super napad, chod do toho a potom nam daj vediet
03.04.2013 - 22:50:59
00
alebo šupnúť do reťaze napätie a keď to odcvakne tak ho to aspoň poriadne ******e

tiež sa mi páčia takéto riešenia http://www.ebay.com/itm/Alarm-Cable-Lock-for-Bike-Scooter-Motorcycle-warehouse-/280899669739?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4166ecceeb

aj keď môže byť okolo 1200 ludí a nič nespravia.. :(
03.04.2013 - 22:54:31
00
a co ak niekto po sebe nezamkne? ci tam bude nejaka gula? priapdne niekto nezavre dvere? napr aj naschval? a potom si spravi alibi tak aby ho vsetci videli ze bol niekde inde? okrem toho kde bude ta skatula s elektronikou? aby ti nezmizla aj ta :) ani fotopasca o ktorej sa bude vediet ti velmi nepomoze bo tam dojdu maskovani

a co ti aj pomoze ze budes mat v logu ze prisla osoba 1, odisla osoba 1 a potom najdes vsetko vykradnute... to nie je dokaz ze to bol on, ak sa toho sikovne rychlo zbavi tak uz to nikdy nikde nenajdes
03.04.2013 - 23:45:06
00
Kde a kolko si mozem vsadit? :)
03.04.2013 - 23:51:30
00
capulo rozmýšlal som aj nad tým že čo ak sa niekto neodhlási resp. neaktivuje znovu sirenu tak proste 15min viac sa tam človek nemá prečo zdržiavať a máme tam mrežu bez klučky a dvere teda to zabuchne vždy

a umiestnenie ? plechová malá škatulka na druhej strane miestnosti akákoľvek manipulácia spôsobí spustenie sirény ktorá bude mimo a tak isto pri manipulácii s nou spustí "alarm" ohľadom bezpečnostných systémov toho mám naštudovaného až až dokážem si spraviť zariadenie za málo penazí lebo viem držať pájku v ruke a naprogramovať si to budem vedieť sám.
04.04.2013 - 00:08:13
00
a ked si tam niekto bude chciet opravit bajk, napriklad co len obycajny defekt, tak tam mozno bude dlhsie ako 15 minut
04.04.2013 - 00:13:50
00
no jo, akoze moze to byt premakane ze sa to pusti vzdy a nebude sa to dat osalit, len ak to bude ako alarmy v autach ze uz to dokopy nik ani nevnima aj ked to huci vedla teba... aby to tam teda nehucalo a bike nikde :), pre istotu by som tam spravil radsej nejaky poriadny drziak na bike, daka ocelova tyc krizom cez ram napr :), pripadne ak to mas moznost pripojit na net tak urcite by som tam supol nejaku webkamerku a kazdy vstup by hned posielala fotky mailom atd
04.04.2013 - 00:17:08
00
toš dalšia varianta ma napadla a to že by to bolo podmienené čidlom napr. ak v miestnosti nieje pohyb určitý čas a dvere sú zatvorené tak sa to aktivuje skorej ak tam niekto bude tak sa to neaktivuje keď sa budem do toho púšťať tak ak vďaka vám spravím celkom dobrý algoritmus :D
04.04.2013 - 00:19:01
00
pohybove cidla kupis lacno v cine, teda nejake svetla s cidlom ale ked to rozmontujes tak za par korun mas cidlo ;), kazdopadne by som tam spravil nieco navyse o com by ostatni nevedeli ;)), len tak pre istotu :) inac rovno k tomu cidlu mozes spravit aj osvetlenie, predsalen ked sa to tam rozsvieti o 3 rano tak to bude napadnejsie ako ked tam bude tma ;)
04.04.2013 - 00:24:57
00
capulo tak aj to by sa dalo ono celé to budem stavať na raspberry pi takže s netom sa to dá spojiť ethernetom alebo wifi ja bývam na druhom takže sieť by to mohlo mať ako tak a loggovať aj fotky nieje zlý nápad a potom napr. zasielať na email ale wifi + kamerka(tá ma prísť tento mesiac priamo pre raspi) zvýši cenu o 20-30eur

