi prisli tuna post678885.html#p678885
teda este tie male biele akurat testujem ale to este dnes pribudne ;)
pridal som ich do tabulky https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvhDKV2pMiRzdEI5VElYcUtwYTgtUEFHUWtjX0ItS2c&usp=sharing

v skratke: prekvapili tie prve modre trustfire, za tu cenu vyborne, ale ta seria predtym bola slaba tak neviem, mozno len nahoda :). sklamali sony, meral som ich 2x ci nahodou ale to iste vyslo, za tu cenu sa neoplatia. sice AAcka ale eneloopy nadmieru kvalitne. zvysne podla ocakavania :)
30.03.2013 - 20:01:29
00
Baterkoši poraďte! Potrebujem do vysielačiek dobíjacie 3 X AAA pack zapojené za sebou. Poprípade aj nejaké doporučenie. Ďakujem!
30.03.2013 - 21:00:02
00
keyboard_arrow_up