pol dna čakáš či s alebo bez báglu, ludí je tam hrozne a preto je dobré isť autom to čakanie si skrátiť pri grile s pivečkom v ruke
03.04.2013 - 14:35:47
00
pokiaľ nie si šofér :)
03.04.2013 - 14:49:22
00
Tiez sa tento rok prvy krat chystame s kamosmi autom pozriet si 18. etapu na Alpe d'Huez a start 19. etapy. Na tu jednu noc sme si uz rezervovali ubytko v Grenobli. Planujeme vyrazit uz 17.7. smer Alpe'd Huez, zaparkovat na dobrom mieste, preckat noc v aute a rano si vyjst kopec na bicykli. Snad nam to vyjde :-)
03.04.2013 - 15:22:29
00
jj, cakas tak ci tak, ale bez baglov je to predsa len lepsie a hlavne ti divaci popri ceste ked tam ides pred pelotonom ;) tak to je uplna pecka ta atmoska :), len to musis stihnut pred obedom, bo potom ta uz stopnu
03.04.2013 - 16:16:30
00
chlapi, nechapem co riesite stany, spacaky, bagle na bicykle a podobne veci. ak chcete ist pozriet TdF a hlavne etapu na Alpe d Huez, tak Vam vsetky tie veci budu akurat tak zavadzat. treba si uvedomit ze v ten den tam bude na danom mieste cca 200tis fanusikov a viac. ked uz clovek ide 1300km daleko, idealne je zobrat auto, najst si ubytovanie aj v dajme tomu 60km vzdialonom spominanom Grenobli ( aj ked ja by som volil radsej vychodnejsi a krajsi Briancon ked uz nic blizsie nenajdete ) a jednoducho si uzit bicykel a vsetko s tym spojene. ak by niekto chcel rady o tejto oblasti Alp, rad poradim.
03.04.2013 - 19:52:38
00
Zdravím,auto by som zobral(golf combi)kola so sebou,pozrieť na horské dojazdy,podľa programu vybrať dátum a naplánovať trasy,asi tak nejako

Dal si mi chrobáka do hlavy. V Alpách som ešte nejazdil.
03.04.2013 - 19:53:59
00
ja som tam bol s adrentour, tusim v 2009, 5 alpskych a podalpskych etap. spanie v stanoch v kempoch, rano presun minibusom pod vybraty zaujimavy kopec, kazdy siel potom vlastnym tempom az pokym ho zandari nestopli. vacsina zajazdu vsak stihla vyjst vzdy az na vrchol. potom cakanie na zavodnikov a samozrejme zjazd nadol.
bolo to fajn a kludne by som si to zopakoval
03.04.2013 - 20:29:14
00
Má prosím niekto skúsenosť s cestovkou Cyklo Tour?
03.04.2013 - 20:32:57
00
najlepsie je pozicat karavan a nemusis riesit ani ubytko :D
03.04.2013 - 22:54:03
00
ved ubytko vo Francuzsku je lacnejsie ako u nas, treba len chvilu pohladat na nete. my mame napriklad v Alpe d Huez rezervovany v juli luxusny 4* apartman na 9noci pre 6osob za 490e! karavan nie je ziadna vyhra...drahy prenajom, vyssia spotreba paliva, vyssie dialnicne poplatky a potreba ho raz za cas niekde pripojit ku stave ( cize zvacsa potreba zaplatit za kemp ).
04.04.2013 - 00:41:41
00
Tiež uvažujem ísť sa pozrieť tohto roku na vlastné oči. No a keďže na Mont Ventoux sa vychádza z mestečka Bédoin, cieľ je jasný. ;) A vôbec nevadí, že pelotón príde z druhej strany. :) Ako to vlastne funguje, keby som chcel byť niekde na Mont Ventoux? Kto prv príde, ten má lepšie miesto? Resp. ako dlho dopredu tam treba dôjsť?
05.04.2013 - 17:18:01
00
ak ides autom tak den predtym. Ak chces mat istotu ze ta vobec pustia na kopec :) ak na bajku tak urcite pred obedom sa musis dostat tam kam chces. Nejake 3h pred prejazdom pelotonu ta uz nepustia. Iba ak by si tlacil
05.04.2013 - 17:31:46
00
no jasne, cim skor rano vyrazis tym lepsie. ja som isiel dost neskoro a uz som bol aj dost unaveny z predoslych etap, takze som to bohuzial nestihol az nahor :( je to totiz cely dost strmy kopcisko. uz mi nedovolili ani tlacit, ale pamatam si jak tam niektori vynasali bike cez strme skaly do dalsej serpentiny :)
no nic, aspon mam motivaciu ist niekedy este raz
05.04.2013 - 18:33:44
00
Ahoj,skus prosím ak môžeš napísať nejaké podrobnosti ako to bolo so stravou,jazdením po okolí a podobne,uvažujem že by som išiel s adrentour a chýbajú mi informácie o zájazde na ich s
tránke
ja som tam bol s adrentour, tusim v 2009, 5 alpskych a podalpskych etap. spanie v stanoch v kempoch, rano presun minibusom pod vybraty zaujimavy kopec, kazdy siel potom vlastnym tempom az pokym ho zandari nestopli. vacsina zajazdu vsak stihla vyjst vzdy az na vrchol. potom cakanie na zavodnikov a samozrejme zjazd nadol.
bolo to fajn a kludne by som si to zopakoval
09.04.2013 - 21:24:09
00
cyklista - tam neni moc co riesit, mikrobusom ta tam odvezu spolu s ostatnymi, spi sa v stane v kempe so sprchami atd, strava je vlastna, co si uvaris na varici, alebo ak je kemp blizko mesta, tak restika.
program je dany na kazdy den, takze mozes ist s ostatnymi na kopec, ale aj nemusis. zavisi to aj od tempa kazdeho. ak mas kamosa cyklistu, tak sa kludne prihlaste spolu, aspon nebudes sam.

v pripade ze etapa skonci skoro a kopec si zides dole, tak sme samozrejme este nieco pojazdili po okoli.
vsimol som si ze zase sa tam ide aj do Annecy, zrejme tam bude casovka tak ako vtedy ked som siel ja. ja som tam nestatnou nahodou stratil vsetkych spolucastnikov zajazdu, co malo za nasledok totalnu stratu orientacie v tom meste :) uplne zle som si pamatal, kde parkujeme a hladal som inde. nakoniec ma zachranili nejaki francuzi ktori mali mapu, ale bolo na nich vidno, ze neradi komunikuju anglicky, tak mi tu mapu radsej nechali :) nastastie ma veduci cakal.
nj frantici hovoria len po francuzsky, este ked to je tam na juhu ;)

na koniec sme sli cez Lyon, a tam sme mali taku 2 hodinovu prehliadku. inak uzasna sama o sebe je uz len cesta cez svajc. a rak. alpy, tie vyhlady, potom dlhe 10km tunely. nadhera. ja by som siel tiez aj tento rok, ale neviem ako mi to bude vychadzat s dovolenkou :( tento rok maju v tej cestovke navyse v plane aj Alpe-d´Huez, kde som ja nebol.

takze este raz - potrebujes stan, spacak, varic, a najlepsie cestny bike; na nakupy sme sa obcas zastavili v hypermarketoch po ceste.
urcite odporucam ist
09.04.2013 - 23:28:42
00
keyboard_arrow_up