tak, tak, niet nad vlastnu skusenost
takze najskor susit ist prespat len tak za dedinu na jednu noc, hned bude clovek mudrejsi
29.03.2013 - 19:27:58
00
a jak riesite susenie veci ked mrzne? dajme tomu ze slapem, blizi sa noc, vykopem si daku jamu v snehu, zakryjem to dakymi haluzami a idem spat... ale co s mokrymi vecami? :)
29.03.2013 - 19:39:35
00
to je na dlhu debatu, zalezi naozaj od konkr podmienok, ci ides planovana na bivak, ci je to nudzovka, ci na viac noci...ja oblecenie s gore membranou + kvalitne vrstvy pod tym, ak nudzovy bivak, je viac sposobov, ci zahrab, ci pristresok z ceciny, ci rozne ine prirodne skryse. v bagli mam vzdy suche tricko, nahradne rukavice, capicu, spodne pradlo z ovcacich chlpov / hreje aj mokre/na botach tiez netreba setrit a ak sa o ne dobre staras, nemaju byt preco premocene.nastastie nudzovo som nebivakoval ani nepamatam. Ak si na viac dni, pocasie vacsinou dovoli ti presusit veci cez den, mraz, slnko, vietor to vsetko vysusuje, ak hnusne pocasie, niet dovodu, preco pokracovat, a v nasich horach je otazka utiect a dostat sa niekam kde je strecha pol dna max do tmy, aspon mas dovod sa tam znova vratit za lepsich podmienok. Hory si treba uzivat, nie tam chodit trpiet. Aj mne sa stalo, ze som siel pred dvoma rokmi skororanne foto chciet robit z rozsutca a dorana napadlo 30 cm cerstveho mokreho hovna, som sa zobudil v zahrabe s hrozou, ze ochrnuty a to len nohy som mal zavalene vrstvou tazkeho snahu, tak sa nefotilo a dole v tom snahu na lyziach, bivakove veci + fotovybava bola to sranda
29.03.2013 - 21:26:41
00
capulo a zahrab kopes do naveja zboku, taku jaskynku, aby zhora si bol kryty no zalezi od podmienok, tento rok je snahu dost, no to zas riziko, vela snahu, vela to moze padat, aj dnes pod chocom niekto sa vozil v lavine, nastastie to dobre dopadlo
29.03.2013 - 21:32:21
00
no nahradne veci mam aj ja so sebou, zatial som nemusel riesit viac nez jednu noc takce prezliect do suchecho a bol pokoj, na druhy den som uz bol dade v teple... ale rozmyslam napr nad snowbikami v laponsku a tam je to nejak 10 dni kazdy den v snehu, sem tam daka buda po ceste a to si veru nedokazem predstavit ako by som to tam susil
29.03.2013 - 22:59:40
00
capulo, mal by stacit windstoper, aj asi pred mesiacom som kdesi v dazdi na bajku, hodinu v dazdi, vyzeralo to zvonka brutalne, no doma ked som zhodil bundu, triko suche, teda mierne spotene, no vyslovene ze by dazd presiel durch, to nie. no a pod tym nosim merino, alebo mix merino syntetika. v laponsku mas na obvyklych tur trasach zruby s pieckami, najst taku trasu je asi vhodnejsie, nez vlacit stan. jo k predoslym prispevkom, v bagli nosim sviecku, nie k poteseniu seba, ale taka sviecka, aj ked sa to nezda, dokaze dvihnut teplotu v stane, ci zahrabe. myslim zapalena
30.03.2013 - 09:15:33
00
joj stale sa asi nechapeme :) ja nie som mokry od dazda abo co ale od toho ze sa spotim :), je jedno co mam oblecene proste furt sa potim, minimalne po chrbte mi furt tecie. este triko abo co v zrube ako tak vysusis pripadne mas nahradne ale napr take rukavice to sa blbo susi, stale zavidim tym co dokazu ist na bajku a dojst uplne suchy :)
30.03.2013 - 11:11:32
00
...si si isty, ze to mokre je len pot??? :)
30.03.2013 - 11:36:00
00
no a co by to bolo? :)
30.03.2013 - 12:34:21
00
napriklad prasknuta alebo zle zatvorena ploskacka
30.03.2013 - 12:50:01
00
:DD tu nosik v taske na nosici, ta to nebude :))
30.03.2013 - 12:51:59
00
Ja sa vás chcem spýtať ako je to so lesnou zverou v okolí Malých Karpát. Keďže ste mi urobili chuť na toto dobrodružstvo :)
30.03.2013 - 12:56:25
00
no to by aj mna zaujimalo, chcel som v lete spravit nejaky prechod. jedine co viem ze ak chces na isto vidiet lisku tak chod v noci na kacin :) stale tam chodia vyzierat co ludia cez den povyhadzuju :)
30.03.2013 - 13:03:13
00
v noci ta mozu uslapat slimaky, vylakat jezko.. :D
30.03.2013 - 13:05:43
01
no pripadne ti liska ukradne ryzu a konzervu s tuniakom a chleba ako nam :))) vkuse tam chodila a stale sa snazila nieco urvat co bolo bokom polozene... ale teraz posledny rok sme s nou vybabrali, nechal som tam celu noc horiet 3 kahance a asi sa bala toho blikajuceho plamena tak tam nesla
30.03.2013 - 13:23:00
00
keyboard_arrow_up