Šariš
Je jednoducho najlepší... 26% [ 62 ]
Reigns & Rulez:) 11% [ 26 ]
Najkrajšie, najvášnivejšie, najrozumnejšie a celkovo najlepšie ženy su jednoznačne zo Šariša. 35% [ 83 ]
Je srdcovka! 28% [ 68 ]
Celkový počet hlasov : 239
Mam pud sebazachovy, nenaparem to naschval celne do nakladaka z klenovskeho kamenolomu (alebo tatka s troma deckami na palube) kvoli piatim blbcom co sa nevedia zoradit do husacieho radu...
Hovoril by si aj ty inak, keby si mal za sebou celnu zrazku a ver tomu, ze si to 2x po sebe nebudes chciet zopakovat.
03.05.2013 - 10:24:16
00
mam za sebou a nechcem zopakovat ale vzdy mas moznost ist mimo vozovku ci nie? Teda aspon ja radsej ako naparat to do ludi..
03.05.2013 - 10:44:05
00
Nad Zabijanou su v tej zakrute zvodidla... Tam mas 2 moznosti: celna zrazka alebo sejmes prekazku pred sebou. Pisem o tomto konkretnom pripade a konkretnom mieste, ako by som sa zachoval. A za tym si stojim.
Inak nie som geroj, co bude trieskat do ludi v style GTA, ale tu by som bol donuteny okolnostami.
03.05.2013 - 11:02:29
00
Akymi okolnostami? Ze si isiel prilis rychlo na to, aby si pred sebou videl taky kus cesty, na ktorom si schopny v pripade potreby zastavit vozidlo? Len tak hypoteticky: Ak by za tou zakrutou bol traktor alebo pre poruchu stojace sportove auto vysoke ako zvodidla, ktoreho vodic este nestihol dat na cestu trojuholnik alebo co i len skala co sa skotulala z lesa?
Takze k tvojim dvom moznostiam je tu tretia moznost: ist tak, aby si v pripade potreby stihol zastavit. Ved ti piati ti tam nevbehli na cestu zboku z lesa. Aj ked aj oni sa mohlitrocha zdirigovat na kraj, museli ta pocut hore kopcom.


Naposledy upravil Minikin dňa 03.05.2013 - 11:35:06, celkovo upravené 1 krát.

03.05.2013 - 11:31:01
00
ak pišeš pravdu, tak urobili chybu oni a to porušili z. 8/2009 z.z ( Cyklisti smú jazdiť len jednotlivo za sebou...), takže ak by sa ti niečo popripade stalo boli by najskôr na vine oni... a najskôr by som im to povedal rovno do oči nech jazdia normalne ako ľudia a nie tu, možno nie su ani odtiaľto z fora :)
03.05.2013 - 11:34:21
00
matijo, ak uz vytahujeme zakony, cituj aj toto:
§ 16
Rýchlosť jazdy
(1) Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodič smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad.
Asi by tam po takejto nehode bola spoluvina.
03.05.2013 - 11:46:40
00
Zaradom: je pekne, ze smiem jazdit iba tak, aby som mal rozhlad, to ale znamena ist do kazdej zakruty 10 za hodinu a ocakavat za nou stojaci traktor... ??? Ruku na srdce, videli ste uz niekoho takto jazdit? A ak by ste ho stretli, nevytrubovali by ste ho za pomalu jazdu? V pripade odstaveneho traktora proste smola, vletel by som mu do vlecky.
V pripade padnuteho stromu mi moze padnut na cestu kludne 15 metrov predomna z nicoho nic... Tiez to nemam sancu ubrzdit.
Inak tamade jazdim dokonca podpredpisovo (Aj kvoli pohybu chodcov a rekreacneho charakteru danej lokality), na rozdiel od vacsiny, ktora si koniec Presova vysvetluje kruhacom pod dialnicou a nie tabulou na Cemjate...
Ale ist hore kopcom 35-40 a ocakavat tam v serpentine piatich bajkerov iducich relaxacnym (povedzme skor prechadzkovym) tempom vedla seba? To nemaju kuska zdraveho rozumu? Alebo ho prechlastali v nasoske uz dole v meste?
Nemal som chut ani naladu zastavovat bezpecne hore na kopci a cakat na nich, aby som im ozrejmil moj pohlad na ich spravanie. Ked im nedochadzalo samym od seba, moje sopliacke rady pre starych harcovnikov by neverim ze vzali k srdcu.
03.05.2013 - 11:48:44
00
Maloktora zakruta je taka, aby kvoli vyhladu vyzadovala ist 10km/h. Pri 10 dupnes na brzdu a stojis na 2 metroch ak nie menej. Od nich to sice nebolo vobec pekne ale tvoja reakcia je strasne prehnana. Howgh! Dohovoril som.
03.05.2013 - 12:02:57
00
Ano, mavam prehnane reakcie.
Na bajku pustam slusne soferov pred seba, este im aj ukazujem, ze mozu predbiehat ked pocujem zozadu prichadzat auto a sme na mieste so zlym rozhladom.
Nehanbim sa vytrcat paprce a ukazovat smer, kam planujem odbocit.
Na neprehladnej 50ke (kde zvysok populacie rafe 70) idem 35, lebo co ak ten traktor...
Bajkerov predbieham slusne cez lavy pruh.
Pri odbocovani vpravo kontrolujem chodnik za sebou, ci nejde bicykel.
A ano, prehnane ocakavam, ze aj ostatni ucastnici toho cirkusu, co sa nazyva "premavka" budu pouzivat sedu koru mozgovu.

PS: kam zajtra na vyjazd?
03.05.2013 - 12:46:25
00
To je pravda. Ked uz mmusim po asfaltke tak sa snazim co najmenej prekazat autam
03.05.2013 - 14:10:57
00

Pár záberov z prvomájového výjazdu na Skalky.

Prílohy:

IMG_5080_web.jpg
IMG_5080_web.jpg 198.52 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_5081_web.jpg
IMG_5081_web.jpg 195.69 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_5083_web.jpg
IMG_5083_web.jpg 199.83 KiB thumb_up0thumb_down

03.05.2013 - 16:58:14
00
Kade si siel? Tiez som na tie GC pozeral, ze by to asi slo dat aj bajkom...

Od Sekvoje po ceste stale rovno hore a vyjdes na zelenu trochu za Kohutom, odbocis vpravo a ochvilku je uz dobocka na Kohut
03.05.2013 - 17:19:52
00
Daktori tu skalku volaju "Krasna"
03.05.2013 - 20:10:27
00
Vsetci si to vynahradili v stredu. Jednu partiu som skoro sejmul autom v serpentinach hore Zabijanou. Mantaci sli nahor PIATI !!!! vedla seba. Tymto dotycnym postarsim panom (az to tu citaju) odkazujem, ze v pripade auta v protismere by som ich uplne umyselne zosrotoval.

... no ortodoxni (postarsi pani :) ) tuto z fora to neboli, jednak sa tam v danom case nevyskytovali, a jednak takto po ceste nejazdia ...
03.05.2013 - 23:17:31
00
Zajtra o 9:00 na pešej. Ideme cestu.
04.05.2013 - 16:54:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up