a rám na uchytenie biku mám už tiež premyslený len dolaďujem mechanické časti zabezpečenia
04.04.2013 - 00:27:49
00
no ved vas tam bude mat biky viac, sa hadam mozte poskladat :), mozes tam spravit rovno aj kukanie tej webkamery z netu ;), aspon si kazdy bude vediet pozret co sa tam akurat deje
04.04.2013 - 00:32:53
00
a co tak radsej zobrat ten bajk do bytu?
04.04.2013 - 01:14:44
00
Nie každý si môže dovoliť zobrať bike do bytu. Teraz sa 80% z Vás zasmeje a pomyslí si, že som idiot, ale z priestorových dôvodov si niekto proste nemôže dovoliť mať bike doma.
Nám vykradli pivnicu 3-krát, 2-krát z toho to bol sused, ***** feťák, už sa aj na polícii priznal, ale čo z toho, že? Napriek tomu nemôžem mať bike doma, proste sa tam nezmestíme s ním. Takže nový bickel a čakať, či ho to znovu napadne...

Jumperko tu s Vami skladá / tvorí perfektný zabezpečovací systém, držím palce. Len taká maličká drobnosť - nechcem byť skeptik, ale aj keby ste na 100% vedeli, kto to je, mali jeho fotku (v prípade, že by bol tak blbý a nezobral si ani kuklu z Lídla), itak to v tomto štáte a jeho (ne-)právnom systéme bude na hovno. Poisťovňa vyplatí nejakú smiešnu sumu z nákupnej ceny poníženej o amortizáciu, ale to je tak všetko. To, že tam boli nové súčiastky, že ten bike bol v lepšom stave ako keď bol nový, to ich netrápi. Od vinníka to potom poisťovňa (po dokázaní viny) bude vymáhať, ale to zas netrápi nás - človek proste príde o bike a aj keď vie, kto to bol, je to nanič...... alebo stojí za to, ísť kvôli nejakému hajzlovi na 2 roky do basy za ublíženie na zdraví?

V každom prípade - až ten sytém bude, veľmi rád by som vedel jeho približnú cenu a možno, Jumperko, budeš mať odo mňa dobrý kšeft ;-)
04.04.2013 - 06:46:04
00
neviem ci to tu uz zaznelo pretoze sa mi to nechce cele citat ale najdolezitejsie je predlzit cas potrebny na to aby zlodej mohol s bikom odist, az potom mozu zafungovat tie dalsie elektronicke sytemy o ktorych to uvazujete. Pretoze ak ten bike budes mat v tej "kocikarni" zamknuty zamkom "cvak-cvak" tak zlodej aj s bikom je prec nez stihnu tie elektrony po kabli k tebe dobehnut... :-)

uz som tu o tom pisal, do panelu na chemicke kotvy prisrobovat jednoduchy uzamykaci system vyrobeny z pasoviny 20mm hrubej kludne aj na visiaci zamok ktory bude niekde v tom zvarenci tak aby sa nedal odrazit ani ucviknut. Ked s tym zamknes bike o vrchnu alebo spodnu trubku v dlzke 20cm tak ti garantujem ze kym niekto ufikne flexou matros 20mm hruby a 20cm dlhy tak to bude trvat dost dlho na to aby si mohol zareagovat. Osobne si myslim ze si zlodej vyhliadne nieco ine. Idealne je ked to mas v pivnici, nikto o tom nevie, a prehodis na to nejaku handru aby keby aj niekto cez skaru nazizal to nebolo vidiet, doplnil by som to o silnejsiu sirenu, hlasenie poplachu, zhasinanie svetla, vypinanie zasuviek a si v pohode :-)
04.04.2013 - 07:41:00
00
My tiez nemame miesto na bajk v byte. A preto som si ho nainstaloval nad postel. To uz moze urobit snad kazdy.
04.04.2013 - 08:30:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up