Pred dvoma tyzdnami som videl asi 3-4 bikerov sediet pri tej lavke ako je na predposlednej fotke. Vraveli ze sli z kralovej po zltej dole. Biky mali slusne enduracke, no to im zevraj bolo prt platne, kedze sa dole museli na niektorych usekoch doslova suchat po zadku a este nadavali na snehove zaveje. Bolo vidiet v ich tvarach ze toho maju naozaj plne zuby.

Budem to muset ist vyskusat aj ja :evil: , ale ja si pockam az sa sneh stopi.
14.05.2007 - 23:02:13
00
odporucam:
z gaderskej stupacik hore na Mazarnu, ak mas rad brutal, tak tam odporucam, nepoznam nikoho kto by to vytiahol aspon kusok, uz aj peso tam slabsi ludia maju problemy, ale downhill pomedzi stromy a skaly moze byt zaujimavy... :)
14.05.2007 - 23:17:19
00
podaktore useky peso, inac by sa dalo na biku :D
14.05.2007 - 23:32:47
00
tak no jasne, co by si ty nedal, to uz ano..... ale odporucam vidlu 200mm a viac
14.05.2007 - 23:44:30
00
ja som v sezone 2006 najazdil v martine a okolí asi 3700 km, rozne trate. toho roku zatial asi 1100 km. Najradsej mam tie prepojky medzi znacenymi cyklocestami ako napr. zo sklabinskej doliny do Jasenskej, z valcianskej do Slovianskej, zo slovianskej do klastora pod znievom, od Krpelian cez Sedlo do Lubochnianskej doliny a pod.
15.05.2007 - 10:39:42
00
2Venian: No o tej trase z Krpelian cez to sedlo do Ľubochnianskej doliny by som si aj nejaku recenzicku vypocul. Bol som v tej doline, ale stale iba po hlavnej. Poviem ti pravdu, že o tej trase Krp-Ľub.dol. som sa dozvedel nedavno, ked som bol u Markoviča od neho osobne a bol som milo prekvapený, že taká trasa existuje. Tak hod please nejaké postrehy, lebo sa tam niekedy chystam a rad by som vedel co ma tam caka a taaaaak...
15.05.2007 - 18:18:50
00
Gaderská dolina sa v polovici mení na Dedošovskú dolinu. Na jej skoro konci nájdeme odbočku na Kráľovu studňu, ktorá je vstupom na Veľkofatranské kopce.
Ak by ste sa ňou pustili, tak najprv vás musím upozorniť, že bike na plece. Je to žltá turistická značka, na ktorej je napísané 1 hod na Kráľovu studňu. Ja som touto cestou nešiel, lebo nebol čas, ale chystám sa, tak potom dám postrehy.

Gaderskú dolinu aj s výstupom na Kráľovu studňu som absolvoval pešo so stanom na chrbte asi pred 10 rokmi. Musím povedať, že žltá vedie po veľmi strmom svahu. Sú to serpentíny, takže sa to dá zdolať, ale určite by som sa tam nevybral za mokrého počasia, lebo vtedy je to hotová kĺzačka. Osobne by som tam nešiel s bajkom, stačil mi stan, ale extrémisti budú na tento výstup určite v dobrom spomínať. :lol:

Súhlasím ja som to išiel opačne a ta žlta podľa mňa moc zjazdná nie je a Gaderská celkom ok len keby tak nejazdili auta
16.05.2007 - 06:46:18
00
ja som sa s kamaratom na ten chodnik vybral a s bikami.tento chodnik je ozaj pre silne povahy. :oops: je to presne tak ako ste to niekto opisovali.konci sa to obrovskou strminou.ked sme ta isli my ,este tam boli flaky snehu,o to neprijemnejsie.mozem prehlasit ze stalo to za tu namahu.dalej sme pokracovali zalamanou dolinou smerom do ban.bystrice.biku zdar.
28.05.2007 - 13:35:57
00
Chlapi a vyliezli ste dakedy na Lučenec. Mne to furt prekazil dážď ale vraj hore je to zarúbané. Dúfam že teraz mi to vínde.
29.05.2007 - 23:17:08
00
to charlie. je to pohodovka, troska možno prudsi stupak, aaj sa tam trocha tlačí, ale nič desné, vsetko po zvazniciach, ale pozor, netreba ist po turistickej znacenej ceste, jeto kolmica. mam tu trasu aj nafotenu, so vsetkymi zakernymi odbockami, takze mozno nieco by som vedel zosmolit.Potom od druhej strany je to uz ale tazsie..
31.05.2007 - 10:43:13
00
to charlie:inak aj v ľubochnianskej doline samotnej poznám niektoré výborné MTB cesty, mám to tam prejazdené
31.05.2007 - 10:47:19
00
to venian, ok tak hod nejake fotecky, ak sa bude dat, rad by som sa kukol...
31.05.2007 - 23:21:51
00
Kedze dnes hlasili obstojne pocasie a uz aj cosi viac obschlo, tak som chcel vybehnut niekam do vyssich nad. vysok.
Trasa: martin-drazkovce-zaborie-koniec jasenskej doliny-tam som sa zvrtol naspat na maziarky, odtial po modrej turistickej do sklabinskej doliny po ktorej som dosiel do sklabine. Odtial smer Sklabinsky podzamok a po zltej turistickej smer Klak, kde som sa v polovici trasy zvrtol, lebo tam bol este sneh. Nasledovala kantorska dolina po zelenej turistickej znacke, ale tam som sa stretol s rovnakym problemom ako smer klak, tak som to tiez v polke zvrtol. Nasledne som si to sikol smer Turcianska Stiavnicka-Sucany, okolo ontarka-Turcianske Klacany a naspat do Martina.

Prílohy:

Mapa trasy.jpg
Mapa trasy.jpg 545.27 KiB thumb_up0thumb_down

08.03.2008 - 18:31:44
00
Dnesny nadherny vyjazd, aj ked bez fotiek :cry: co ma dost mrzi, lebo by bolo co fotit.

Trasa: martin-bystrička-tankodrom-trnovo-valča-slovianska dolina-klastor pod znievom-predvricko-vríčanske sedlo-potom traverzom popod cestu SNP až na fačkovske sedlo a späť. cca 90,175km...
15.03.2008 - 20:56:12
00
Dnesny nadherny vyjazd, aj ked bez fotiek :cry: co ma dost mrzi, lebo by bolo co fotit.

Trasa: martin-bystrička-tankodrom-trnovo-valča-slovianska dolina-klastor pod znievom-predvricko-vríčanske sedlo-potom traverzom popod cestu SNP až na fačkovske sedlo a späť. cca 90,175km...


Tak to uz hej. Pekny vykon
16.03.2008 - 11:37:29
00
keyboard_arrow_up